Service Honda Cluj?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Honda Cluj?

    Ce experiente ati avut cu service-ul Honda din Cluj? Intentionez sa cumpar o Honda CR-V, dar ar fii util de stiut inainte cum se comporta cei de la service la revizii, cit de repede se aduc piesele de schimb - n-as vrea sa ajung la un service in Bucuresti, e cam departe.

  • #2
    Coelgul forumist Vic Vic a fost acolo, din ce am inteles e ok, dar tb sa-ti confirme si el. :wink:

    Comment


    • #3
      Daca este in acelasi loc unde era si acum 2 luni..(adica intr-o hartoapa de service ..de la marginea orasului..laolalta cu serviceul Fiat) chiar nu-l recomand decat pentru revizie..ca si asa nu au ce sa-i faca.. decat sa traga de fiare.Daca ai vre-o problema mai grava recomand un NU sanatos service Cluj.
      Daca s-au mutat in sediul de service nou..si au mai angajat meseriasi ..recomand un NU sanatos service Cluj..(meseriasii aia nu sunt trimisi la cursuri..is veniti de pe Dacia by Renault) si in afara de revizii....

      Acum 2-3 luni cand am fost la revizie la ei..pe langa faptul ca mi-au luat banii pe reglaj unghiuri..si nu mi-au facut nimic...mi-au mai spus si ca sigur e lovita (au au ..inima mea ).
      Reglajul de faruri s-a facut cu un dispozitiv care mai avea un pic si se dezmembra la pumnii pe care-i primea pentru reglarea lui pe orizontala..fiind adus la masina pe un teren foarte accidentat(tragea de el parca era un carut de butelii)..si dupa ce s-a dus de 3 ori dupa o surubelnita care sa se potriveasca in locasul de reglat faruri..mi-a spus ca ele bat bine..De ce nu le las asa ?!!?

      Acum sunt pe cale de a deveni clujan..dar credeti-ma ca nu am ce cauta in acel service.Reviziile poate.

      Comment


      • #4
        ITI RECOMAND CLAR SA NU APELEZI LA SERVICE-UL HONDA DIN CLUJ! Am avut parte de cea mai mare dezamagire cu acest service! Angajati care isi bat joc de tine,service de cea mai joasa speta,pierdere de vreme! si dacia are in cluj servicii net superioare! imi pare rau ca un oras ca si clujul are un asa service honda si asa angajati! poate ca si pe patron il doare undeva

        Acum service-ul este la autogara....hala in constructie,pereti nici macar zugraviti,pe jos,shapa de beton, in hala o groapa,un elevator si o trusa de scule si ca aditional ,o gramada de mecanici care mancau pe o patura in hala,pe jos in pauza de masa!
        Am fost acolo pt o programare sa imi faca o investigare la articulatii ca batea ceva la roata si le-am spus sa comande si piesele sa le aiba sa le puna sus,sa nu vin de 2 ori la ei....dupa o saptamana ma duc la service si in loc de piese,ei au adus ulei si filtre pt revizie,desi eu facusem revizia cu o saptamana inainte!!!!!!!!!!!!!!! in fine...cea mai joasa speta de service!!! tiganie curata
        Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
        www.hpi-racing.ro

        Comment


        • #5
          Deci....ieri de dimineata am fost pana la service-ul Honda din Cluj cu o mica problema..
          Situatia..s-a schimbat de ultima oara....service nou..scule noi..mecanici imbracati cu salopete inscriptionate Honda...per ansamblu..ceva s-a schimbat.Sper ca spre bine.

          P.S. :gib:

          Comment


          • #6
            Pai n-ai spus nimic daca ti-au rezolvat problema sau nu!!
            Dupa cine trageai la sfarsitul postului, care sunt dezamagirile (?) tale dupa noua vizita pe acolo?
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #7
              Din cate am inteles, cum au intrat i-au aratat comentariile lui de pe forum vis a vis de service-ul din cluj :lol:
              Dar problema a fost rezolvata din cate stiu.

              Comment


              • #8
                Da.Problema a fost rezolvata (cand am schimbat arcurile la Asko..un surub nu a fost strans indeajuns la un brat.Initial, mecanicul (de la Cluj) a zis ca este strans si mi-a zis ca trebuie inlocuita bucsa..dar la o strangere mai puternica..s-a mai invartit vre-o tura..si nu mai am prb).Oricum..era un zgomot destul de tare la gropi prin oras.
                M-am speriat.

                Mdaa..problema cu forumul..probabil au vrut sa-mi arate ca si ei stau pe forum..cu toate ca nu vad pe nimeni implicat pe aici.Oricum ..dupa o mica discutie...si-au dat seama ca nu am fabulat sau mintit..ci doar...spusei adevarul .

                Comment


                • #9
                  Datorita faptului ca nivelul uleiului in CTR-ul meu era scazut am facut greseala sa merg la "dealerul" Honda Cluj in speranta ca voi gasi sprijin profesionist. Vezi sa nu.
                  Dupa ce m-au purtat de vreo doua ori intre showroom si service (cam 100 m distanta) am reusit in sfarsit sa completez uleiul. Initial am cerut sa-mi vanda 1 L ulei original Honda ca-l puneam eu in motor ce mare scofala, dar domnul inginer a refuzat pe motiv ca au doar Mobil 1 si ca trebuie facut un control sa vada daca nu se scurge pe undeva. Acest lucru nu s-a intamplat evident, uleiul fiind completat cam in 5 min. afara, in curtea service-ului. Nu vreau sa comentez lipsa totala de profesionalism a mecanicilor, nici faptul ca acesta mi-a pus cam cu 200 ml mai mult decat era nevoie, nici macar lipsa de igiena si conditii din service, ci in primul rand lipsa de bun simt a sefului de service care pt 5 min de lucru m-a incaltat cu o ora de manopera (65 Ron) pe langa uleiul aferent. Bineinteles ca am refuzat sa platesc si a iesit cu discutii. Mi-a oferit 10% discount la revizia de 10.000 km (de parca as fi chiar nebun sa ma duc sa o fac la ei).
                  In fata mea a sustinut cu nerusinare ca pe langa turnatul uleiului in motor s-au facut si alte verificari, in conditiile in care eu am stat personal langa masina (impreuna cu el) si cu reprezentantul de vanzari. Mai mult dupa scandal mi-a spus ca nu-mi mai da discount, la care eu le-am ras in nas.
                  By the way domnul Albulescu Mihai reprezentant de vanzari Honda habar n-are ce vinde, din moment ce sustine ca un Type R incepe la 16.000 Euro si versiunea full option costa 22.000. Cumparati fratilor de la Cluj ca-i moca. La banii asti m-ar tenta sa mai iau una (16.000!!!) dar nu de la ei oricum.
                  Oare chiar nu intereseaza pe nimeni ca acesti domni isi bat joc de marca pe care o reprezinta?

                  Totusi a existat un domn care si-a dat seama de marlania domnului inginer si l-a luat la intrebari. Ii multumesc pe acesta cale desi nu ii cunosc numele, (probabil vre-un sef). De asemenea vreau sa spun ca doamna de la contabilitate a fost extrem de draguta cu mine si chiar si-a cerut scuze pt incident.

                  The power of dreams. Mai treziti-va oameni buni!
                  Civic Type R FN2
                  Subaru Libero 1.2

                  Comment


                  • #10
                    Astept si eu sa-mi arate comentariile mele de pe forum atunci cand mai trec pe la ei :butthead:
                    Civic Type R FN2
                    Subaru Libero 1.2

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by vhm
                      ... In fata mea a sustinut cu nerusinare ca pe langa turnatul uleiului in motor s-au facut si alte verificari, in conditiile in care eu am stat personal langa masina (impreuna cu el) si cu reprezentantul de vanzari...
                      ... By the way domnul Albulescu Mihai reprezentant de vanzari Honda ...
                      Uite de aia nu au voie clientii in atelier prin service-urile mai versate ...

                      D-l Albulescu avea niste sprancene asa mai mari? Sa nu fi intrat cumva cu masina in curte la teatru din greseala ... hihihihi.

                      Comment


                      • #12
                        Mai sa stii ca probabil primeam asistenta mai de specialitate sau macar se prefaceau (acting) daca nimeream la teatru.
                        Civic Type R FN2
                        Subaru Libero 1.2

                        Comment


                        • #13
                          Avand in vedere faptul ca este prima mea interventie pe acest forum as dori sa-i salut pe toti dealerii Honda din Romania.Acum sa trecem la lucruri care ne privesc in mod direct.
                          In primul rand as dori sa-i "multumesc" prietenului "vhm" pentru aprecierile facute.Intr-adevar am gresit pretul pentru "Civic".In momentul in care cineva intreaba cat este cel mai ieftin Civic normal era sa-i raspund 14.480 euro fara TVA(pentru cunoscatori este varianta 4D 1.8i S M/T) si nu 16.980.Imi pare rau ca am incercat sa-l ajutam pe acest domn in momentul in care i s-a ivit o problema.Trebuia probabil sa-i facem o programare in service peste vreo 2 saptamani si sa nu ii rog pe colegii mei care si asa erau destul de ocupati cu alte revizii.Din pacate asa este de fiecare data "facerea de bine ..."
                          In ceea ce il priveste pe domnul Rupert nici macar nu ma voi obosi sa intru in discutii cu dansul. Nu m-am legat de numele dansului,nu am facut aluzii la nick-ul dansului si as dori sa se abtina de la astfel de comentarii.
                          Va multumesc.

                          Comment


                          • #14
                            Mihai, bine ai venit aici.

                            Comment


                            • #15
                              @merch: stimate domn, nu vad pe nicaieri o infirmare a celor spuse de vhm. Vad decat scuze lipsite de substanta (de genul "era normal sa gresesc"). Poate ca nu stii, dar Honda a fost multa vreme reprezentata (si din pacate, inca este) de unii dealeri incredibil de slabi (cu cat mai slabi, cu atat mai nesimtiti). Carpati rings a bell? Acum ca apar dealeri buni clientii au prins curaj si chiar cred ca daca isi "etaleaza" experientele neplacute vor avea sansa sa schimbe ceva. Si poate ca a dreptate.

                              Daca cele spuse de vhm sunt adevarate, atunci eu sunt de acord cu el.

                              Te rog sa clarifici situatia.
                              Civic '03 1.6 VTEC II
                              Accord '06 2.4 M/T

                              Comment

                              Working...
                              X