Consumuri carburant Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    2005 2.0M/T

    9.5-10.5 oras (Iasi) mai nervos, mai calm, in zona asta ma incadrez
    6.5-7.5 inafara mers pana in 150km/h, inafara localitatilor minim 120km/h, in localitate 60-90km/h.
    7.5-9 inafara, mers mai "turbat". Ar mai fi si o exceptie cand un consum s-a ridicat spre 11.5, dar am schimbat numai dupa 6.5krpm si nu am scazut sub 4.5krpm.

    PS: Neavand computer de bord, consumurile sunt facute la pompa. Cam tot timpul fac plinul.
    '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

    Comment


    • #17
      [quote="man1ak"]
      Originally posted by judge
      Accord 2006 2.0 ES M/T
      Ce inseamna "stil propriu de condus"? Ce inseamna "conduc normal"? Ca benzinele le inteleg
      Cred ca adica "mai sportiv" decat intelege majoritatea celor care conduc sportiv :wink:, daca am inteles eu bine din alte posturi ale lui. Judge, scuze ca m-am bagat sa raspund eu in locul tau ops:
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #18
        Vad ca nici un posesor de 2.4 nu a postat consumul.
        vand MB Vito, 3 locuri + marfa - detalii pe MP

        Comment


        • #19
          Originally posted by Colonelu'
          Vad ca nici un posesor de 2.4 nu a postat consumul.
          Mare dreptate ai. Pot sa va spun eu cat am consum mediu pe 50 de km (clari, fara combinate cu afara) in oras: 17.5. Masina are 360 km. Nu cred ca e relevant. O sa revin cand o sa am consum pentru afara din Bucuresti. Si dupa ce o sa fac mai multi km.
          Civic '03 1.6 VTEC II
          Accord '06 2.4 M/T

          Comment


          • #20
            La ce consumuri sunt pe benzina..........................imi iau diesel :P
            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

            Comment


            • #21
              Originally posted by tokyodream
              La ce consumuri sunt pe benzina..........................imi iau diesel :P
              Haha, si crezi ca diesel-ul iti va consuma 4l/100km ? :lol:
              Altfel spus, un diesel va consuma in medie cu cel mult 1.5-2l mai putin la 100km. Daca verifici si diferenta de pret (6500EUR) argumentul consum nu mai sta in picioare.
              '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

              Comment


              • #22
                Depinde dane, daca el isi cumpara masina sa o tina 10 ani si sa mearga 50.000 km/an, merita
                Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                Accord 2006 2.0 ES M/T
                Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                Raising money for...the third H

                Comment


                • #23
                  Bine............ati castigat ! O sa-mi iau 2.0 benzina :P
                  Dar, daca pun GPL, am avantaj, nu?
                  Are cineva o Honda pe GPL?
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                  Comment


                  • #24
                    ACCORD 3 LITRI, V 6, AUTOMATICA ,IN ORAS 10 LITRI ,AFARA 7,5 CONDUS NORMAL ,CARBURANT BENZINA, 5 TREPTE CUTIE AUTOMATA. E MULT, E PUTIN? EU ZIC CA ESTE FOARTE BINE LA CEI 244 H/P

                    Comment


                    • #25
                      Este excelent, in Canada
                      In Romania de abia scoate un 2.0 consumurile astea si in nici un caz nu in Bucuresti
                      '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by dorian
                        ACCORD 3 LITRI, V 6, AUTOMATICA ,IN ORAS 10 LITRI ,AFARA 7,5 CONDUS NORMAL ,CARBURANT BENZINA, 5 TREPTE CUTIE AUTOMATA. E MULT, E PUTIN? EU ZIC CA ESTE FOARTE BINE LA CEI 244 H/P
                        No ofense but..in specificatiile lor dau 20/26 mpg oras/autostrada asta inseamna 11.76 / 9 Litri.
                        Cum ai reusit performanta sa scoti mai putin ca in specificatii ?

                        Comment


                        • #27
                          daca intri pe situl www.honda.ca vei vedea 11,5 in oras si 7,5 afara, dar, asa cum stiti si voi aceste consumuri sunt date pentru a/c on, 4 pasageri in habitaclu si ''calcata'' nu cu prea multe menajamente,iar in oras in treapta 3 turometrul nu ridica peste 2000/ture.am incercat-o si in regim sportiv si n-a depasit 11 la suta.in oras si 8.5 afara.in specificatii mai da 7,5 secunde de la 0 la 100km/ora,n-am stat cu ,cronometrul in mana(nici n-as fi putut) dar atunci cand am incercat sa vad ce-i poate ''pielea''(masina este dotata cu TCS,deci rotile nu patineaza la demaraj brutal) credeti-ma ca mi-au transpirat mainile pe volan,si conduc de ceva vreme.

                          Comment


                          • #28
                            Haha pai ce, voi aveti traficul din Bucuresti , bara la bara , nu aveti, lasa ca stiu (am stat vreo 2 ani pe acolo ) aveti bulevardele mari si late si plin de autostrazi
                            Asa sa te tot lauzi cu asa consum ,,, pai cu Honda mea as scoate acolo 7 % in oras

                            Comment


                            • #29
                              Ieri am mers vreo 30-40 de km prin oras. Consumul a scazut la 16.4. Coafura rezista.
                              Civic '03 1.6 VTEC II
                              Accord '06 2.4 M/T

                              Comment


                              • #30
                                Doriane, bine ai venit si felicitari pentru masina :P

                                PS - eu sunt la a treia generatie de Dacia :lol:
                                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                                Comment

                                Working...
                                X