ASKO International (Bucuresti) - Chiajna & Giulesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu am cumparat un crv la "black week". oferta era prea buna pentru a o ignora, iar la pretul respectiv era best buy absolut in toata piata auto.
    am mai vazut cateva crv-uri cu numere rosii, deci ofertele lor au dat rezultate.

    Comment


    • A facut cineva recent revizie cu piesele lui si sa achite doar manopera? Imi poate spune pretul manoperei? Am incercat contactul prin formularul de pe site + telefon insa nu a raspuns nimeni.
      Multumesc anticipat.
      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
      https://www.instagram.com/iamrusu/

      Comment


      • Depinde ce tip de revizie este pentru ca si manopera o sa fie in consecinta
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

        Comment


        • Strict schimb de ulei si filtre, nimic special.
          Am mai povestit, cred. Au fost persoane care au achitat in jur de 200lei manopera si mie doamna de la receptie, la telefon, mi-a cerut dublu.
          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
          https://www.instagram.com/iamrusu/

          Comment


          • La Asko, au 2 tipuri de revizie. Cea normala care e pe la 200 lei si cea principala care e pe la 400 lei. La cea principala se fac niste verificari in plus (cel putin teoretic).
            Daca vrei doar manopera pt schimb lichide si filtre, te incadrezi la prima varianta.
            Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
            Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
            1000 Locuri de vizitat in Romania

            Comment


            • Mersi de confirmare, o sa mai sun maine inca odata, poate am noroc.
              De verificare extra nu e nevoie, am fost la cea de primavara si e all good.
              The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
              https://www.instagram.com/iamrusu/

              Comment


              • Salut,
                cu scuzele de rigoare pentru ca nu am gasit locul cel mai bun unde sa postez (desi au mai fost discutii pe tema), va rog ajutor cu info legat de roata de rezerva
                sunt proaspat posesor de civic hatchback din 2014 si as dori totusi sa-mi iau si roata de rezerva pe care sa o pot tine in locul special din portbagaj
                va multumesc tare mult pentru orice sfat, am vazut sume care mi se par incredibile de genul 4-500 EUR pentru astfel de roata "mica"

                Comment


                • de asemenea, masina a venit fara cric si ma gandesc ca un alt cric cumparat de pe piata nu va intra in locul special din partea stanga a protbagajului .... si fara cric, degeaba ai roata de rezerva :-)

                  Comment


                  • Cred ca dezmembrarile sunt cea mai simpla solutie si iei kitul cu totul - roata de rezerva, suport special cric + scule.

                    Totusi in afara situatiei in care tai cauciucul, solutiile astea speciale pentru pana sunt super utile si te scapa de la a cara permanent 20kg de roata de rezerva dupa tine.
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • ref la carat, asa este, insa eu nu o voi lua cu mine decat la drumurile lungi unde chiar este nasol sa ramai fara
                      din ce am vazut insa, majoritatea masinilor se comanda fara roata de rezerva, doar cu acel kit
                      am sa incerc la dezmembrari dar cred ca sansele sunt destul de mici
                      alta idee nu exista ?

                      Comment


                      • peter99_ro ai mesaj pivat.
                        Scuze de "poluarea"topicului.
                        Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                        Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                        Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                        Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                        Comment


                        • dupa ultima revizie a fost necesara reintrarea in service si s-au gasit 500 ml in plus de ulei.

                          simptome: martor de "check oil" aprins intermitent si consum de 20%. Poate asa fac toate, nu mananca ulei ci il produc
                          mmihai
                          Senior Member
                          Last edited by mmihai; 04-11-17, 22:24.

                          Comment


                          • A prins vre-un coleg de pe forum o masina din oferta Black Friday?

                            Comment


                            • Oferte de primăvară în service
                              https://asko.ro/oferte-speciale/service-primavara/
                              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                              Comment


                              • Salut,

                                A avut cineva casco econom la omniasig si a reusit sa repare prin decontare directa la asko ? Multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X