Honda Civic Type-R, safety-car la Suzuka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda Civic Type-R, safety-car la Suzuka

    <<Type-R, safety-car la Suzuka 5 octombrie 2006>>
    "Va prezenatam masina oficiala a cursei de Formula 1 de la Suzuka!
    Multi cunosc acest vehicul prezent al fiecare grand-prix drept safety-car. Modelul ales de japonezi este Honda Civic Type-R, versiunea sedan fiind transformata intr-un prototip care va oficializa cursa din Japonia.
    Formele modelului de baza au fost redesenate, prototipul realizat pentru cursa de Formula 1 primind un design mult mai aerodinamic, unghiurile noului design sugereaza aceasta idee. Motorizarea este sustinuta de un propulsor de 2.0 litri care dezvolta 220 cai putere."
    (http://www.newz.ro/stiri/type-r-safe...ka_n20132.html)

  • #2
    Holly shit! O vreau! Deci e adevarat, va fi sedan, 220cp, LSD, double-wishbone.
    Acum, m-a intaratat, vreau sa stiu si eu cum naiba fac sa comand una cu volan pe stanga. :?

    Comment


    • #3
      Originally posted by BogdanCTR
      Holly shit! O vreau! Deci e adevarat, va fi sedan, 220cp, LSD, double-wishbone.
      Acum, m-a intaratat, vreau sa stiu si eu cum naiba fac sa comand una cu volan pe stanga. :?
      aaaa.... ai scris aici doua cuvinte care nu le cunos "double-wishbone" si LSD care banuiesc ca se refera la tractiune, nu?

      cit despre masina.... foarte tare ce sa zic... 220CP.... foarte frumos
      \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
      I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
      _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

      Comment


      • #4
        deci doamne... imi spusese cineva ca erau si EP3'uri pe pista si S2k'uri... da' asta din poza... mamamama

        p.s.: a vazut un prieten (si a facut si poza) un Civic Sedan din asta nou, si nu stiam ce e... :roll:
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • #5
          Deci CT-R va exista si pentru japi dar sedan si nu hatch.
          Sunt tare curios daca o sa-l avem in imagine si pentru cat timp. Reclama, reclama.
          Oare chiar sa nu mai exsite si alte poze mai reusite in tot netul asta?
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #6
            Fratilor, va anunt oficial ca mi-am bagat unghia-n gat:



            Asa nu mai merge...eu depun o plangere la Honda ca Europa a ajuns bataia de joc!

            Comment


            • #7
              Nu stiu daca o plangere este potrivitita dar o explicatie cred ca ai dreptul sa ceri. Daca ai nevoie oricand poti conta pe suportul meu.
              If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

              2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
              ex - 1986 Honda MT5
              ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
              ex - 2001 Honda Civic Type-R
              ex - 2007 Honda Jazz

              Comment


              • #8
                Nu-ti baga "unghia-n gat" pentru o masina. Prietena ta mai are nevoie de tine, familia ta mai are nevoie de tine, sefu´ tau mai are mare nevoie de tine, iar noi fara tine suntem in aer!
                Si pentru ce, pentru un sedan de 220CP???
                Daca erai fan BMW sau Benz ce faceai ca nici macar nu poti sa vezi ce-i aia un CSL sau mai stiu eu ce!
                E rea masina-n felul ei, dar cred ca se poate si fara ea.
                Chiar azi dupa ce-am vazut o reclama la Civic Hibrid ma gandeam cum naiba se renteaza sa aduca masina aia aici, dar explicatia e simpla:
                nu o aduc pentru castig, ci pentru imagine. Cineva trebuie sa ia Priusul in coarne.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #9
                  e, uite ca si eu imi bag unghia in git

                  foarte tare, este masina asemanatoare cu ce am eu in semnatura. bine... eu am doar roate
                  \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                  I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                  _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                  Comment


                  • #10
                    Drept sa-ti spun, sedan-ul asta incepe sa-mi para ceva mai atragator decat hatch-ul, si asta nu din cauza variatiei de CTR-uri, ci inca de ceva timp. Iar CTR-ul asta are un desing chiar clasic, Impreza-like, si chiar ma atrage. In plus de asta, are ingredientele unei sportive adevarate, care ma fac sa trec cu vederea repede cele 4 usi si portbagajul. Eu, nici actuala nu am luat-o pentru desing, ba chiar mi se pare usor uratica.
                    In fine...sa astept confirmarea ca apare ceva de genul asta, si chiar sunt chitit, pe urma, sa fac niste demersuri. E inadmisibil sa nu fie oferita si in Europa, macar si ca o optiune aparte. Nu m-ar deranja nici macar conditii draconice de livrare, gen 6-7-8 luni termen de asteptare. Alba sa fie, si cu spec-ul promis. 8)

                    Comment


                    • #11
                      Bogdane oficial suntem 3 care ne bagam unghiile in gat si mi le-as baga si pe alea de la picioare daca as putea. Cat despre sedan imi place mult mai mult decat hatchbackul ( o chestie de gust) si asta in general nu numai la sportive.
                      Masina e o aparitie fantastica si cum sunt fan masina alba (la cele la care merge si asta e una din ele) nu pot decat sa sper ca la un moment dat o sa mai urcam si noi in lumea a 2-a macar. Atat vreme cat "astia" inca fac teste cu medicamente pe noi... mai asteptam noi mult si bine asemenea masini!

                      Bafta!
                      Accord 2.0 A/T ES

                      Comment


                      • #12
                        Puteti sa mai adaugati 2- eu cu fratele meu.......in total 5 !!!

                        Dar ce ati zice de un CIVIC 3 sau 5 usi sau cum vreti voi cu motorul de 2.2 l si 237 cp de pe S2000-model 2007,amanunte pe

                        http://automobiles.honda.com/models/...odelName=S2000

                        Dragut,nu???
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #13
                          Citind topic-ul asta...m-am cam speriat...am crezut ca e vorba despre sinucidere in masa!
                          i
                          '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

                          Comment


                          • #14
                            stai flexat, le-o trecut
                            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by tokyodream
                              Dar ce ati zice de un CIVIC 3 sau 5 usi sau cum vreti voi cu motorul de 2.2 l si 237 cp de pe S2000-model 2007,amanunte pe

                              http://automobiles.honda.com/models/...odelName=S2000

                              Dragut,nu???
                              :? :?:
                              poate imi scapa mie, dar unde-s amanuntele?
                              Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                              '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                              Comment

                              Working...
                              X