Cutia Postala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Vreo idee cineva pentru problematica de mai jos?

    Salut,

    Am un Accord 2.0 din 2003 la care s-a blocat un cd in unitatea radio-cd.

    Cei de la service de la Crapati Motors spun ca nu stiu sa rezolve problema. Culmea este ca radioul functioneaza, si chiar cd-ul din unitate poate fi ascultat dar nu poate fi ejectat. Domnii de la service mi-au recomandat sa cumpar alta unitate pentru 900euro + TVA. Eu unul am dubii ca au incercat macar sa faca ceva constructiv.

    Daca aveti vreo idee mai buna decat a celor de la Crapati... multumesc mult,

    O zi faina,

    Dan (dan.nicolescu@smsolutions.ro)
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #32
      pateam frecvent la Audi treaba asta. mecanismul de eject ridica CD-ul din interior pana la un nivel unde il preia o rola care il impinge afara. daca cd-ul patineaza pe rola, nu mai iese. se si aude ca motorasul rolei 'se tureaza' mai tare decat normal. solutia: se introduce o surubelnita subtire in fanta de cd, sub cd-ul care nu iese, si se 'trage' cd-ul afara. :wink:
      '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T
      EX '89 Honda Prelude 2.0i-16
      '99 Subaru Forester S-Turbo M/T
      '07 Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

      Comment


      • #33
        Mesaje primim frecvent, astazi mi-a atras atentia cel de mai jos, la care trebuie sa mai raspund.

        AGAVRILOAEI NECULAI
        nicu_agav@yahoo.com

        Este adevarat ca visul ne da speranta si este tintaactivitatii noastre zilnicee.Mi-am dorit sa lucrez in ci-nematografie si am realizat acest lucru asa ca panain 1989 am ajuns in conducerea tehnica un domeniupe care lam indragit mult.Dupa aceasta data a tre-buit sa ma adaptez in hatisul tranzitiei.Am fost dire-ctor (firma privata,in Asigurarii,Reprezentant Dae-woo Automobile in finantarii si executarii silite,sefulfilialei jud.ACR,Asociat unic SC SOIM COM TURISMiar in prezent pt. ca nu ma descurc financiar,reprezint o companie din Israel pedomeniul de investigatii in daune auto.Am avut au-toturisme de serviciu cei drept alte marcii, HondaCR-V avea Presedintele Companiei .SUV-ul amintitmai sus l-asi dori si eu dar nu exista posibilitatii fi-nanciare.Asa ca a trbuit sa aduc de tara autoturis-mul Dacia 1310 din 1989 pt. a rezolva problemelede serviciu si ale familiei.Intr-o zona mirifica PiatraSoimului jud. Neamt unde am 2 ha de teren si cu po-sibilitatii de TEST-DRIVE pentru autoturisme 4x4am putea realiza primul CLUB-HONDA din tara cuorganizarea manifestarilor specifice.Sunt o perso-ana de incredere,organizata,pregatita in domeniulconducerii de diverse activitatii.
        Pot fi contactat:E-mail: nicu_agav@yahoo.com
        M:0788.120.363Fax:0233.226.650
        Cu deosebita stima si incredere,
        AGAVRILOAEI NECULAI
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          Suna bine, sa-l invitam pe forum
          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

          Comment


          • #35
            semoto79@yahoo.com Vi se face imaginea HONDA de ras in Cluj-Napoca prin dealerul Merch Auto, mai exatprin seful de service care este total in afara spiritului si tot ce inseamna HONDA!
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #36
              Eu stiam ca nu-s probleme de genul asta in Cluj. Hmm, poate Mihai sa ne dea ceva detalii...

              Comment


              • #37
                Ar trebui descarcate toate si puse aici la noi pe frontpage, intr-un download manager! Promit ca dupa 1 aprilie ma ocup si de asta
                2.0i 2005

                Comment


                • #38
                  Pai eu am toate mailurile venite pe adresele site.ului atata tot ca ceea ce mi se pare de interes major le postez aici.
                  Multi spre ex. au impresia ca suntem dealeri, cer info sau oferte, deci le raspund individual fara a mai posta aici.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #39
                    Draghici Valentin dmvdraghici@rdslink.ro Imi place foarte mult ceea ce face Honda de zeci de ani. De trei luni sunt posesorulunei HONDA CR-V, o masina superba, pe care mi-am dorit-o foarte mult. Nu am ce sa-ireprosez, se misca exemplar. Este vorba de Executive 2,0 A/T, neagra. Vreau, dacaexista, informatii despre navigatia pentru Romania, lipsa acesteia este singurullucru care ma deranjeaza, i-am spus-o si japonezului, simpatic de altfel, pe carel-am intilnit la dealer. In plus, mi-ar face placere sa particip la intalnirile posesorilor de HONDA pentrua face schimb de impresii, sfaturi etc. Cu respect, un fan HONDA inrait.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #40
                      MIHAI POENARU mhpoenaru@yahoo.com Posesor al unei Honda HRV 2000,f. multumit de aceasta japoneza.Daca se poate,as vreasa discut cu cei care poseda o astfel de masina.Din pacate la masina mea lipsesteacea platforma ce se afla in interior in portbagaj.Poate cineva are asa ceva inplus.
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #41
                        de ce nu intra pe forum ?
                        ar trebui cu totii sa fie invitati
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #42
                          Bineinteles ca fiecare e invitat sa vina aici, de ce nu vin e treaba lor.
                          Intre timp a sosit un mesaj care n-ar prea trebui sa dea multe batai de cap:


                          Mi s-a oferit ocazia de a cumpara de la un prieten din Franta un autoturism HONDAAccord de 1600 cm cubi. Autoturismul a fost cumparat in aprilie 2002 si are 85000km la bord. Prietenul meunu stie prea multe sa-mispuna despre caracteristicile principale. Stie ca are un motor pe benzina de 1600,dar nu stie ce norma de poluare are.Mi-a trimis o copie dupa cartea de inmatriculare (pe care o atasez), dar nici deaici nu am aflat ceea ce ma intereseaza. Va rog, daca puteti , sa-mi date datele tehnice suplimentare despre acest autoturism.Va multumescDumitru Valentin Jemna (vjemna@ispe.ro)
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #43
                            daca e corect ce am gasit, motorul are 1800 nu 1600:

                            http://www.hondafan.ro/modele.php?id=20

                            daca are 1850 cmc, 100 KW, e euro 3:

                            http://www.rarom.ro/Liste_euro3.pdf
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • #44
                              alexvadana2006@yahoo.com Cumpar Civic 88\'-91\' sau ofer la schimb masina.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • #45
                                Victor kwert@mail.md Spuneti-mi, Va rog, benzina Alto 101 de la Rompetrol, nu-mi va afecta motorul?(Honda Civic 1.6 Vtec D16V1 2002) compresie 10.4
                                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                                Comment

                                Working...
                                X