Service ASKO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost si eu sa schimb anvelopele si sa fac verificarea de primavara. Ca de obicei, totul a fost de nota 10. Alex a promis ca pana in ora 12 plec de acolo, si la 11:58 plateam factura. Ii multumesc si lui si lui Alin pentru promtitudine si amabilitate. Am rezolvat cu ocazia asta si doua probleme foarte mari: inlocuirea unui bec de pozitie care era pe moarte si a trei clipsuri rupte de la scutul de plastic.

    Am avut surpriza si placerea sa ma intalnesc in service cu colegii KMR, Nolty si Rares, caruia ii multumesc pentru ca m-a lasat sa intru inaintea lui pe elevator.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • Originally posted by Delphi View Post
      ...Alex a promis ca pana in ora 12 plec de acolo, si la 11:58 plateam factura. Am avut surpriza si placerea sa ma intalnesc in service cu colegii KMR, Nolty si Rares, caruia ii multumesc pentru ca m-a lasat sa intru inaintea lui pe elevator.
      Alex te-a terminat repede ca sa-ti ia banii...iar cei trei te-au lasat sa intri inainte sa fie siguri de elevator........
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • )))))
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
          Alex te-a terminat repede ca sa-ti ia banii...iar cei trei te-au lasat sa intri inainte sa fie siguri de elevator........
          Nu, ca numai Rares m-a lasat inainte, nu toti trei. De altfel, nu stiu cum e la altii, dar la masina mea ajunge un singur elevator.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • gata, s-a mai dus un capitol din viata mea de sofer, CU2-ul a fost vandut cu ajutorul celor de la asko (carora tin sa le multumesc). Voi scrie ceva mai detaliat pe topicul viitoarei masini. Deci, big thanks Asko!
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • please help cu un contact (de preferat un nr de telefon mobil) al baietilor din service (Alex), private daca se poate.

              Comment


              • Salutare, imi poate spune cineva cat e o verificare de vanzare-cumparare, si cam ce anume este verificat? Also, aveti un numar de contact ? Si, citeam cu ceva pagini in urma de un discount hondafan? Mersi foarte mult!

                Comment


                • 150 RON.

                  Comment


                  • Salut, am sunat, si aparent e 300 de lei +TVA... sunt cumva 2 tipuri de verificari sau a crescut pretul asa deodata? )

                    Comment


                    • In 2014 era asa:
                      Diagnoza HDS - 0.7 ore la 123.61 lei/ora fara tva
                      Control rampa - 1 ora la 123.61 lei/ora fara tva
                      Total de plata: 260.57 lei (cu tva)

                      Comment


                      • Ultima data cand am fost la ei, ora de manopera era undeva la 33 EUR+TVA (sper sa imi amintesc bine). Fa un calcul si vezi ce rezultat iti da sau pune mana pe telefon si pune o intrebare direct la ei.
                        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                        Comment


                        • Am fost joi la Asko pentru demontarea cutiei de viteze si schimbarea simeringului de la convertorul de cuplu.
                          Multumesc foarte mult lui Alin si Alex pentru profesionalism.
                          Honda Civic Sedan '08 ES A/T

                          Comment


                          • Desi e vara, oameni in concediu sau unii plecati pur si simplu, am fost foarte bine primit si rezolvat pentru revizia (programata) de 260k km.
                            Multumesc lui Virgil, Lucian, Alex si bineinteles, Razvan!
                            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                            Comment


                            • Buna seara,
                              am o Honda Civic 1.8 AT 2016 hatchback cumparata de noua de la Asko.Reviziile facute doar la Asko cu toate ca stau in Constanta.
                              Aseara am avut un necaz cu un caine care a fost aruncat de alta masina in directia mea.Am luat saracul animal exact pe mijlocul masinii...mi-a spart cred radiatorul (curge ceva antigel) si mi-a infundat scutul de protectie.mai sint si ceva plastice rupte dar alea nu arata asa grav.
                              Intrebarea mea este adresata colegilor forumisti care au mai avut de-a face cu reparatiile :daca voi deschide dosarul de casco(Generali by the way) pt reparatii sa merg la Asko sau sa incerc la Autoklass Constanta?

                              Comment


                              • Originally posted by HONAD View Post
                                daca voi deschide dosarul de casco(Generali by the way) pt reparatii sa merg la Asko sau sa incerc la Autoklass Constanta?
                                Asko, indiscutabil. Daca e aglomerat si Nord e foarte bun. Nu Constanta...
                                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                                Comment

                                Working...
                                X