Navigatie DVD Honda Romania

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Ati
    Dinoc am folosit si eu hartile respective, drumurile le stiau dar sensurile unice nu, si de atunci prefer sa raman cu permisul la mine nu sa mi-l ia aiurea ca mi-a spus "tanti" sa o iau la stanga. :wink:
    Una e sa le folosesti orientativ (cum ar trebui folosite) si alta e sa mergi cu ochelari de cal cu ele :lol: Eu le consider utile. Cel mai interesant e sa o stresezi pe tanti sa nu faci cum vrea ea si o sa constati ca e desteapta (sau ca ai subevaluat-o) si iti va recalcula traseul pana cand vei vrea sa o asculti.
    '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

    Comment


    • #17
      Stiu ca VW a bagat harta ot RO dar nu stim cat de buna este ?
      Si TomTom are una pt RO "buna" de-i spui sa te duca la Constanta si cand colo te trezesti rutat la Iasi

      @Ati, hartile nu-s perfecte la nici un soft de navigare dar deocamdata IGO te duce in orice colt de tara si-ti faci treaba cu el.

      Comment


      • #18
        Voi ati citit cerintele de integrare in UE ? Era acolo o conditie mica mica legata de disponibilitatea unei harti digitale. Ma gandesc ca daca ne-am integrat e posibil ca cerinta asta sa fi fost deja rezolvata.
        Lasand gluma deoparte exista harta digitala si nu e disponibila numai in varianta gpsmore (igo) sau garmin (romaniadigitala). Intrebarea este daca Honda din Japonia stie de noi ca existam si ca avem sisteme de navigatie pe care nu le putem folosi la noi in tara
        Jackreloaded: nici mie nu mi-a multumit nimeni in prima saptamana, au trecut vreo 4, 5 dar am fost placut surprins. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea... Felicitarile, multumirile, masa si dansul vin ele mai tarziu
        Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

        Comment


        • #19
          Pe harta de la Honda nu e nici macar Grecia. Una dintre cele mai solide locatii turistice din EU.

          Asa ca sincer nu imi fac sperante prea mari cu o harta cu RO. Harti cu Romania exista si sunt destul de bune. Inafara de ce ati discutat voi mai exista si Route 66. Oricum in RO nimeni nu ofera harti si pe DVD.

          DIn cate stiu celelalte marci au probleme similare mai putin Audi, unde am vazut la lucru harta cu RO. Banuiesc ca daca e la Audi e la tot grupul.

          Din pacate cand ptr Honda lucrurile sunt simple. Pe harta lor ma indoiesc ca exista tarile sub 1000 de unitati vandute. Chiar si cu scrisorica semnata frumos cu ideograme japoneze .
          "Ethics. That's always so inconvenient."
          Cal Lightman

          Comment


          • #20
            Route66 are harta buna doar pt Bucuresti, atat.
            Repet deocamdata cele mai bune harti pt RO sun cele de la IGO si cele de la Romania Digitala, care nu sunt de vanzare din cate cunosc.
            Ce va imaginati, ca vine Honda sau alta firma si se apuca sa cartografieze de la zero ? Eu unul ma indoiesc ... sa se intample repede asta.

            Comment


            • #21
              Azi am primit felicitare de la HT..ca am achizitionat o masina Honda..cred ca o sa dau reply..Multumesc ca mi-ati vandut 3/4 din masina Honda.Pe cand restul ?

              HIHIIHIHI :P

              Comment


              • #22
                Originally posted by PwR
                Azi am primit felicitare de la HT..ca am achizitionat o masina Honda.
                Semnatura dlui Koyama face toti banii :lol:
                Civic '03 1.6 VTEC II
                Accord '06 2.4 M/T

                Comment


                • #23
                  O putem vedea si noi? Semnatura...

                  Despre navigatie:

                  http://www.automotive.com/features/9...200/index.html
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by tokyodream
                    O putem vedea si noi? Semnatura...
                    Din pacate eu nu mai pot pune poze pe forum, imi spune ca s-a depasit limita admisa, bla, bla.

                    Dar pot sa povestesc Semnatura e cu caractere japoneze, de mare efect :wink:
                    Civic '03 1.6 VTEC II
                    Accord '06 2.4 M/T

                    Comment


                    • #25
                      Asta-i o veste foarte buna, pe Garmin se poate pune Romania Digitala!

                      Originally posted by tokyodream

                      Comment


                      • #26
                        Merci Dinoc :supz:
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #27
                          Ideea e alta. Domnu cu semnatura frumoasa care ne-a multumit stie si are de gand sa faca ceva pe teme hartilor pentru restul Europei?

                          Adica Honda Trading dupa ce pune la punct fabulosul sistem prin care aduce 6 luni la rand cateva masini in doua, aceleasi culori, 2.4, incearca o comunicare oficiala cu firma "mama". Poate li se face mila de amaratzii de noi, mai ales acu ca lucreaza cu Garmin in EU...
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • #28
                            Alte stire despre garmin.................la PRESA!

                            Mai treceti pe acolo, nici nu stiti ce gasiti :P ( macar asa, ca transpir si eu putin )
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • #29
                              Am si eu scrisoare de multumire cu semnatura in original O pun in rama pentru nepoti, cine stie cu cat o voi vinde pe ebay peste vreo 30 ani
                              Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

                              Comment


                              • #30
                                Vand rama pentru inramat scrisori de multumire
                                Jack lives here

                                Comment

                                Working...
                                X