Navigatie DVD Honda Romania

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navigatie DVD Honda Romania

    Sint detinatorul unei Honda Accord 2007 si doresc sa stiu daca exista vreo posibiltate de a face navigatia sa functioneze si pe Romania...
    Jack lives here

  • #2
    Eu sunt curios daca HTro ne va da vreun raspuns in cazul in care le trimitem o scrisorica in care ii intrebam care este statusul implementarii hartii romaniei in sistemul "Honda Navigation".
    Ei ne-au trimis scrisori de multumire (foarte frumos din partea lor, recunosc !) si ne-au spus ca ii putem contacta pentru orice nelamurire am avea... De ce sa nu ii intrebam cum putem folosi jumatate din masina in Romania ?
    Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

    Comment


    • #3
      Nu stiu ce sa zic... am Honda de 1 saptmana si nu mi-a multumit nimeni, nu car ar fi trebuit.. Daca exista o adresa unde ma pot adresa.. te rog shoot
      Jack lives here

      Comment


      • #4
        Jackreloaded, sa te bucuri de ea si sa o stapanesti cu placere.
        Referitor la sistemul de navigatie, nu honda e de vina ca nu avem harti corecte ale drumurilor si sensurile de circulatie se schimba cum vor primarii :roll: .Cand Romania o sa fie cartografiata cum trebuie , atunci si producatorii auto o sa implementeze softuri cu Romania, nu cred ca altfel risca cineva un proces :wink:

        Comment


        • #5
          Merci. Nu am spus ca ar fi vina cuiva. Intreabam doar daca exista posibilitatea de a fi utilizata si in Romania. cartografiata e... sistemul IGO...
          Jack lives here

          Comment


          • #6
            Ce soft de navigatie foloseste Honda ?
            Banuiesc ca nu unul propriu (sau cel putin hartile sunt cumparate de la altcineva).
            Momentan hartile cele mai bune pt Romania sunt IGO care nu le-au vandut nimanui si ruleaza doar pe PDA_uri si Romania Digitala, cei din urma sunt si mai si, insistand in tampenia lor sa-si ruleze softul de navigatie doar pe produse Garmin.
            Asa ca mai aveti de asteptat pana Honda va avea de la cine cumpara o harta buna pt RO.

            Comment


            • #7
              Harti pentru Ro sunt.Si sunt bune.
              Problema este daca Honda crede ca se merita sa investeasca in a creea un dvd cu asa ceva.

              Parerea mea este ...ca nu au de gand..si cine are navi o sa ramana cu ea de forma.
              Sau .....poate ca o sa se gandeasca la ce vor vinde de acum ..crv ...si...poate poate.
              Cine stie...

              Comment


              • #8
                Nu cred... Adica vad altfel. Pe DVD zice Europe.... mai nou suntem si noi acolo.... Adica pe hartie cel putin. Asa ca a r trebui sa mearga
                Jack lives here

                Comment


                • #9
                  De unde sa fie PWR harti pt RO , cine le face sau le-a facut sau cine le-ar avea de vanzare ?
                  In afara de cei pe care i-am mentionat nu stiu altii sa aiba harti (bune) pt RO, iar ei nu le vand, deocamndata.

                  Comment


                  • #10
                    Dinoc am folosit si eu hartile respective, drumurile le stiau dar sensurile unice nu, si de atunci prefer sa raman cu permisul la mine nu sa mi-l ia aiurea ca mi-a spus "tanti" sa o iau la stanga. :wink:

                    Comment


                    • #11
                      Inteleg. Adica .. cu alte cuvinte bine ca nu merge navigatia in RO...
                      Jack lives here

                      Comment


                      • #12
                        Nu am spus asta, sunt sigur ca in curand va merge si vor fi harti bune, dar inainte ca un producator sa introduca un DVD original, e bine ca harta sa fie bine pusa la punct.

                        Comment


                        • #13
                          Curand.... cat de curand ? Ca estimat
                          Jack lives here

                          Comment


                          • #14
                            In mod sigur dupa ce apare in Ungaria :wink:

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by dinoc
                              De unde sa fie PWR harti pt RO , cine le face sau le-a facut sau cine le-ar avea de vanzare ?
                              In afara de cei pe care i-am mentionat nu stiu altii sa aiba harti (bune) pt RO, iar ei nu le vand, deocamndata.

                              Sa nu mai zic de Garmin si ipack-uri..
                              Vw are harta Romaniei pentru Navi..gata..este deja la vanzare de 1-2 luni.

                              Comment

                              Working...
                              X