Jazz news

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Intr-adevar superba masina. Din ce vad in poze se pare ca este un mare pas inainte fata de modelul actual care si asa este cea mai reusita masina din clasa mini. Stie cineva in ce tara se va fabrica si cand va fi disponibil in Romania?

    Comment


    • #32
      Don Cipo, fi bine venit aici!
      Nu se stie nimic oficial despre data lansarii sale in Europa sau locatia fabricatiei sale, deci avem voie sa speculam (fara sa intram in balarii! :lol: ):

      - in Europa imposibil de fabricat chiar daca va dispune de un i-CTDI, deci sa ramanem la actualele sale locatii: Japonia si China (pentru noi europenii). Si spun imposibil fiindca in UK se produce la maxim (3 schimburi).
      - data lansarii sale e foarte secretoasa si lasa loc de si mai multe specule. Greu de crezut dar nu imposibil, sa fie lansat la Geneva impreuna cu Accord, ceea ce l-ar aduce aici spre vara.
      Daca Honda renunta la a-i mai sarbatori oficierea si ni-l aduce si mai devreme, in mijlocul iernii, e ok, daca nu, din primavara incolo oricand.
      Scenariu de groaza dar la fel de posibil:
      lansare in toamna la Paris, aparitie pe piata la sfarsitul lui 2008, inceputul lui 2009. Daca ne gandim la ce popularitate cunoaste in Japonia, n-ar fi de mirare.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #33
        Bine v-am gasit ! Am o Honda Accord 2.4 i-vtec, model 2005, in familie de care cumnatul meu e foarte multumit iar eu m-am decis sa achizitionez o Honda Jazz. Ar fi pacat sa apara la noi la sfarsitul anului 2008, chiar si asa, nu vad o alternativa la fel de buna in clasa mini nici de acum in 3 ani. Speram sa fie Mazda 2 dar dupa ce am vazut-o la SIAB am ramas dezamagit de calitatea finisajelor.

        Comment


        • #34
          Eu doar am speculat, fara a avea intentia de a dezamagi sau a spulbera sperante, deci sa asteptam in liniste ce si cum va fi ca Honda e mereu buna de surprize.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #35
            Hop si eu, nu vazusem topicul pina acum.

            Arata bine din toate partile si da, seamana cu altceva daca schimbi unghiul din care te uiti. Din fata mi se pare ca seamana cu jazzul actual (cu civic doar la emblema :-) ), din lateral cu B-klasse iar din spate cu odissey. Din ce scrie in articol are spatiu f. mare la interior scosi din 4m lungime totala ceea ce e f. bine pt. oras. La fel portbagajul e urias, aproape de cel de la accord :wink:

            Daca o sa fie adusa la un pret corect si cu 2-3 nivele de echipare o sa fie un succes. Si sigur, daca o sa existe si un motor diesel care sa se bata cu 1.3-urile de la competitie ar da lovitura!
            Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
            Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

            Comment


            • #36
              Deci asta e, cel japonez, ca de al nostru nu se stie absolut nimic:

              http://world.honda.com/news/2007/4071018All-New-Fit/
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #37
                Este pur si simplu superb pentru clasa ei. Nu cred ca cel european o sa difere foarte mult. Pentru oras cred ca este o masinuta perfecta. Pe mine ma bate asa un gand... :wink: ca RS-ul s-ar putea sa fie "my next one".
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #38
                  Ia cititi pe pagina lor oficiala, sa vedeti ce minunatie de masina:
                  http://world.honda.com/news/2007/4071018All-New-Fit/

                  In octombrie a.c. se va incepe comercializarea in Japonia.
                  The power of dreams.

                  Comment


                  • #39
                    Ia citeste tu doua posturi mai sus ce link am pus eu!!!
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #40
                      Nu mai citesc ca stiu despre ce este vorba. Scuze!
                      The power of dreams.

                      Comment


                      • #41
                        Prezentare integrala: http://www.honda.co.jp/Fit/

                        Comment


                        • #42
                          Banuiesc ca ai inteles totul.
                          The power of dreams.

                          Comment


                          • #43
                            Vreau si eu noul jazzulic :heart:

                            http://carscoop.blogspot.com/2007/10...l-release.html


                            Gata, s-a lansat ... :supz: artyman: ...
                            Life is a dance, live it gracefully!
                            YouTube - tandem skydiving

                            Comment


                            • #44
                              Completare

                              ... stiu ca s-au vazut deja pozele dar aici sunt putin mai mari si mai clare ...
                              Life is a dance, live it gracefully!
                              YouTube - tandem skydiving

                              Comment


                              • #45
                                Niste noutati de pe Temple of VTEC:

                                http://asia.vtec.net/Reviews/072GFit/index.html
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X