QIUNESS: '01 Honda S2000, Indy Yellow Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • QIUNESS: '01 Honda S2000, Indy Yellow Pearl

    salut,

    mi-am facut si eu damblaua si mi-am luat un S.
    km la cumparare: 13500km (acum 16000 dupa 1 sapt )

    ce sa zic... sunt de putin timp in B. mutat cu munca.. si am inteles ca mai sunt si alti cu Suri pe aici...

    Am atasat o poza facuta cu mob. pana recuperez restul de poze high rez.

    Custom:
    - transmisie DoubleSiXX cu suspensii reglabile pe 2 directii.
    - lichid de frane dot 5.1 (Non-Silicone Synthetic Brake Fluid)
    - Capota din fibra de carbon
    - roti de 16" no-name

    Poza: http://skill.ro/Q/s/mys.jpg


    daca se mai gaseste unu cu vreun S... lemme know
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 02-01-09, 22:07.
    "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

  • #2
    Arata superb! Felicitari. Poti da ceva detalii de pret, modificari si asa ceva?
    Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

    La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

    Comment


    • #3
      Superba ! S-o stapanesti sanatos !
      ... and WELCOME !

      Comment


      • #4
        Bine-ai venit!

        La 13500 km cred ca o scotea neamtul pe circuitul de kart only :lol:

        Cred ca stiu eu pe cineva care de-abia asteapta sa te ia la intrebari: de unde ai luat-o, ai verificat-o, cit ai dat, cum ai gasit-o, cum de te-ai hotarit sa iei SH si nu noua, etc. Nu, nu sint eu, dar vine el :P
        Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
        Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

        Comment


        • #5
          felicitari! buna achitizie... sa te bucuri de ea
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • #6
            Re: Q: '02 Honda S2000 2L.240HP

            Originally posted by qiuness
            transmisie DoubleSiXX cu suspensii reglabile pe 2 directii.
            E vorba de suspensie aftermarket sport,sau de vreo schimbare la cutia de viteze ?
            Vtec Junkie B16a2.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Cristi
              Bine-ai venit!
              La 13500 km cred ca o scotea neamtul pe circuitul de kart only :lol:
              Cred ca stiu eu pe cineva care de-abia asteapta sa te ia la intrebari: de unde ai luat-o, ai verificat-o, cit ai dat, cum ai gasit-o, cum de te-ai hotarit sa iei SH si nu noua, etc. Nu, nu sint eu, dar vine el :P
              Oi fi eu, nu oi fi eu... Cert e ca am venit si am si o urare custom.
              Felicitari, sa o stapanesti sanatos ! Fie ca forta malefica a miss-shiftului sa nu te atinga niciodata mai sus de 6000rpm !
              Deja sunt invidios, e frumoasa ! Frumoasa rau !
              Tare's curios sa aflu mai multe detalii, nu neaparat de pret ci de cum a decurs procedura de achizitionare, ai luat-o de la dealeri sau particulari, de ce ai ales-o exact pe asta si eventual cum o sa faci cu finantele aici in Romania; taxa de prima inmatriculare se plateste tot in euro la cursul (normal din punctul lor de vedere) de 35.000 lei / euro ?
              Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

              Comment


              • #8
                S-o stapanesti sanatos damblagiule :lol: :lol: :lol: !
                e superba !...sper ca intr-o zi sa maresc si eu "parcul auto" al familiei cu un astfel de exemplar.
                '18 BMW X1 18xd
                '15 BMW i3 range extender
                ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                Comment


                • #9
                  rotile nu sunt cele Enkei de pe Honda, numai ca vopsite negru?! :roll:
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #10
                    ba da
                    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                    '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                    Comment


                    • #11
                      qiuness, fi bine venit aici!
                      Fierariei tale ii uram sa aibe parte numai de drumuri ca lumea, la cati mai multi km fara stres, iar tie, pentru toteauna acelasi entuziasm ca atunci cand ai cumparat-o!
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #12
                        wow ce de raspunsuri. Ma bucur ca exista un forum Honda in RO cum e s2k.de si cel din US

                        si acum la raspunsuri:
                        1. mi-am facut nr de 4 zile cu 100 E si am plecat eu asa de capu meu la Berlin sa o vad pe asta. Avionu a mai fost 70E. M-am uitat la ea... statea in curte de 2 sapt de cand n-a mai condus-o si era neinmatriculata de 1 an. O conducea cu numere de alea de 4 zile.
                        2. dupa ce m-am tocmit la pret am plecat la TUV sa fac verificarea si sa fiu sigur ca transmisia si capota sunt omologate si in regula. Baietii de acolo s-au uitat si mi-au zis ca mai mult de 20 de mii de km nu are inainte sa le zic cati avea . TUV a costat 75 de euro
                        3. Am calcato cu 210 pana la Muenchen si a mancat 1 rezervor de 50 de L in 400 KM . Aici mi-am facut numere de transit. 15 zile + asigurare costa 115 Euro si numerele inca vreo 50 deci ~ 200 euro numerele de tranzit.
                        4. de la oradea pana in fata casei in BV mi-a mancat vreo 10% si am constatat ca daca merg cuminte fac 550-600km cu un rezervor.

                        5. la inmatriculare surprize neplacute.. si anume cursul vietii de 35 000 care a urcat de la 1700 euro inmatricularea la 1900. Deci cand o sa vina ultimatul de la EU.. o sa fiu primul care ii da in judecata ca sa`mi dea taxa inapoi.. cum au facut la bulgari

                        Ce urmeaza la ea:
                        - mi-am luat Eyelids cu 20 de $ din America cu tot cu trimis
                        - am vb cu 2 tuneri din BV sa-mi faca o incinta din fibra de sticla in spate ca sa-mi pun 2 woofere in dreapta si stanga si un amplif in gaurica (cei care stiu S`u stiu de care gaurica vb )
                        - vreau sa o ridic si sa o mai moi un pic pt Bucuresti


                        acum mie somn ... dar mai povestesc cand am timp
                        "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by qiuness
                          wow ce de raspunsuri. Ma bucur ca exista un forum Honda in RO cum e s2k.de si cel din US
                          Dar s-ar implica toti posesorii de S2000-uri din Romania, ar putea exista lejer un s2k.ro................................ :wink:
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #14
                            :lol:
                            da, un s2k.ro cu 10 useri
                            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                            Comment


                            • #15
                              Ok, atunci un mini-s2k.ro........................ :lol: :lol:
                              10 din ei umbla pe net, restul, sa zicem vreo 15-20, n-au chef de asa ceva.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment

                              Working...
                              X