K_LU1984: '91 Honda CR-X 1.6 VTEC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • K_LU1984: '91 Honda CR-X 1.6 VTEC

    Salutare.Tocmai mi-am cumparat o Honda CRX din 91.Masina e cunoscuta din cate am intels de multi dintre voi.E vb de un CRX tunat din Iasi CT-76-KOS. :lol: .E super masina, am luat-o sambata si zic ca am facut un business foarte bun.Vreau sa imi spuneti unde as putea gasi piese ptr ea la un pret acceptabil si sa fie ok.Si ce nedumerire am, daca distributia e pe lant sau pe curea??
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 14-05-11, 08:20.
    HONDA CRX V-TEC 1.6 150HP+

  • #2
    Salutare si bine ai venit!
    Felicitari pentru achizitie, e spectaculoasa masina. Piese pentru ea la pret decent, mai greu in Romania. Dar ma indoiesc ca o sa ai asa mare nevoie de piese.

    PS: Eu am mutat topicul acolo unde trebuie sa fie. :wink:

    Comment


    • #3
      din pacate am nevoie de cate ceva ptr ea acum.e vorba de bucsele fata si pivotii inferiori(cred), pentru ca directia cam tremura.Plus bucsa de teflon de la caseta, dar aia o am deja....
      HONDA CRX V-TEC 1.6 150HP+

      Comment


      • #4
        Fii binevenit! Cred ca stim masina, si cred ca e si in poza de deasupra . Bucsele fata si pivotii, e cam nasol, costa multicel, si preturi decente in RO nu prea gasesti din pacate . Incearca Al Padrino sau Augsburg.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #5
          Pivotii i-am gasit aici in iasi la 80 RON buc.Dar mi se par prea ieftini... , si ma indoiesc de calitatea lor...
          HONDA CRX V-TEC 1.6 150HP+

          Comment


          • #6
            re cr-x

            dane bine ai venit sa te bucuri de ea artyman:

            Comment


            • #7
              Originally posted by Delphi
              Fii binevenit! Cred ca stim masina, si cred ca e si in poza de deasupra .
              E exact intre CTR-ul meu si CR-V diesel power by Ati. 8)

              K_lu1984, 80 ron pe pivoti si mie mi se par suspect de ieftini. Incearca acolo unde a zis Delphi.

              Comment


              • #8
                un "bine-ai venit" si de la mine... masina asta chiar lipsea de la "My Honda" :wink:
                Sa speram ca Sakerut ne-o va prezenta mai in detaliu pe urmatoarea :wink:
                2006 Accord CL7 2.0 MT

                Comment


                • #9
                  Sa speram ca Sakerut ne-o va prezenta mai in detaliu pe urmatoarea :wink:[/quote]
                  se pare ca sakerut isi va lua prelude, nu tradeaza marca :lol:

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Ati
                    se pare ca sakerut isi va lua prelude, nu tradeaza marca :lol:
                    Pai stim cum se spune, "once you go Honda, you never go back". 8)

                    Comment


                    • #11
                      Bine-ai venit! Masina e clar spectaculoasa, eu as zice chiar exotica! Si nu ma refer doar la culoare (culori?).
                      Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
                      Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

                      Comment


                      • #12
                        Dane si din partea mea "welcome to the club"!!
                        Sa speram ca dupa prima "operatie" la care o vei supune sa nu-ti mai faca probleme, in rest bafta si la cat mai multi km fara bai! artyman:
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by BogdanCTR
                          Originally posted by Ati
                          se pare ca sakerut isi va lua prelude, nu tradeaza marca :lol:
                          Pai stim cum se spune, "once you go Honda, you never go back". 8)
                          Deja exista prelude, acum urmeaza imbunatatirile :twisted:

                          Comment


                          • #14
                            Aseara am facut 2 liniute cu un s2000 .Si spre surprinderea mea, la start l-am facut.. 8) , dar atat ca dupa aia, pe la vreo 90-100 kmh m-a luat. :x .Sunt mandru de kos-ul meu.
                            HONDA CRX V-TEC 1.6 150HP+

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by k_lu1984
                              Aseara am facut 2 liniute cu un s2000 .Si spre surprinderea mea, la start l-am facut.. 8) , dar atat ca dupa aia, pe la vreo 90-100 kmh m-a luat. :x .Sunt mandru de kos-ul meu.
                              Cine era la volanul s-ului? ava sau Marius?

                              Comment

                              Working...
                              X