STI (Tom): '05 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    La Z4, M face mai mult de 50% din masina

    Cat despre intalnirea BMW, detalii ai si aici -> http://forum.ddss.ro/viewtopic.php?t=130
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • #32
      N-am ce sa scuip, doar e M, da-l in bavarezu' mamii lui de-aici. Cu mici exceptii, eu zic ca M-urile isi merita banutii, spre deosebire de versiunile de top non-M care sunt japca pe fata.
      Cat priveste EP3-ul, ofera senzatii superbe, dar M-ul e altceva. Nu vorbesc de cifrele de putere sau cilindree, ci de senzatia pe care ti-o da tractiunea spate combinata cu o transmisie tipla.

      Comment


      • #33
        Fiecare la clasa ei e demna de luat in considerare, M.ul e altceva fiindca virgula combina perfect sportivitatea si luxul, plus aspectele tehnice care isi au si ele pretul lor.
        Dar daca vorbim de M, atunci sa vorbim de CSL.uri iar alea sunt PURA SPORTIVITATE!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          dupa cateva ore de munca -> http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v..._001_.jpg.html

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...82007.jpg.html

          nu a iesit grozav, se putea mult mai bine dar la talentul meu de arhitect e bine ca mai am degete


          ps hondatu: z4m ii da vreo 3 secunde + la m3 csl pe Nurburgring ( iar z4m are cu 17 cai mai putin decat m3 csl, e putintel mai greu si nici nu are semi slickuri )
          Most sports require only one ball, motorsport requires two...

          "how to make it in zi undistry or life"

          Comment


          • #35
            Un filmulet cu 0-100 kmh si cu sunetul masinii

            http://www.youtube.com/watch?v=RU1hrmjRHv8
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • #36
              Sunetul e CRIMINAL. :wink:

              Comment


              • #37
                multam mult
                Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                "how to make it in zi undistry or life"

                Comment


                • #38
                  Super tare dom'ne'.
                  If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                  2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                  ex - 1986 Honda MT5
                  ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                  ex - 2001 Honda Civic Type-R
                  ex - 2007 Honda Jazz

                  Comment


                  • #39
                    Eu l-am auzit si live in timp ce-l "faceam" la o liniuta cu accordu' meu , suna super sport!

                    Comment


                    • #40
                      ce mai ieri era in Timisoara... azi e in Bucuresti... civicul a primit un cadou, suspensie Tein multumita domnului Spider ( Max promit ca am grija de ea )... in rest masina are aproape 17 500km, sapt asta sunt programat la CM sa imi repar a 3-ea oara aeroterma care acum e blocata undeva la jumate da tot rece baga pe vremea asta deci e beton... nu mergea o pozitie de cateva zile dar azi si-a revenit ( de bucurie cred cand a vazut ce apare in portbagaj... ) si cred ca trebuie sa schimb bucsele de la timonerie... :? va tin la curent cu modificarile... ah si am reusit sa zgariu o janta acum cateva ore... sper sa o fac sapt asta...
                      Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                      "how to make it in zi undistry or life"

                      Comment


                      • #41
                        pare rau de janta

                        hmm... oare d c trebuie sa mai schimbi ceva pe la timonerie? :lol:

                        cat despre suspensie... sa o stapanesti sanatos again mare om nenea Spyder :P
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • #42
                          ei....
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • #43
                            astazi a fost montata suspensia... totul e beton e putintel mai rigida sta mai bine pe curbe dar nu pot sa imi dau seama ca nu am apucat sa ii fac geometria la masina ca am terminat cu suspensia la 8 seara. maine urmeaza sa ii fac geometria si joi o revizie din bara in bara la masina plus sa imi repar aeroterma...
                            Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                            "how to make it in zi undistry or life"

                            Comment


                            • #44
                              azi am reusit sa ii fac geometria si am montat si noile gume Toyo Proxes R888 215/45/17... totul e beton masina pleaca foarte bine si sta minunat pe sosea... maine asteptam revizia....
                              Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                              "how to make it in zi undistry or life"

                              Comment


                              • #45
                                Se pare ca nu vrei sa concurezi la "cel mai mic consum". SUnt super-smechere 888-urile, dar sunt clar niste slick-uri cu desen. Pe ud si pe viraje din ce stiu eu nu sunt chiar asa capabile.
                                Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                                La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                                Comment

                                Working...
                                X