HONDA in F1 - 2007

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HONDA in F1 - 2007

    Abia astept cursa de duminica dimineata, si mai ales sa vad noii bolizi.....Bafta Honda!
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum


  • #2
    Bafta , bafta , dar cu trezitul la 5 dimineata mai greu
    2006 Honda Accord 2.0 ES MT
    2007 Suzuki Swift Sport
    2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

    Comment


    • #3
      dezamagire mare..... Dupa un loc onorabil la constructori anul trecut, sa te tragi acum de sireturi cu RBR, Torro Rosso, Spyker sau cu propria echipa secunda....

      Sa speram ca pentru H, campionatul va incepe de la urmatoarea cursa...

      Macar masinile arata interesant...
      2006 Accord CL7 2.0 MT

      Comment


      • #4
        Clasament Australia, am vazut cursa de la jumatate:

        1 6 Kimi Räikkönen Ferrari 58 Winner 1 10

        2 1 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 58 +7.2 secs 2 8

        3 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 58 +18.5 secs 4 6

        4 9 Nick Heidfeld BMW 58 +38.7 secs 3 5

        5 3 Giancarlo Fisichella Renault 58 +66.4 secs 6 4

        6 5 Felipe Massa Ferrari 58 +66.8 secs 22 3

        7 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 57 +1 Lap 12 2

        8 11 Ralf Schumacher Toyota 57 +1 Lap 9 1

        9 12 Jarno Trulli Toyota 57 +1 Lap 8

        10 4 Heikki Kovalainen Renault 57 +1 Lap 13

        11 8 Rubens Barrichello Honda 57 +1 Lap 16

        12 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 57 +1 Lap 10

        13 15 Mark Webber Red Bull-Renault 57 +1 Lap 7

        14 18 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari 57 +1 Lap 19

        15 7 Jenson Button Honda 57 +1 Lap 14

        16 23 Anthony Davidson Super Aguri-Honda 56 +2 Laps 11

        17 20 Adrian Sutil Spyker-Ferrari 56 +2 Laps 20

        Ret 17 Alexander Wurz Williams-Toyota 48 +10 Laps 15

        Ret 14 David Coulthard Red Bull-Renault 48 +10 Laps 18

        Ret 10 Robert Kubica BMW 36 +22 Laps 5

        Ret 19 Scott Speed STR-Ferrari 28 +30 Laps 17

        Ret 21 Christijan Albers Spyker-Ferrari 10 +48 Laps 21

        Sau:

        http://www.formula1.com/race/result/770/8.html
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #5
          Maine dimineata, ora 10.00 pe TVR 1:Cursa din Malayezia.

          Grila:

          http://www.formula1.com/race/result/771/24.html
          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

          Comment


          • #6
            Vai de mama lor. Jenant. Mi-e si rusine. Un motorist exceptional cum e Honda si-o ia in freza de la amatori in F1.
            Civic '03 1.6 VTEC II
            Accord '06 2.4 M/T

            Comment


            • #7
              e jenant asta e... dar... au progresat f mult fata de prima cursa.. nu neaparat prin pozitia pe grila..... dar prin problemele masini.. si am vazut ca pe circuit... chiar toyota nu facea fata pe linie dreapta.. si toyota are cel mai mare buget ....si am impresia ca nu au skimbat monopostul...

              Comment


              • #8
                Toyota e o dezamagire si mai mare, dar ideea era alta. Honda a fost, acum vreo 3 ani, un constructor foarte bun. Toti aveau respect pentru ei, chiar daca pilotii erau (sin inca sunt) slabuti. Au terminat pe 2 la constructori, ceea ce nu e de colo. De-asta e jenant acum (nu mai amintesc de istoria de campioni, ca ar fi prea de tot).
                Civic '03 1.6 VTEC II
                Accord '06 2.4 M/T

                Comment


                • #9
                  Hristos a Inviat!

                  Rezultatele de ieri, scuze, dar n-am vazut cursa:

                  http://www.formula1.com/race/result/771/8.html
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                  Comment


                  • #10
                    Eu cred ca s-au concentrat atat de mult cum sa vopseasca masina, incat au pus si inginerii si tehnicienii si mecanicii sa ia pensula in mana si sa dea cu maclavaiz, asa ca nu s-au mai putut ocupa de restul. Cred ca sunt varza. Mi se pare penibil sa iasa dupa locul zece incolo... Parca Super Auguri sunt mai vioi, desi alearga cu masina Honda de anul trecut.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #11
                      delphi, explicatia e foarte simpla: atata timp cat un motorist face un sasiu, nu trebuie sa mire pe nimeni ca sasiul ala danseaza la cea mai mica frana, iar puntea fata e mai instabila ca la un carucior de copii mici.
                      Dupa ce Willis a zburat, i-a fost luat locul de catre Nakamoto care a schimbat complet departamentul, de la motoare la sasiu, ceea ce nu e prea ok.
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #12
                        Eu cred ca problemele Honda sunt destul de mari nu doar in ceea ce priveste sasiul ci si in ce priveste motorizarea.
                        Pentru un asemenea nume, care ani la rand a dominat topurile F1, motorizarea lasa mult de dorit. Scuze nu prea sunt.
                        Nici bugetul nu poate fi o scuza, daca avem in vedere ca Benetton a castigat campionatul mondial de F1 fara sa se claseze printre cei mai "bogati".
                        In plus, pilotii ... niste resturi ... de la masa bogatilor. In ritmul asta ... sa ne bucuram daca la sfarsitul campionatului nu suntem ultimii.

                        O mare dezamagire!
                        '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

                        Comment


                        • #13
                          Hondatule, uita-te la alti motoristi: Ferrari, Renault, si mai nou BMW. Se pare ca ei stiu sa faca si sasiu. Honda au zis ca nu aveau rezultate pentru ca ei nu aveau tunel aerodinamic. Bun, acum au de 9 luni. Si ce au facut? Poate nu-l folosesc, ca sa faca economie de curent si sa salveze planeta :lol: :lol: Bine macar ca nu le mai iau foc motoarele. Sa dea explicatii si sa gaseasca scuze, asta da, aici sunt experti.

                          Anul trecut au fost nemaipomeniti in testari, dezastruosi in curse, pana la jumatatea sezonului. Anul asta mi-am zis ca daca au fost sub mediocri in testari, o sa fie sclipitori in curse. Pana acum au fost. Au reusit sa-i spulbere pe Spyker si pe Torro Rosso. :lol: :lol: Cu Auguri le-a mers mai greu, dar e de inteles, ca folosesc motoare Honda :wink: .

                          HMiller are dreptate: nici pilotii nu sunt cine stie ce. Fa o comparatie cu Hamilton.

                          Dar in orice rau e si un bine. Acuma urmaresc cursele fara nici o emotie. :lol:
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #14
                            degeaba spun majoritatea ca hamilton e pilot , e pilot dar nu e nici pe departe atat de sus pe cat il cred multi , in primul rand are masina , daca avea button masina pe care o are mclaren acum ,stateau altfel lucrurile. sa nu uitam ca button a scos un pole position cu masina veche in australia daca nu ma insel... si nici atunci nu era cea mai buna masina de pe circuit..., in cursa trecuta era cat p`aci sa greseasca hamilton cand sa apropiat kimi de el... deci pilot tare e greu sa ii spunem de acum... potential are.. dar ii lipsesc multe...

                            Comment


                            • #15
                              Quicksand, daca tu crezi ca un pilot iese pe locul trei in prima cursa si pe doi in a doua lui cursa in F1 iese doar pentru ca "are masina"... Ce parere ai, daca imi dadea mie masina aia ieseam inaintea lui Button?

                              Sa iti explic ceva. Lui Nea' Barichello i-a trebuit un an sa se obisnuiasca cu masina (si se pare ca nici acum nu a reusit :lol: :lol, iar lui Hamilton i-au fost de ajuns cateva luni. Lui Button i-au trebuit o suta-si-nu-stiu-cate curse sa castige si el o data si s-ar putea sa nu mai repete figura, dar s-ar putea sa ai surpriza sa vezi cat de repede o sa castige Hamilton.

                              Iar daca McLaren a reusit sa faca asa o masina din jaful de anul trecut, iar Honda a reusit sa strice si ce aveau, atunci rusine lui Honda si bravo lui McLaren si lui Alonso. Restul sunt numai "lame excuses", adica bla-bla-bla.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment

                              Working...
                              X