Pareri despre Carpati Motors

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cam asa cred si eu... desi nu exclud posibilitatea ca masinile sa fie proaste.. Ma lamuresc eu candva. Luni poate
    Jack lives here

    Comment


    • #32
      @jack: eu am supus masina asta de un an de zile (si o supun in continuare) unor chinuri groaznice. rezista cu o incapatanare demna de mine...

      masina e chiar ok, sa stii. problema e ca nu sunt astia in stare sa o inteleaga. toate necazurile mele cu aceasta masina s-au intamplat EXCLUSIV din cauza service-urilor. si stiu ca nu o sa-ti vina sa crezi, dar paradoxal acum lucrurile stau chiar mai bine, asta neinsemnand, desigur, ca am ajuns la o situatie de normalitate (suntem chiar departe, de fapt). iar aici mi-as dori si eu o implicare mai activa a HTR - servicii post-vanzare.

      Comment


      • #33
        Eu tot nu te inteleg de ce pentru revizii mergi la unii si pentru garantie mergi la altii?
        Garantia e valabila oriunde in Europa, asta inseamna ca daca esti in concediu in Finlanda si te streseaza ce stiu eu ce (dar nu consumabila!!), te duci la urmatorul dealer si te rezolva pe garantie!
        Sau tu traiesti cu impresia ca problemele de garantie ti le rezolva (numai) dealerul de unde ai cumparat-o?
        Munca aia prestata de acel dealer pentru reparatia acelei chestii ce e in garantie, oricum e platita de HTRO, deci cine o face, e indiferent!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          Originally posted by judge
          @jack: eu am supus masina asta de un an de zile (si o supun in continuare) unor chinuri groaznice. rezista cu o incapatanare demna de mine...

          masina e chiar ok, sa stii. problema e ca nu sunt astia in stare sa o inteleaga. toate necazurile mele cu aceasta masina s-au intamplat EXCLUSIV din cauza service-urilor. si stiu ca nu o sa-ti vina sa crezi, dar paradoxal acum lucrurile stau chiar mai bine, asta neinsemnand, desigur, ca am ajuns la o situatie de normalitate (suntem chiar departe, de fapt). iar aici mi-as dori si eu o implicare mai activa a HTR - servicii post-vanzare.
          Posibil. Insa sa o luam cu inceputul. Masina asata a venit din fabrica asa. Adica.. daca ar fi tras dreapta dupa 50.000 si nu ar fi stiu ce sa ii faca... era una. Insa masina trage de la 0 km., ceea ce pentru mine spune multe despre uzina. Asta dincolo de capabilitatile service-ului.
          Jack lives here

          Comment


          • #35
            Originally posted by hondatu
            Eu tot nu te inteleg de ce pentru revizii mergi la unii si pentru garantie mergi la altii?
            Garantia e valabila oriunde in Europa, asta inseamna ca daca esti in concediu in Finlanda si te streseaza ce stiu eu ce (dar nu consumabila!!), te duci la urmatorul dealer si te rezolva pe garantie!
            Sau tu traiesti cu impresia ca problemele de garantie ti le rezolva (numai) dealerul de unde ai cumparat-o?
            Munca aia prestata de acel dealer pentru reparatia acelei chestii ce e in garantie, oricum e platita de HTRO, deci cine o face, e indiferent!
            La cine te referi ? Ca daca e vorba de mine eu am ajuns numai la CM, pana acum cel putin
            Jack lives here

            Comment


            • #36
              Dom'ne, dar chiar nu citeste nimeni de la HTRo acest forum? Cum o sa te trimita un service Honda la alt service pentru garantie? Chiar e la misto tot ce tine de Honda in tara asta de pacat? Bah, ce trebuie sa facem? Sa ii inregistram pe nesimtiti ca la Tradati in Dragoste? 'Tu-i mama ei de meserie!!! :x :x :x
              Civic '03 1.6 VTEC II
              Accord '06 2.4 M/T

              Comment


              • #37
                Nu inteleg de ce nu faceti asa cum am facut toti care am avut problema cu trasul dreapta: schimbati rotile dreapta cu stanga si Geometria. Toate pe garantie.
                Accord 2.0 A/T ES

                Comment


                • #38
                  Originally posted by accordat
                  Nu inteleg de ce nu faceti asa cum am facut toti care am avut problema cu trasul dreapta: schimbati rotile dreapta cu stanga si Geometria. Toate pe garantie.
                  Geometria mi-au facut-o de 3 ori pana acum. ...Schimbatul rotilor intre ele mi se pare o mare tampenie, dar o incerc si pe asta
                  Jack lives here

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Jackreloaded
                    La cine te referi ? Ca daca e vorba de mine eu am ajuns numai la CM, pana acum cel putin
                    Nu ma refeream la tine ci la doraneko!
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #40
                      Hondatu n-ai citit cu atentie .... faptul de care m-am plans este ca cei de la CM mi-au reprosat ca vin cu masina la ei !!! (desi sunt dealer Honda)
                      Si nu s-au multumit sa-mi reproseze ci si-au batut si joc de verificarea de 30k (n-au facut nimic din ce e trecut pe lista in cartea masinii) ,iar problemele reclamate le-au "rezolvat" cu "asa face toate" in stilul pur romanesc[/b]
                      CL7

                      Comment


                      • #41
                        Si mie mi s-a parut o tampenie la inceput si nici nu am vrut sa o fac dar dupa aia am fost surprins placut sa vad ca a functionat!

                        Bafta!
                        Accord 2.0 A/T ES

                        Comment


                        • #42
                          Multumesc pt urari. Si eu am incercat sa o fac.. si mai incerc inca. Nu stiu dac ao sa mearga. A patra oara la directie... Pe de alta parte.. oricum mi se pare aiurea sa vina cu aceste probleme din fabrica
                          Jack lives here

                          Comment


                          • #43
                            O mica intamplare: ma duc sambata la Carpati Motors la Ibis, unde era un domn cu barba si ochelari. Il intreb daca au Civic 5D in show-room...se uita la mine si zice 'Ntzz'....e greu sa zica un "Nu" si sa-mi prezinte macar un pliant. Asa ca am plecat pe drumul meu.

                            Comment


                            • #44
                              Sincer mi se pare ca nu stiu sa-si vanda masinile...
                              E o parere personala ce-i drept.
                              Dar e bine ca sunt altii care stiu
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • #45
                                sincer, mi se pare ca nu prea le pasa.... nu ca nu stiu...
                                2006 Accord CL7 2.0 MT

                                Comment

                                Working...
                                X