Propuneri de subiecte ale saptamanii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    o propunere noua:honda va lansa pe urmatorul accord(2008) noua bijuterie A-VTEC.mai nou, pe ACCORD TOURERR CONCEPT am observat 3 poze de motoare denumite I-DTEC?? .ce sa intelegem,o noua generatie de motoare HONDA? :supz: .cam asta ar fi si subiectul propus:O NOUA GENERATIE DE MOTOARE HONDA?
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • #17
      Cred ca sunt diesel dupa cum arata...sper sa nu ma insel.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #18
        Mai Razvane, eu am impresia ca tu esti mereu numai pe fuga. Cand o sa ai si tu timp odata dar macar odata, sa mai si citesti atent, nu numai sa admiri poze?
        Unde ai citit tu de A-VTEC in comunicatul de presa de la Frankfurt?????????? ARATA-NE!
        NOUA va fi doar i-DTEC si oare Dul ala de unde mama lui vine????????
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #19
          praful-cel mai mare dusman al masinilor noastre.

          PRAFUL-cel mai mare dusman al masinilor noastre
          am ajuns sa privesc oripilat cum masina mea este distrusa la nivelul lacului exterior,cum praful se depune in decurs de 2-3 zile in cantitati insemnate in interior,cum ataca si imbatraneste pasajele cauciucate dintre stalpi si portierele masinii, cum se depune in compartimentul motor facand din acesta o chestie gri-cenusinie fara forma.....
          ma uit oripilat la norii de praf desprinsi de pe asfalt cand trece cate unul mai nervos,ma uit apoi la camioanele si autoutilitarele murdare de noroi si pline de lut pe la pasajele rotilor.ma mai uit la masinile noastre si ale celor din jurul nostru si imi dau seama ca sunt f muradre.ma uit apoi la noi......
          CUM SUNTEM????

          cum ne privim noi insine ca oameni?care este reactia noastra la observarea mizeriei?cu ce gust intrati in romania cand veniti dintr-o vacanta petrecuta oriunde altundeva in lume?
          CE FACEM FIECARE DINTRE NOI SA DEVENIM O TARA SI UN POPOR MAI CURAT?
          ex CL7 AT 2006
          CN1 Sport 2005
          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

          Comment


          • #20
            Razvan, ai atins un punct sensibil. E un subiect bun si iti impartasesc supararile. Personal, m-as implica cat e omeneste posibil pt o campanie de awareness sau ceva asemanator. Dar stii cum e, ca noi sunt putini, iar "omul sfinteste locul". Degeaba fac eu curat in ograda mea, daca vecinului nu-i pasa. Mi-am facut un obicei (poate primejdios) de a atentiona pe cei care arunca gunoiul aiurea, merg noaptea cu pozitii si proiectoare sau fara lumini deloc.
            Ca mi-ai adus aminte ... acum cativa ani buni veneam dintr-o excursie in Franta cu autocarul si chiar cand am intrat in tara soferul a luat o ditamai groapa. O colega s-a trezit buimaca din somn si a zis "Gata, am intrat in tara?"
            As zice ca in general nu-i pasa nimanui: nici autoritatilor "competente", nici concetatenilor. Aici intra o lista lunga: de la gunoaie si praf pe strazi, pana la poluatori industriali. Firesc, nesimtirea generala continua, de la cel care trece pe culoarea rosie a semaforului, pana la cel care parcheaza pe doua locuri, cel care zgarie masina cu cheia, desumfla roti sau rupe stergatoare, la cel care blocheaza intersectia sau depaseste coloana de masini oprite la semafor. E o boala generala pe care o observi, fie ca vorbesti de praf si gunoaie sau de orice altceva din mediul nostru inconjurator.
            Observ o totala nepasare sau neputinta .. nici nu stiu cum sa-i spun. Iau un simplu exemplu (si scuza-ma ca tot la trafic ma gandesc, dar se leaga putin si de gunoaie): cine a trecut vreodata dinspre Bd. Obregia spre Bd. Vacaresti, nu a putut sa nu observe cat timp a pierdut pentru aprox. 500 m. Ce se intampla: din 3 benzi sunt folosite doar 2, pe una fiind masini parcate. Toate bune si frumoase, doar ca pe banda din mijloc circula f multe autobuze si troleibuze, care in curand opresc la Piata Sudului. Aici este un bazar si piata agroalimentara. Logic ca sunt multe masini parcate, desi semne de interzicere a opririi sunt cu duiumul. Calatorii sar printre masinile parcate in statie, iar altii vor sa se urce. Bineinteles ca procesul asta dureaza mai mult decat ar fi normal. Pacat ca in tot acest timp, nici banda 3 nu avanseaza, pentru ca vor sa se bage cei de pe banda 2, din spatele autobuzelor. Trec pe rand si astfel se pierde mult timp pretios. Intre timp s-a pus rosu, dar multe masini sunt blocate in intersectie, pentru ca autobuzul inca nu a plecat. Observ acest lucru de multe ori cand aleg sa o iau pe alta ruta si sa parchez cat mai aproape de piata, langa blocuri. O idee proasta, pentru ca de obicei locurile de parcare goale sunt imprejmuite cu lanturi si lacate sau au T-urile ridicate. Ma mai foiesc un pic si gasesc un loc, dar imi promit sa nu stau mult. O iau pe jos, ocolind gunoaiele de pe trotuar. Cand nu e gunoi, sunt masini parcate, deci trebuie sa merg pe strada, printre masinile oprite la semaforul de la piata. Se face verde, traversez, in timp ce ma feresc de cei care merg cu capul in jos sau cei care cara tot felul de chestii voluminoase si/sau ascutite (masina mea nu a putut face ca mine si saptamana asta a fost atinsa un pic). Ajung pe trotuar si in fata mea, din fuga, o tigancusha arunca pe jos coaja unei banane. Era sa ma intorc dupa ea sa-i zic vreo doua, dar trebuia sa fiu atent sa nu cad in groapa proaspat cascata in trotuar. Nu era nici un muncitor prin zona, dar noroi cu duiumul. Fiind imposibil sa trec fara sa ma murdaresc, o iau prin spatele pietii, la fix sa observ alte gunoaie: ambalaje, resturi menajere sau pungi de plastic. Ajung pana la urma la florarese, aleg buchetul, vanzatoarea taie cozile care cad pe jos si plec. Ma intorc pe acelasi drum si-mi promit, ca de fiecare data, ca data viitoare sa merg in alta parte!
            2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
            2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
            2000 Honda S2000 Berlina Black
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

            Comment


            • #21
              =D> .da stiu ca ai muncit ceva sa scrii.totusi cum aflam daca subiectul "se face"?
              ideea era urmatoarea:asteptam de la voi toti pareri si sugestii,impresii..
              o intrebare:cand va spalati masinile o faceti doar pt a arata bine sau va ganditi ca in acest mod contribuiti la curatenia generala? :wink: .caram sute de mii de tone de mizerie pe masinile noastre!.am avut ocazia ca intr-o vara sa "servesc" un miros de 2 lei din botul masinii unuia,el f spilcuit chipurile,care nu o spalase cam de cand incepuse sezonul gandacilor...fratilor putea...... :vom:
              spilcuitul are vreo 4 masini toate aduse intr-o stare deplorabila.vesnicul nu am timp,sunt bussines man.......adica pt un oras ca iasul sunt nesimtit din nascare e mai corect.pt bucuresteni chestia cu timpul stiu ca este presanta.dar "spilcuitii" de mai sus prefera "macheala" de seara cu seara decat spalatul masinii.
              p.s:va las pe voi sa ghiciti ce masini are... :idea:
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

              Comment


              • #22
                un BMW seria 5, un passat sau audi TDI, un renault megane si una de teren (probabil touareg sau BMW X something). sunt cat de cat aproape?
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • #23
                  Hey guys, de ce nu deschideti un topic pe subiectul asta in alta parte? Ca ajungeti sa discutati aici subiectul, si nu asta era scopul.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #24
                    s-ar parea ca bogdan era moderator aici iar UDO va intra o data pe saptamana.cineva face un swap pe un topic separat.eventual noul sub al saptamanii?
                    ex CL7 AT 2006
                    CN1 Sport 2005
                    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                    Comment


                    • #25
                      propunere: HONDA,un stil de viata,un anumit comportament in trafic,o anumita conduita sau chiar impartasirea unor elemente din cultura japoneza sau doar un BRAND?
                      Honda Civic,1.4i,90cp,1997...Ru-Gaidoku
                      **http://hondafan.etp.ro/gallery/v/shabbaz2/ **

                      Honda Civic Sedan,1.8,i-Vtec,140cp,2008
                      in curand si poze

                      site-ul meu:
                      www.urbanshop.ro

                      Comment


                      • #26
                        foarte dubios ca nimeni nu mai scrie nimic pe postu asta!
                        Honda Civic,1.4i,90cp,1997...Ru-Gaidoku
                        **http://hondafan.etp.ro/gallery/v/shabbaz2/ **

                        Honda Civic Sedan,1.8,i-Vtec,140cp,2008
                        in curand si poze

                        site-ul meu:
                        www.urbanshop.ro

                        Comment


                        • #27
                          Poate vor fi mai activi cand se va trece la subiectul propriu-zis!
                          Pe care te asteptam sa-l deschizi chiar tu! :wink:
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #28
                            Subiect: Ce parere aveti despre modelul american de civic 1996 - 2000 (Ej6,Ej7,Ej8 si Em1)??
                            Honda - The Power Of Dreams

                            Comment


                            • #29
                              Despre generatia EJ numai de bine, indiferent ca e vorba de USDM, EUDM sau JDM. Dar sa fie asta un subiect saptamanal?
                              Deschide unul la aria "Civic" si intra mai in amanunt.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • #30
                                Honda nu va participa la Salonul auto de la Frankfurt 2009
                                ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                                Comment

                                Working...
                                X