Button castiga prima sa cursa in Formula1 cu Honda

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Button castiga prima sa cursa in Formula1 cu Honda

    Sunt fan Ferrari de foarte mult timp, dar de vreo 2 saptamanii de cand vreau sa-mi schimb masina pe o Honda Accord 2.0 ES, tin si cu Honda.

    Si daca ieri la Formula 1, dupa o cursa extrem de spectaculoasa Ferrari nu mi-au adus o bucurie foarte mare, au facut-o in schimb cei de la Honda.

  • #2
    Fii binevenit, si crede-ne ca si noua ne-a facut o bucurie. Ce masina vrei sa schimbi cu Honda (inteleapta hotarare )?
    Apropos de Ferrari, parca la Hungaroring au excelat in a folosi cea mai proasta strategie, tot timpul , tocmai ei care excelau la capitolul asta.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #3
      Am un Ford Focus 1.6 16v, bun, dar vreau mai mult, in plus de maid edemult mi se scurgau ochii dupa Accord si nu stiu de ce aveam un sentiment ca nu mi-o pot permite... ca e prea scumpa.

      Asta pina cand si-au luat 2 prieteni de-ai mei... si am zis, dar ce eu nu pot? Si cand am facut niste calcule mi-am dat seama ca e cea mai rentabila. Asa ca Honda va scrie pe mine ... astept sa vina hondele-n tara

      Cat despre cursa ce sa zic, cea mai spectaculoasa cursa a anului cu o multime de trecerid ed la agonie la extaz si invers pe durata intregului viikend.

      Da au dat-o in bara cu strategia, poate e inca o lectie de invatat, vedem peste 3 saptamani la Istambul. Oricum, se pare ca vom avea spectacol pina la final, situatia e extrem de stransa.

      Comment


      • #4
        DA ASA E SUNT FAN FERRARI..SUNT ROSU PANA LA MOARTE DAR CRED CA VOI COMBINA PUTIN SI CU ALB...
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • #5
          Ca sa tii cu Ferarri in f1 ca si cum ai tine cu Steaua la noi , trebe sa ne intre bine in minte ca honda iar a inceput sa se ridice vertiginos..... , tiff needell si jeremy clarkson de la top gear, au spus ca va fi cu siguranta viitorul campion mondial..., inca o dovada ca honda nu evazuta bine la noi , zilele trecute stateam cu un prieten care paraiza (sportiv) , si iam spus sa parieze in primele 3 locuri pe button dar el... "nu... ca au probleme mari cu motoarele, e slaba echipa" daca honda ajuns sa aiba probleme cu motoarele , de toyota nu iam zis nimic ca ia bubuit motoru pe circuit)

          Comment


          • #6
            Ce-i drept, nu le-a mers grozav anul trecut, iar motoarele le-au mai bubuit din cand in cand datorita strategiei defectuoase. La echipa mai trebuie lucrat, intr-adevar.

            Comment


            • #7
              Super misto cursa... cred ca o am inregistrata..

              Cu o saptamana inainte de cursa Button a fost invitat in cadrul emisiunii Top Gear. Iata cateva fragmente din interviu:

              "
              J.Clarkson: - Another question I've got for you. Why haven't you won a race?
              J.Button: - You see..
              J.Clarkson: - See? That's a hard one!
              J.Button: - No, it's because I've never been asked that question before.
              J.Clarkson: - But why haven't you? Because you've got like a hundred starts, haven't you?
              J.Button: - We're just not quick enough.. but we will get there.
              "

              "
              J.Clarkson: - Would you exchange the money, the Monte Carlo lifestyle and everything for that first win?
              J.Button: - 100%!
              "

              "
              J.Button: -..but it's better to say that you're world champion.. you're the best in the world at something..
              J.Clarkson: - That would be.. I appreciate what you're saying!
              "

              Dupa interviu a facut o tura pe circuitul Top Gear intr-o Suzuki Liana. Iata timpi:

              The Stig (pilotul de casa al celor de la Top Gear) 1:44.4
              N.Mansell 1:44.6
              J.Button 1:44.7
              D.Hill 1:46.3
              M.Webber (pe ploaie) 1:47.1



              ..si peste o saptamana a castigat cursa...
              '07 Honda Civic Type-R
              '06 Honda Accord
              '08 Honda Hornet

              Comment


              • #8
                Da, a castigat, si de la cursa aia si pana la sfarsitul campionatului, a fost pilotul care a adunat cele mai multe puncte din F1!
                Sper sa prevesteasca o schimbare in bine a echipei. Oricum anul asta o sa fie o lupta destul de echilibrata, fara Schumi si dupa toate schimbarile care s-au facut.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment

                Working...
                X