H0NDA_FAN: ´98 Honda Integra Type-R, Starlight Black (DC2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by dinoc
    Ce Integra este a ta, eu stiam ca DC2 are si LSD ?

    greseala mea ) da ...LSD ) i have it logic :| ops: ops: ops:
    My reality takin over where that fiction fail

    Comment


    • #17
      teai gandit la alt "tip" de LSD )

      Comment


      • #18
        Inca unul cu un Type R veritabil. 8)

        Insa, dupa umila mea parere, a pune toptanul de putere doar pe tractiune fata conduce la o dificultate sporita in a tine sub control masina. Mazda 3 MPS are LSD si il are degeaba, abia face fata la cei 380 Nm.
        Pentru fun, daca ar fi a mea, eu as incerca s-o urc N/A la maximum de putere (gen '10.000rpm screamer' :twisted: ), si in ultima instanta poti apela la un compresor, daca iti doresti cu ardoare ceva mai mult cuplu.

        Comment


        • #19
          si oricum motorul de 2.2 nu se compara cu motorul de 1.8 de pe iTR ...

          Comment


          • #20
            cu 380 de cai si mii de niutoni,o sa ti-o traga masini pe care pana acuma le-ai batut :wink:

            n-o sa prea ai ce face cu ea pe strada la puterea aia,si 1000kg.
            timp bun poate pe o pista buna,slicuri,un soft bun and co.
            Vtec Junkie B16a2.

            Comment


            • #21
              Da, intr-adevar, Mazda3 MPS are LSD pe fatza. L-am denumit generic autoblocant pentru ca nu ma gandeam sa intru in amanunte tehnice. Problema unei puteri foarte ridicate pe puntea fatza este ca poate pierde aderenta la viteze la care alte masini nu mai scartaie de nici o culoare. Adica ce sa va spun... am incercat intr-un M3 E46 la 80 km/h intr-a treia sa vad ce se intampla daca lipesc acceleratia de podea. In afara ca m-a propulsat ca din tun... nimic. Nici pic de ESP sau alte asemenea... In schimb la Mazda MPS n-a trebuit sa ma rastesc mult la pedala din dreapta sa clipeasca frenetic TC-ul, in aceleasi conditii de aderenta si exploatare (din mers, a treia... brusc acceleratia in podea)
              Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

              La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

              Comment


              • #22
                Originally posted by cioli
                cu 380 de cai si mii de niutoni,o sa ti-o traga masini pe care pana acuma le-ai batut :wink:

                n-o sa prea ai ce face cu ea pe strada la puterea aia,si 1000kg.
                timp bun poate pe o pista buna,slicuri,un soft bun and co.
                nu as fii prea sigur....uitete pe youtube... cauta integra Gsr vezi k e una neagra uitete ce face masinutza aia si normal k nu as avea ce s fac cu ea dak bag picioru in acceleratie k nebunu =)) http://www.youtube.com/watch?v=N3d6fe2h1lQ stai linistit k o sa am ce face cu ea si bani o sa mai intre in a mea....k nu o sa bag motoru si atat...dar toate abia in toamna
                My reality takin over where that fiction fail

                Comment


                • #23
                  Stiu ca sunt offtopic dar crezi ca ai putea totusi sa scrii normal, intr-o limba cat de cat lizibila ? Nu stiu altii cum sunt insa mie chiar mi-e greu sa urmaresc cele doua trei fraze pe care le-ai scris in mesajul anterior.
                  Altfel, sa o stapanesti sanatos si sa mergi cu grija dupa modificare
                  Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

                  Comment


                  • #24
                    ) ok o sa incerc ms de sesizare
                    My reality takin over where that fiction fail

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by h0nda_fan

                      ) ok o sa incerc ms de sesizare
                      deja ai incercat ! :twisted: :twisted: :twisted:
                      '18 BMW X1 18xd
                      '15 BMW i3 range extender
                      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by dumiflo
                        Originally posted by h0nda_fan

                        ) ok o sa incerc ms de sesizare
                        deja ai incercat ! :twisted: :twisted: :twisted:
                        ) :axe: :lol:
                        My reality takin over where that fiction fail

                        Comment


                        • #27
                          esti constantean , de-al meu !...stiam eu ca n-o sa te superi pe mine :wink:
                          '18 BMW X1 18xd
                          '15 BMW i3 range extender
                          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by dumiflo
                            esti constantean , de-al meu !...stiam eu ca n-o sa te superi pe mine :wink:
                            esti din ctza ? :O opa in august ne punem pe curse cand vin :P incantat vecine :P
                            My reality takin over where that fiction fail

                            Comment


                            • #29
                              Da, fara suparare... de ce pui tu carutza inaintea cailor? INainte sa te pui pe umflat motorul, nu ar fi de preferat sa-i faci un upgrade de suspensii, frane, jante, pneuri? Parerea mea...
                              Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                              La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                              Comment


                              • #30
                                ai dreptate in legatura cu asta dar citeste mai sus...am specificat ca o sa mai intre bani in masina...dar abia in toamna cand o sa imi vina motorul nu mai fiti rai cu mine ) anunt ca pe 16-17 august ajung in constanta
                                My reality takin over where that fiction fail

                                Comment

                                Working...
                                X