DISCUTII CU DEALERII DIN ROMANIA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DISCUTII CU DEALERII DIN ROMANIA

    Pentru ca membrii acestui forum au din ce in ce mai multe intrebari pentru dealerii Honda din Romania, am creat acest topic special unde fiecare poate pune intrebari pentru care cauta un raspuns.

    Ii rog pe membrii forumului care nu reprezinta un dealer sa nu posteze ei raspunsul la intrebarile de aici (daca chiar vor sa o faca, sa o faca prin mesaj privat) pentru a lasa doar dealerii sa dea raspunsul cat mai exact si la obiect.

    De asemenea va rog sa nu incepeti aici discutii pe tema unui raspuns primit de la dealer decat atunci cand se doresc mai multe explicatii.

    Orice mesaj care nu respecta cele doua cerinte de mai sus va fi sters imediat.
    "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

  • #2
    O intrebare care pe mine, sincer, ma framanta, si la care am primit diverse raspunsuri. De fapt, nu o intrebare, ci mai mult o nelamurire care, pt dealeri, va fi din ce in ce mai formulata.
    Pe scurt, vreau sa-mi modific masina. Pe larg, vreau sa-mi modific masina si vreau sa stiu daca pierd sau nu garantia. Eu as prefera, bineinteles, varianta dupa 'sau', dar cum socoteala din targ nu se potriveste cu cea de acasa...
    Modificarile pe care vreau sa le fac nu sunt mari deloc: una bucata sistem de evacuare cap coada si una bucata filtru sport in cutie de carbon.
    Intrebarea ar suna cam asa: in cazul in care piesele ar veni cu un certificat de omologare si, poate cine stie, as veni chiar la service-ul Honda sa le montez, mi-as pierde garantia? Ma rezum momentan la acea evacuare si acel filtru, desi in plan am mai multi "barzauni", cum ar fi ECU-ul masinii schimbat total, supape intarite, garnitura de chiulasa, etc.
    Astept cu nerabdare raspunsul.
    PS: posed un Civic Type R fabricatie 2005, poate asa imi intelegeti si mie "pasarelele". :wink:

    Comment


    • #3
      Sincer, nu era nevoie sa va inghesuiti atat de tare sa-mi raspundeti.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Bogdan_16v
        Sincer, nu era nevoie sa va inghesuiti atat de tare sa-mi raspundeti.
        Salut,
        Scuze din partea mea pentru faptul ca nu ai inca un raspuns la aceasta intrebare dar abia ieri am revenit din concediu.
        Voi vorbi cu cei de la service si voi reveni cu un raspuns intrebarilor tale.

        O zi buna

        Revin cu raspunsul.
        Din pacate, orice modificare adusa prin inlocuirea echipamentelor standard ale autoturismului in scopul modificarii performantelor sale (de orice natura ar fi acestea) il scot in afara garantiei.

        Comment


        • #5
          Mastile pentru tweeterele de pe bord, sub parbriz (Accord 2004) se gasesc ca accesoriu?

          Masina a venit standard fara tweetere, dar cablarea exista. Mastile cu care a venit masina sint pur decorative din plastic plin, nu lasa sa treaca sunetul si nici nu au sistem de prindere al difuzoarelor.
          Accord 2.0i A/T

          Comment


          • #6
            Multumesc pt raspuns, o sa ma descurc cum pot, adica cu relatii, vad ca altfel n-am cum. :?
            Pe bune acum, nici macar daca sunt omologate si SPECIAL concepute pentru EP3 de catre Mugen sau Spoon, tuneri oficiali, respectiv, specializati in Honda?
            Cam mare rigiditatea. Pana si la AVIA sau Alto Syncro iti pot oferi chip tuning pt motorizarile diesel de pe Skoda, respectiv Seat, fara sa ti se anuleze garantia. Iar la Subaru nu mai zic, te trimit ei la colaboratori firme de tuning.
            Dupa parerea voastra, de ce isi achizitioneaza un anumit individ un Civic Type R? N-ar merita, totusi, tinand cont de investitia facuta si de tipul utilizarii, sa aiba parte si de cateva avantaje?

            Comment


            • #7
              service si garantie

              Am si eu o nelamurire. Daca am masina in garantie trebuie sa merg la un anumit service? Sau pot sa merg la orice service autorizat sa imi fac reviziile si eventuale "interventii" ?

              Comment


              • #8
                Re: service si garantie

                Originally posted by sse
                Am si eu o nelamurire. Daca am masina in garantie trebuie sa merg la un anumit service? Sau pot sa merg la orice service autorizat sa imi fac reviziile si eventuale "interventii" ?
                Atata vreme cat masina este acoperita de garantie (si precedentele revizii s-au facut la timp) te poti adresa oricarui service autorizat Honda pentru revizii sau interventii in garantie.

                Comment


                • #9
                  Pun si eu cateva intrebari domnului de la Carpati Motor, care si-a facut cont aici pe forum, dar se pare ca nu posteaza ...

                  1/ De ce Carpati Motor, in calitate de importator (reprezentanta, dealer - cum vrei sa ii spui) Honda in Romania, si-a batut joc de SIAB, o ocazie unica pentru a promova marca?

                  2/ Daca putin va intereseaza de Honda, de ce va mai ocupati de aceasta afacere? Va face placere sa va bateti joc de o marca?

                  3/ De ce seful Carpati Motor conduce Cayenne si S Klasse si de ce nu S2000, CRV si/sau Legend?

                  Va multumesc anticipat.
                  "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

                  Comment


                  • #10
                    Se pare ca pe nenea de la Carpati Motor in doare-n c*r de noi, de Honda ...
                    "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

                    Comment


                    • #11
                      nah guten morgen
                      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Administrator
                        Se pare ca pe nenea de la Carpati Motor in doare-n c*r de noi, de Honda ...
                        Evident. Este asta vreo noutate ??

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by suciu
                          Mastile pentru tweeterele de pe bord, sub parbriz (Accord 2004) se gasesc ca accesoriu?

                          Masina a venit standard fara tweetere, dar cablarea exista. Mastile cu care a venit masina sint pur decorative din plastic plin, nu lasa sa treaca sunetul si nici nu au sistem de prindere al difuzoarelor.
                          Si ca sa raspund singur: NU SE GASESC.

                          Se gasesc numai mastile cu tot cu tweetere.
                          Accord 2.0i A/T

                          Comment


                          • #14
                            IASI

                            Sal
                            reprezint dealerul din Iasi
                            daca aveti intrebari va rog sa nu ezitati
                            P.S.
                            Imi place site-ul vostru (scuze al nostru)

                            Comment


                            • #15
                              Bine ai venit, Ati. Multe Accord-uri pe la voi pe-acolo, o duceti bine.

                              Comment

                              Working...
                              X