Navigatie DVD Honda Romania

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ultimele postate de mine functioneaza 100%.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • Va salut, am un honda crv din 2005, nu stiu cum se numeste navigatia, dar problema este ca are un dvd din 2004 foarte putin zgariat si nu-l citeste, initial vroiam sa fac un copy la dvd-ul existent dar mai bine fac un dvd cu versiunea noua de mai sus. Intrebarea este, descarc lincul si il scriu pe dvd cu capacitate mare cu orice program sau trebuie cu un program anume si modalitate?

      Comment


      • chiar daca cele postate de mine merg ok, au aparut alte 2 variante care 100% nu mai dau crash-urile alea la unitatile de navi. Voi incerca sa le urc diseara.
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • L-am scris dar tot da eroare citire, am incercat sa-i dau si reset apasand pe menu-map-back dar nimic, sa fie de vina unitatea?
          Cel mai mult ma deranjeaza ca imi apare eroarea, plus ca nu mai pot sa accesez menu sau audio pentru reglaje, de altfel nu ma intereseaza navigatia Honda.

          Comment


          • Ervin ce eroare iti da? Teoretic procedura de scriere e simpla: ardere la viteza cat mai mica.
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • "Reading eror", am citit acuma pe niste forumuri de crv-isti din afara si multi au rezolvat prin curatirea capului.
              L.E. am incercat sa-l desfac dar nu are acces deasupra la lentila, voi incerca sa cumpar un dvd de curatare, am incercat cu cd de curatare dar nu functioneaza.
              Ervin
              Junior Member
              Last edited by Ervin; 27-01-17, 23:39.

              Comment


              • Aveti mai jos ultima versiune de harti care nu mai dau "blach screen" - asa cum s-a intamplat cu primul release - si pot fi folosite cu incredere.

                Instructiuni
                Europa de Est

                Europa de Vest

                L.E. A fost deja instalat pe CU2 2009 a lui sandreiutz, functional 100%:

                ady_uaic
                Senior Member
                Last edited by ady_uaic; 28-01-17, 22:52.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • In sfarsit am rezolvat eroarea prin desfacerea aproape totala si curatirea lentilei, acuma daca tot merge vreau sa intreb daca noua versiune se poate arde si pe un disc de 4.7gb(nu am acasa disponibil de 8gb), desii ma indoiesc.
                  Mai doresc sa stiu daca noua versiune este compatibila cu modelul meu, adica acesta,(de unde am luat si lectura pentru curatare)http://www.crvownersclub.com/forums/...sassembly.html

                  Comment


                  • Ervin, ca sa nu ai probleme, DVD +R DL e ideal (ceea ce inseamna 8GB).
                    Si vis-a-vis de compatibilitate:
                    Tested on:
                    Honda Accord 2008
                    Honda Accord Tourer 2011
                    Honda CRV 2008
                    Honda CRV 2009
                    Honda Legend 2007
                    Honda Civic 2006
                    Honda Civic 2009
                    Honda Civic Hybrid 2008
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • Din ce vad nu a incercat nimeni la cele din 2005, am intrebat pe gpsu, si mi s-a confirmat ca nu este compatibila cu CR-V 2005, intr-adevar si la specificatii scrie pt. CR-V 2007-2013.
                      Bun, dar atunci ce update se ofera pentru varianta 2005? Sau trebuie casata?

                      Comment


                      • Buna ziua, am o honda accord 2005 2.4.
                        Ma puteti ajuta cu un link de descarcare a ultimei variante de DVD pentru acest model.
                        Am tot cautat si gasesc numai versiuni pentru facelift 2006->

                        Comment


                        • Salut! Din cite stir eu pt ce e anterios a restiling nu se mai scot actualizari, motiv, pt care baietii monteaza navi de restiling pe masini mai vechi de 2006.Nu e usor dar se poate; la diesel este ceva mai delicat.
                          Ultima varianta de harti este 3B0/2.95,00 insta aceasta este numa in varianta de plata, inca.

                          Comment


                          • Ma uitam si eu azi dupa un update de navigatie, am vazut ca aparut si versiunea 3.B0, din pacate forumul de gpsunderground nu pare sa mai mearga. Acolo apareau versiunile patchuite cand apareau, erau niste polonezi (cred) care se ocupau. Se intampla sa aiba cineva imaginile de dvduri pentru 3.B0 (patchuite)?
                            dorindark
                            Senior Member
                            Last edited by dorindark; 09-09-17, 07:22.
                            Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
                            Accord 2.4MT 2009

                            Comment


                            • Update 3.B0 de aici.
                              Click image for larger version

Name:	IMAG1955.jpg
Views:	1
Size:	39.0 KB
ID:	725916
                              sigpic
                              Accord CU3

                              Comment


                              • Originally posted by dorindark View Post
                                Ma uitam si eu azi dupa un update de navigatie, am vazut ca aparut si versiunea 3.B0, din pacate forumul de gpsunderground nu pare sa mai mearga. Acolo apareau versiunile patchuite cand apareau, erau niste polonezi (cred) care se ocupau. Se intampla sa aiba cineva imaginile de dvduri pentru 3.B0 (patchuite)?
                                Se ocupau pānă s-au prins că unii descărcau gratis de acolo şi pe urmă le vindeau. Au dat warn un an că dacă se mai īntāmplă nu o mai fac şi s-au ţinut de cuvānt.
                                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                                Comment

                                Working...
                                X