Service Honda Cluj?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nush ce sa zic cu Sibiul, mie mi-au luat 75 lei ca sa imi stranga un surub iar altcuiva cu CTR, cand s-a dus sa faca revizia, nu stiau nici ce ulei se pune, nici pe unde se scoate filtrul de polen, nu prea aveau treaba cu Honda.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

    Comment


    • Mersi de info!

      Comment


      • Am vizitat noul service Honda a celor de la Polimob (care acum este împreună cu showroom-ul Opel a căror reprezentanță au devenit sub denumirea de Polymobile, în Sânnicoară, vizavi de reprezentanțele Ford și Hyundai) pentru a face revizia de 5 ani a Civicului. O pseudorevizie de fapt pentru că nu am schimbat ulei și filtre din cauză că am rulat extrem de puțin anul trecut. Am schimbat doar lichidul de frână, dar mi-au pus altul decât comandasem. Cu excepția acestei scăpări, service-ul e mai frumos, luminos, aerisit, personalul amabil și care își face treaba. Urmează să merg și pentru revizia la motocicletă, la asta am un pic emoții pentru că nu au personal specializat pe moto din câte mi-am dat eu seama.

        Comment


        • Service-ul vechi, dinainte de aeroport, nu mai este?

          Comment


          • Nu, nu mai este. Acolo mai sunt doar o perioada scurtă de vreme, urmand să se mute complet în Sânnicoară, la Polymobile.
            Am vrut și eu să-mi schimb uleiul la ei acolo, dar la prețuri de München și timpi de România am preferat să n-o fac! :P
            P.S. Cu nevasta din Sânnicoară îmi permit să dau raspunsuri aici!

            Comment


            • Am fost ieri la Polimob Cluj. La showroom nu am apucat sa intru, dar dupa discutiile telefonice cu Giorgiana Dragos am ajuns la concluzia ca ea este persoana potrivite pentru orice discutie legata de Honda Cluj, fiind extrem de amabila.

              Service-ul se afla la Polymobile Cluj (reprezentanta Opel). Nu imi puteam imagina cum sa fac revizia la Honda intr-un service Opel, dar cand am intrat am vazut ca sunt 3 masini deja in service, toate 3 Honda + inca vreo 4 Honda in parcare, m-am linistit.
              Revizia era gratuita (castigata de KMR la intalnirea nationala Hondafan), cei de la service au zis ca nu au ce schimba in afara de ulei deoarece am facut doar 7.000km de la ultima revizie (septembrie 2012). Dar au pus ulei Honda 0w20 + filtru de ulei Honda, fata de cei de la Merlin Baia Mare unde am primit Motul 10w40 (pentru vreo 900 RON incl. filtre).
              I-am spus ca as veni peste 2 saptamani sa facem revizia la Accord, dar am schimbat uleiul deja, ce am mai putea schimba la 20.000km? Au spus ca doar filtru de aer si de polen, dar mai bine le iau acum si le pun eu acasa, macar economisesc un drum de 400km (dus-intors). Piesele au costat 237 RON, le-am montat in nici 5 minute.

              Ii recomand cu incredere (sunt mult peste Merlin BM dtpdv), eu sigur ca voi reveni, dar nu exclud posibilitatea sa dau o fuga la Debrecen (60km) pentru chestii mici sau urgente (de exemplu un update de firmware).

              Comment


              • Parca Merlin numai au legatura cu Honda, sunt acuma dealeri GM!

                Sent from my GT-I9100
                Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                Comment


                • Salutare,
                  Am si eu o intrebare: vreau sa montez o mufa AUX (pt a conecta telefonul la sistemul audio) pe Honda Civic 4D din 2007, am sunat la service/reprezentata si mi-au spus ca nu au mai intalnit ceva asemanator si ca nu stie sa-mi spuna daca se poate sau nu, mi-au spus ca o sa ma sune sa-mi dea un raspun... nu au sunat si am sunat eu dupa 4 zile, au spus ca tot nu au un raspuns si ca o sa ma sune in ziua urmatoare... tot nu au sunat inca... Oare chiar nimeni nu a incercat asta pana acum si e asa complicat???

                  Comment


                  • Ai nevoie de o interfata GromAudio: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...oid-IOS-altele
                    Pe langa AUX, iti poate oferi suport Bluetooth (pentru a conecta telefonul la sistemul audio) si port USB. @dinoc iti poate clarifica orice nelamurire.

                    Comment


                    • Multumesc de pont, o sa-l contactez.

                      Comment


                      • Ce alte service-uri cu experienta pe Honda mai sunt prin Cluj? Dupa ultima vizita la Polimob am ramas cu o impresie proasta si as dori sa incerc alte service-uri.

                        Comment


                        • Daca interesaza pe careva: http://www.collegehillshonda.com/pro...0-SNA-100.html , mi l-a adus un prieten din state dar nu am de gand sa-l montez. acelas pret 54 dolari

                          Comment


                          • Mai stiti ceva de-un sertive Honda in Cluj? Reprezentanta noua de pe Calea Turzii mi-a lasat un gust amar

                            Comment


                            • Sunt cativa fosti angajati de la Honda Polimobile care au deschis service-ul DS Auto Expert de pe Traian Vuia. Poti incerca acolo. Eu am fost doar la o constatare la recomandarea unui prieten cu Honda, dar pana acum n-am facut nicio interventie la masina cu ei.

                              Comment

                              Working...
                              X