HONDA in F1 - 2007

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    mda
    siguuur :lol:
    si marmota unde e ?
    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

    '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

    Comment


    • #32
      A inceput acum la 14.00 lupta pentru grila de start..........
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #33
        Massa pole position... din nou

        Comment


        • #34
          Suntem pe 15 si 16:

          http://www.formula1.com/race/result/772/24.html

          PS - Aguri pe 13 :!: :?:
          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

          Comment


          • #35
            O noua cursa, o noua dezamagire!
            Locul 13 ... buna performanta!
            '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

            Comment


            • #36
              3 din 4 Honda, out of competition, ouchhhhhhh! ops: ops: :roll:
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #37
                crunt.... n-am cuvinte...
                2006 Accord CL7 2.0 MT

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Spoon
                  sasiu sanatos - nu
                  aerodinamica macar mediocra - nu
                  motoare tzapene - nu
                  piloti cu coaee - nu
                  curse castigate ? :lol:
                  curse in puncte ? :lol:
                  io zic mersi ca macar nu terminam in coada
                  imi sustin ideea
                  Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                  '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                  Comment


                  • #39
                    Poate ne luam cumva zborul mai in fatza! :lol: :lol:

                    http://www.autosport.com/news/report.php/id/58478
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #40
                      Pai, da. Dupa ce ca suntem printre cei mai slabi mai trebuie sa fim si cei mai urati. Sa incerce, nene, sa puna masca de CTR, poate e mai buna. Aiiiiiii!
                      Civic '03 1.6 VTEC II
                      Accord '06 2.4 M/T

                      Comment


                      • #41
                        Doamne, ce uratenie!

                        Pe mine insa m-a socat ca Fry spunea ca problema asta dateaza din 2005 si pana acum nu si-au putut da seama de originea ei. Cat de ametiti pot sa fie??? :x

                        LE: Si se pare ca nici nu fac treaba urechile alea. De pe Eurosport, referitor la rezultatele din teste:

                        "Christian Klien was the slowest of all seven drivers present as the Honda test driver evaluated a radical new front-end featuring nose wings that resembled a pair of elephant ears. :lol:

                        The wings were quickly scrapped by the team."
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • #42
                          Problema celor de la Honda este una legata de aerodinamica monoposturilor. Din cate stiu eu, motorul este pe locul 3 in termeni de putere, la foarte mica distanta de Ferrari si BMW, insa in F1, in zilele noastre motorul nu mai reprezinta aproape nimic in incercarea de a castiga un mare premiu, ci aerodinamica si aderenta mecanica sunt secretul unui timp bun pe circuit. Se zvoneste (a confirmat si Rubens mai mult sau mai putin) ca un tunelul aero lucrurile arata bine, insa in realitate lucrurile nu stau chiar la fel. Problema ar fi ori in calibrarea tunelului aero, ori in lipsa de precizie in ceea ce priveste construirea sasiului de la scara redusa, la cea reala. Aceeasi problema o aveau cei de la Williams prin 2005 parca si la acea vreme se plangea de acest lucru directorul tehnic al echipei, Sam Michael. Mare pacat pentru Honda, din 2004 de cand au fost foarte competitivi si au terminat vicecampioni, au urmat ani cu suisuri si coborasuri, sper ca pana la sfarsitul sezonului sa descopere adevarata problema si incepand cu 2008 sa fie mai competitivi, sau cel putin sa le dea o lectie celor de la Toyota.

                          Comment


                          • #43
                            Ionut, fi bine venit aici!
                            Spusele tale confirma vorbele mele de acum cateva saptamani, puse aici pe paginile anterioare.
                            Dar de ce "iubesti" Toyota?
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by hondatu
                              Ionut, fi bine venit aici!
                              Multumesc, bine v-am gasit!

                              Originally posted by hondatu
                              Spusele tale confirma vorbele mele de acum cateva saptamani, puse aici pe paginile anterioare.
                              Uuhm sorry, n-am citit si paginile anterioare pana acum, o sa arunc o privire sa vad ce s-a mai discutat.

                              Originally posted by hondatu
                              Dar de ce "iubesti" Toyota?
                              Nu "iubesc" Toyota, sunt un fan al masinilor japoneze, hai sa zicem ca sunt putin invidios pentru ca Toyota este primul constructor de autovehicule din lume. Daca discutam insa de ceea ce au realizat pana acum in F1, atunci este putin frustranta pozitia celor de la Honda in acest an, pana acum. Mi-as fi dorit sa fie peste Toyota, mai ales ca monopostul lor e cel mai oribil dintre toate si nu e prima data. Sa speram ca vor face progrese, desi monopostul din acest an are probleme destul de serioase si nu cred ca vor mai face mare lucru pana la sfarsitul sezonului si nici o a doua versiune nu este planificata, mai mult ca sigur vor invata din greseli si-si vor concentra toate eforturile pe monopostul 2008.

                              Comment


                              • #45
                                Deja ma doare capul cand ma gandesc ca, in week-end-ul urmator, Honda concureaza pentru ultimele locuri.
                                Sasiu, aerodinamica, motor ... baietii astia galbeni se tot lovesc de probleme. Probabil ar trebui sa mai faca o pauza in F1, caci daca o tin tot asa isi fac deservicii, in nici un caz reclama.
                                Dupa ce ai fost campioana mondial, sa te chinui sa nu fii ultima echipa nu e tocmai un motiv de lauda.
                                '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

                                Comment

                                Working...
                                X