ATI Motors Company (Iasi) - ex-dealer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scuze, dar nu sunt sigur ca e chiar OK sa-l inchidem fiindca mai pot exista intrebarile catre ei pe partea de service de care chiar se mai ocupa.
    Eventual schimbam numele in ex-Dealer Honda Iasi sau mai simplu Service Honda Iasi.
    De inchis nu vreau sa-l inchidem decat la cererea lor expresa care probabil nu va exista daca sunt interesati sa ramana in contact cu clientii lor.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • corect si just!
      ex CL7 AT 2006
      CN1 Sport 2005
      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

      Comment


      • Problema discout-urilor la dealer e 100% vina dealerilor. Dealerilor cu influenta nu le-a convenit faptul ca cei mai mici, pentru a-si asigura un flux au preferat sa vanda masini la un pret mai mic, oferind discount pana la 90% din marja lor. Atunci, oameni din alte judete, unde dealerii nu erau la fel de maleabili, au preferat sa sune prin tara, sa vada cine le da cel mai mare discount.

        Eu am vandut masina cu marja ZERO, pentru ca asa am vrut si am putut. De ce ar fi problema altui dealer cum imi vand eu masina?! eu o cumpar, ca dealer, si o vand mai departe... cu ce pret vreau. Am un pret maxim impus, si atat.

        Motivele pentru care HONDA nu merge la noi ca la altii e simplu: management prost la nivel national, impunerea unor 3S-uri mult prea mari pentru unele orase mai mici care si-ar dori dealer Honda, politica de preturi destul de rigida din partea dealerilor.

        La noi inca se merge pe castigul mare si rapid, decat pe cel moderat si constant, intr-o perioada mai lunga de timp.
        sigpic
        Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

        Comment


        • Postul lui Quicker ar trebui citit de mai multe ori pentru a fi inteles pe deplin. (valabil si pentru carcotasi )

          putin ontopic: Din cate stiu fostul director Honda Ungaria este acum la Honda Romania iar la Honda Ungaria avem o doamna from Japan care concureaza cu masinile ... vedeti voi la ce
          Cu atat mai mult nu pot sa imi explic politica HTRO
          Nomercu
          Senior Member
          Last edited by Nomercu; 03-06-11, 09:55.
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

          Comment

          Working...
          X