H0NDA_FAN: ´98 Honda Integra Type-R, Starlight Black (DC2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Puneti omule motorul dorit, ti-ai facut un plan tine-te de el si gata !
    Banuiesc ca oricum l-ai comandat deja.
    Este deja testat cu kit-ul turbo sau urmeaza sa-l testezi tu ?

    Comment


    • #32
      ) e comdandat e tot....e testat cu turbo are tot aranjat doar pus pe masina si reglat asa cum il doresc :twisted:
      My reality takin over where that fiction fail

      Comment


      • #33
        salutare si felicitari de masina.

        eu nu inteleg dece iti iei alt motor cind tu ai integra type R ....

        cel mai bine iti iei un kit de pistoane si biele pentru turbo ca doamne fereste sunt o gramada care vind pe ebay si mai iei un kit turbo si ai masina turbo.

        ce am scris eu aici costa 2000 dolari cu transport te mai costa apoi montajul si resoftarea. si ai iesit mult sub 5000 de euro ce ai scris tu acolo....

        dar bine ... asta e ideea ta , eu ti-am dat un sfat pentru ca b18c5 turbo mi se pare cea mai tare combinatie , si nu h22 turbo.
        \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
        I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
        _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

        Comment


        • #34
          Originally posted by dics
          Stiu ca sunt offtopic dar crezi ca ai putea totusi sa scrii normal, intr-o limba cat de cat lizibila ? Nu stiu altii cum sunt insa mie chiar mi-e greu sa urmaresc cele doua trei fraze pe care le-ai scris in mesajul anterior.
          Altfel, sa o stapanesti sanatos si sa mergi cu grija dupa modificare
          Nu are importanta cat de gresit se scriu cuvintele intr-o fraza. Ceea ce este important, este ca prima si ultima litera din cuvant sa fie corect puse
          Honda Accord 2.2 i-ctdi Nighthawk Black Pearl Executive-2007

          Comment


          • #35
            Originally posted by Smaranda Florin
            Originally posted by dics
            Stiu ca sunt offtopic dar crezi ca ai putea totusi sa scrii normal, intr-o limba cat de cat lizibila ? Nu stiu altii cum sunt insa mie chiar mi-e greu sa urmaresc cele doua trei fraze pe care le-ai scris in mesajul anterior.
            Altfel, sa o stapanesti sanatos si sa mergi cu grija dupa modificare
            Nu are importanta cat de gresit se scriu cuvintele intr-o fraza. Ceea ce este important, este ca prima si ultima litera din cuvant sa fie corect puse

            ms de sustinere :P ) :*
            My reality takin over where that fiction fail

            Comment


            • #36
              @fanete:
              obs ca te pricepi ) din cate stiu eu h22 scoate mai mult decat b18c5...dar azi am vazut niste faze cu un k20a si am ramas putin blocat...cred ca o sa fac alta comanda....nu stiu inca....ma mai gandesc ms de parere ><
              My reality takin over where that fiction fail

              Comment


              • #37
                Superba!S-o stapanesti sanatos si cu placere!
                Eu pe a mea n-o s-o vand vreodata,hehe.Stii tu la ce ma refer. 8)
                Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Vtec96
                  Superba!S-o stapanesti sanatos si cu placere!
                  Eu pe a mea n-o s-o vand vreodata,hehe.Stii tu la ce ma refer. 8)
                  ms la fel :* bv ca nu o vinzi(stiu la ce te referi) e raritate
                  My reality takin over where that fiction fail

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by h0nda_fan
                    obs ca te pricepi ) din cate stiu eu h22 scoate mai mult decat b18c5...dar azi am vazut niste faze cu un k20a si am ramas putin blocat...cred ca o sa fac alta comanda....nu stiu inca....ma mai gandesc ms de parere ><
                    niciodata nu a fost mai bun un H22 turbo decat un b18c5 turbo.

                    stoc e altceva , h22 are mai multi cai si un cuplu mult mai mare dar turbo.... nu prea se descurca asa bine.
                    pe linga asta h22 este ceva mai greu si sa pui motor asa mare pe o masina asa "mica" e cam aiurea. trebe arcuri tari suporti de motori buni pentru ca iti trebuie suporti modificati si o sa te coste vreo 4-5 sute de oiro numai suporti sa adaptezi motorul.

                    eu acum iti spun doar din ceea ce vad si eu pe la baietii astia prin state pe afara.
                    si ca sa fie combinatia si mai buna se pune bloc de b20 care este identic b18 dar cu 200 cc. mai mult.

                    k20 e ceva... dar este cel mai complicat de motot pe un civic EG sau o integra DC . in primul rind motorul este invers fata da cum este pozitionat al tau sau al meu, cutia este in dreapta cum te uiti la motor si galeria de admisie in fata... etc. tre sa gasesti un mecanic/electrician pasionat si foarte priceput sa iti monteze motorul, altfel stai cum stau eu de juma de an cu masina pe dreapta....


                    Bafta !
                    \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                    I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                    _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                    Comment


                    • #40
                      intradevar...am stat si am mai studiat si eu problema motoarelor si a modificarilor...si am ajuns la concluzia sa fac upgrad`uri la motor...sa pun un torbo , niste suspensii noi , o evacuare cap-coada noua si mai sport , si pacat k in itaia nu imi dau voie sa pun jante mai mari de 15" pe masina ( ...appr srry de masina ta ciao
                      My reality takin over where that fiction fail

                      Comment


                      • #41
                        cum sa nu deie voie am vazut eu integra cu jante pe17 omologate in italia
                        Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                        Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                        Comment


                        • #42
                          cum... nu merge sa omologhezi jante mai mari? asa stricti sunt astia acolo... greu de crezut

                          oricum, eu am aceleasi jante ca ale tale si imi plac la nebunie. plus de asta sunt si foarte usoare ... sunt enkei...
                          daca le schimbi, schimbale cu ceva de calitate , nu chestii facute in china sau taiwan sau mai rau turcia...
                          \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                          I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                          _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                          Comment


                          • #43
                            honda_fan: welcome in the club!
                            Masina sa-ti traiasca (ca-i raritate), tuningul sa-i fie pe masura, iar tu sa ai multa placere in a o manui! artyman:
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • #44
                              Sa o stapanesti sanatos si eventual da un semn cand vii prin RO
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Achim
                                Sa o stapanesti sanatos si eventual da un semn cand vii prin RO
                                ms frumos...azi am ajuns in tara am trecut putin prin bucuresti m`am intalnit cu 3 hondari ) un civic coupe negru....nu mai tin minte nr ~X( ...un baiat soricelu....si ink un civic ) acum sunt in constanta....in curand o sa ajung pe la galati si la brasov
                                My reality takin over where that fiction fail

                                Comment

                                Working...
                                X