Pasii achizitionarii unui model Honda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Deci sa revenim va rog la titlul topicului, pentru discutii pe tema CT-R, exista topic separat!!!
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #32
      Dupa ce depun o foaie de rezevare ce se intampla ? Foaia ajunge la importatorul Honda sau ramane la dealer si el verifica daca sunt masini disponibile si ma anunta ?

      Comment


      • #33
        Fisa de contractare ramane la dealer. Acesta aproximeaza data de livrare in functie de disponibilatatea modelului.
        '07 Honda Civic Type-R
        '06 Honda Accord
        '08 Honda Hornet

        Comment


        • #34
          exista in momentul asta la vreunul dintre dealeri de honda din tara posibilitatea sa vii la ei cu o honda veche pe care ei sa o considere avans la una noua ?
          civic EM2

          Comment


          • #35
            .....deci cum s-ar spune: buy-back. :wink:
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #36
              buy back , trade , nu conteaza ... am un civic din 2001 si as vrea sa stiu daca merg la un dealer cu ea o poate socoti drept avans ptr o honda noua ...
              civic EM2

              Comment


              • #37
                poate chiar in germania , de ce nu ... santem in aceeasi oala ...
                civic EM2

                Comment


                • #38
                  am auzit promisiuni ca pana la sfarsitul lui 2007, vom avea si noi asa ceva. In .de, presupun ca se poate.
                  2006 Accord CL7 2.0 MT

                  Comment


                  • #39
                    In .de se poate, dar n-am nici cea mai mica idee cum e cu masinile aduse din strainatate.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #40
                      poate ca cei care vand honda in ro ar trebui sa se gandesca si la varianta asta ... nu cred ca este o idee rea din moment ce in europa , dar mai ales in america de nord se practica chestia asta ...
                      civic EM2

                      Comment


                      • #41
                        O intrebare scurta deoarece nu am gasit nimic concludent pe net legat de asta:
                        - la masinile noi cumparate din Romania se plateste taxa de prima inmatriculare? (la motorul de 1,8 am vazut ca e cam 400 Euro taxa asta... )
                        - cam cat ajunge CASCO la o Honda Civic Sedan ES?

                        Comment


                        • #42
                          - da. se plateste taxa si la masinile noi.

                          - casco pe un an e in medie cam 5% din valoarea ddp a masinii.
                          Am fost manechin la fabrica de prezervative!
                          Rated R for nonstop crude and sexual humor, pervasive strong language, and drug content.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by catalinm
                            - la masinile noi cumparate din Romania se plateste taxa de prima inmatriculare? (la motorul de 1,8 am vazut ca e cam 400 Euro taxa asta... )
                            - cam cat ajunge CASCO la o Honda Civic Sedan ES?
                            hai ca iti raspund ce am platit eu:
                            - taxa inmatriculare : 2.050 Ron (inclusiv comision firma care s-a ocupat de inmatriculare)
                            -casco : 3.000 Ron
                            '18 BMW X1 18xd
                            '15 BMW i3 range extender
                            ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                            Comment


                            • #44
                              Cred ca au avut comision foarte bun pentru ei...la Accord cu motor de 2.0 era pana in 1900 RON. La 1.8 trebuie sa fi fost sensibil mai putin.
                              Accord 2.0 LS

                              Comment


                              • #45
                                prima inmatriculare pt 1.8 e aprox 1700 ron
                                My way....my Honda !!!!

                                Comment

                                Working...
                                X