EUGEN: '99 Honda Prelude 2.2 VTI-S

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • EUGEN: '99 Honda Prelude 2.2 VTI-S

    Honda prelude 1999, 2.2 VTEC 136 Kw
    Prelude...2.2vti_S

  • #2
    Nu imi spune ca ai luat-o de la Brasov!
    Vtec Junkie B16a2.

    Comment


    • #3
      Eugene, fi bine venit aici!
      Am vrea totusi mai multe detalii despre masina si ceva poze decat :lol: :lol: .
      In rest sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme!
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #4
        Ok...nu am luat-o din Brasov...am luat-o din Bucuresti......Eu lucrez pt AAA Auto si am gasit masina zacand prin Popesti Leordeni....Usor atinsa pe fata cu un far crapat......ulterior am descoperit cutia de viteze crapata si sudata ma rog cu diverse probleme......
        Posedam la momentul respectiv un Prelude din 85 1.8...12v...2 carburatoare....care la 200.000 de km nu imi facuse nici o problema...
        L-am vandut pe cel vechi....am mai pus ceva bani....si cu 6500 am cumparat-o pe cea noua....am mai investit in jur de 1500....si incepe sa semene a masina....
        Deocamdata....imi lipseste un brezon la o roata....am parbrizul crapat......si indicatorul de benzina...nu functioneaza corespunzator.....dar cam in 2 saptamani cred ca o sa remediez toate micile probleme care mai sunt....
        Masina are....servo...centralizata...geamuri..oglinzi electrice....aer...abs...atts..2 airbaguri....jenti aliaj (Model type S)...piele...trapa...ma rog cam tot ce ii trebuie....
        Are 70.000 de km pe bord....interiorul arata impecabil....era pacat sa o las sa rugineasca prin vreun garaj in Popesti.....asa ca o sa mai avem un vtec pe strazi.....
        Deseara pun si poze cu masina....va pup pe toti!!!!! :P
        Prelude...2.2vti_S

        Comment


        • #5
          si noi va pupam pe amandoi, si ne bucuram ca v-ati alaturat gashtii

          Asteptam pozele si .... s-o vedem cat mai curand pe strada artyman:
          2006 Accord CL7 2.0 MT

          Comment


          • #6
            @Eugen: comoara pe 4 roti la km astia..., nu vrei un accord pe ea ? si diferenta?

            Comment


            • #7
              Draga Prelude_h22a5, fii binevenit intre noi!
              Si sa te bucuri de masina ta!
              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

              Comment


              • #8
                Bine-ai venit Prelude_h22a5 ! Suna bine 185 caluti , vrem poze...
                Isn't it nice when things just work?
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vtec+power/red+civic/

                Comment


                • #9
                  sa traiesti 100 de ani.si i-vtecul tau la fel bucura te si vrem poze si "victime celebre" :P
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                  "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                  Comment

                  Working...
                  X