Cutia Postala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    In speranta ca vreun posesor de Accord ne poate ajuta in vreun fel. Deci tot un mail venit pe adresa site-ului:

    The following message was sent to you via the Hondafan Contact Us form by Nicu (
    mailto:ke0ps@yahoo.ro ).

    --------------------------------

    Buna ziua! Am o intrebare va rog frumos. Am o Honda Accord 2.2 I-CTDi din 2005 si
    recent mi s-a aprins martorul triunghi galben cu semnul exclamarii in bord. Ce
    problema ar putea fi.Am tot cautat pe internet dar nu am gasit mai nimic referitor
    la aceasta problema. Mentionez ca Acel martor triunghi galben din bord se stinge la
    un moment dat. Am un beculet pe stopul spate pozitie ars si un led tot de pozitie pe
    fata drapta ars.Se poate aprinde martorul din bord din aceste cause sau pot fi si
    altele?

    Multumesc!

    Cu respect,

    Nicu
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #77
      Si una mai dureroasa:

      morcov mihai cristian
      cristimorcov@yahoo.com

      am o honda accord executiv din 18-01-2008 in jur de 60000 km si am o problema de o
      saptamina imi curge apa curata din aerotema de caldura , de sub torpedou si nu stiu
      de unde vine . Mentionez ca masina este neatinsa si am luato de noua , va rog sa ma
      ajutati
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #78
        Pentru morcov cristian

        Fisura radiator/calorifer de racire
        Fisura furtunul ce conecteaza radiatoru/calorifierul din habitaclu
        Blocarea scurgerii apei cu mizerie de la zona aerotermei Poate sa fie si un cauciuc ce nu mai etanseaza bine zona.
        Touge is what we live for

        Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

        Comment


        • #79
          OK, s-a notat si se da mai departe.
          Multam!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #80
            Originally posted by hondatu View Post
            In speranta ca vreun posesor de Accord ne poate ajuta in vreun fel. Deci tot un mail venit pe adresa site-ului:

            The following message was sent to you via the Hondafan Contact Us form by Nicu (
            mailto:ke0ps@yahoo.ro ).

            --------------------------------

            Buna ziua! Am o intrebare va rog frumos. Am o Honda Accord 2.2 I-CTDi din 2005 si
            recent mi s-a aprins martorul triunghi galben cu semnul exclamarii in bord. Ce
            problema ar putea fi.Am tot cautat pe internet dar nu am gasit mai nimic referitor
            la aceasta problema. Mentionez ca Acel martor triunghi galben din bord se stinge la
            un moment dat. Am un beculet pe stopul spate pozitie ars si un led tot de pozitie pe
            fata drapta ars.Se poate aprinde martorul din bord din aceste cause sau pot fi si
            altele?

            Multumesc!

            Cu respect,

            Nicu
            Are o problema cu VSA-ul/il are dezactivat:

            The exclamation mark has two meaning
            1)If the mark is within a triangle it is `vehicle stability assist system`is turned off meaning the `VSA` switch is turned off and thus if it is in off position the vehicles stability assist function is lost.But if the switch is turned on the exclamation mark will disappear.
            2)If the exclamation mark is surrounded within a semicircle then it would mean `tire pressure` is low and to make it disappear the tires need to be inflated accordingly.The tire pressure should be above 35 PSI I hope this helps.
            "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
            sigpic

            Comment


            • #81
              Multam fain si tie aikonuletzule, raspunsul a fost dat mai departe.
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #82
                Si totusi n-ai scapat (aikonuletzule):

                "Multumesc foarte mult pentru raspuns! Am rezolvat problema acum cateva zile,prin simpla comutare VSA pe "on". Acum nu se mai aprinde martorul de bord cu semnul exclamarii. Totusi mai am o nelamurire...Mi s-a aprins acum vreo luna in urma, martorul de bord "check engine". Masina este dotata cu filtru de particule fiind o masina cumparat din Germania. Initial m-am speriat foarte tare pentru ca am simtit un miros de plastic si cauciuc ars in habitaclu. Ulterior am inteles de la un mecanic auto ca la un anumit numar de kilometric autoturismul isi regenereaza filtrul de particule iar acel marot de bord "check engine" se aprinde datorita noxelor cumulate undeva pe evacuare. Insa,intrebarea mea este...la modelul meu Honda Accord 2.2 I-CTDi, in caz se mai poate aprinde martorul de bord "check engine?

                Multumesc!

                Cu respect,

                Nick"
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment

                Working...
                X