Lamuriri despre noile preturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    haoleo, Casco la Unita? sa va apere Cel de Sus de daune...

    Cat despre ce se zicea mai sus, sigur ca nu te obliga.... numai ca tu ai deja contractul semnat pe x ani (unde x = nr de ani pe care ai facut leasingul). Nu stiu cat de usor se poate rezilia.
    2006 Accord CL7 2.0 MT

    Comment


    • #17
      Shut up, preferi Asirom? :P
      Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
      LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
      Accord 2006 2.0 ES M/T
      Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
      Raising money for...the third H

      Comment


      • #18
        Originally posted by cryo
        numai ca tu ai deja contractul semnat pe x ani (unde x = nr de ani pe care ai facut leasingul). Nu stiu cat de usor se poate rezilia.
        Depinde de tipul politei incheiat de firma de leasing. Cei mai multi incheie polita casco pentru toata durata contractului. Sunt unii, insa, care incheie polita anual. In cazul din urma este posibil sa beneficiati de scaderea primei de asigurare pentru ca DDP-ul e diferit.
        Civic '03 1.6 VTEC II
        Accord '06 2.4 M/T

        Comment


        • #19
          Originally posted by cryo
          haoleo, Casco la Unita? sa va apere Cel de Sus de daune...

          Cat despre ce se zicea mai sus, sigur ca nu te obliga.... numai ca tu ai deja contractul semnat pe x ani (unde x = nr de ani pe care ai facut leasingul). Nu stiu cat de usor se poate rezilia.
          Cred ca nu e nimic mai usor decat de "reziliat" un contract CASCO! E suficient sa nu le mai platesti primele de asigurare si cred ca se reziliaza de la sine si sa faci un nou contract cu alta societate. :roll:
          Honda CRV 2,2 A/T Elegance 2010

          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/fol34buc

          Comment


          • #20
            Ba, din contra, majoritatea firmelor de leasing te obliga sa faci CASCO la o anumita firma cu care au ei agreement. Si nu ai ce face pentru ca masina e a lor pe perioada de leasing. Doar cretinii de la Finante nu stiu lucrul asta de vreme ce ne pun pe noi, utilizatorii sa platim impozitul.
            Eu am leasingul la HVB (devenita intre timp Unicredit) si mi-au dat de ales pentru CASCO intre Generali, Alianz si Asiban. Am incercat s-i conving ca eu vreau la BT Asigurari dar nu s-a putut, asa ca, am ales Generali.
            Mazda 6, benzina, 2.0l, 147CP
            Echipare TE Plus

            Comment


            • #21
              Originally posted by jester
              Shut up, preferi Asirom? :P
              :? De ce, stii ceva "horror stories"? Zi-mi si mie te rog, si eu am la ASI... :roll:
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

              Comment


              • #22
                @adytzu: daca fac asta, pot avea necazuri serioase cu CC-ul - vorbim aici de amenzi de genul [x]% din cifra de afaceri. Not funny. Asa ca daca fac pe desteptii, e suficient sa le spui chestia asta.

                @cryo: eu am la Unita si au fost chiar ok pana acum. dar sigur ca exista experiente si experiente...

                Comment


                • #23
                  Pe mine Dagego nu m-a obligat la nimic...au spus doar ca imi sugereaza Unita pentru ca au decontari directe cu ei. Dar ma lasau sa aleg eu societatea de asigurari. Singura conditie era full CASCO cu fransiza 0.
                  Honda CRV 2,2 A/T Elegance 2010

                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/fol34buc

                  Comment

                  Working...
                  X