VTEC96: ´98 Honda Integra Type-R, Championship White (DC2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    SUPER! Sa o stapanesti cu placere!
    '10 Honda Civic Type-R GT

    Comment


    • #17
      "foarte tare frate" ... iubirea mea e la tine

      sa o stapinesti sanatos. ne-ai dat pe spate, mai ales cu poza aia la bord ...
      \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
      I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
      _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

      Comment


      • #18
        cuvintele nu sunt de ajuns :lol: ...ce sa mai zicem

        FILME , ROAD KILLS , MASURATORI , ACCELERATII , TOP SPEED :twisted:
        Vtec Junkie B16a2.

        Comment


        • #19
          Multam,multam tuturor!
          Acum asta urmeaza,tot felul de masuratori si altele.La sectiunea road kills am doar rx8ul la activ,iar pe la semafoare inca n-am luat-o de la nimeni.La top speed am apucat pana pe la 243 la ora,dupa care a trebuit sa franez.Dar se va imbunatati cu siguranta .
          Ieri am curatat,vopsit(amandoi,normal :lol: ) toata ziua franele.Altfel,schimbat ulei la motor,cutie de viteze,lichid de frane...
          In rest,mai urmeazaza doar amanunte ca aspirat,spalat interior,etc.
          Acum doar benzina si talpaaaa!!! :twisted:
          Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

          Comment


          • #20
            Originally posted by Vtec96
            Acum doar benzina si talpaaaa!!! :twisted:
            ce-mi plac cuvintele astea :twisted:
            Vtec Junkie B16a2.

            Comment


            • #21
              aseara ne-am intalnit prin oras , tocmai atunci au ajuns din .DE
              dementiala masina , scaunele sunt semi-scoica sa zic asa ...au forma aia dar sunt mai moi , poti merge linistit la drum , iar sustinerile laterale te ajuta mult in curbe sa nu zbori din scaun
              nu i-am stresat prea tare ca atunci ajunsera , nici macar n-au apucat sa se cazeze sau sa scoata bagajele din portbagaj ops:
              Vtec Junkie B16a2.

              Comment


              • #22
                Nu-ti fa probleme ca n-a fost nici un stres.Probabil ca o sa ne vedem astazi,nu stiu daca o sa apucam sa ajungem chiar la 8,dar o sa venim.
                Prima oara cand m-am asezat in scaun in masina asta, am avut senzatia ca nu mai vreau sa ies de acolo.Asa bine stau in ele,parca-s pentru mine facute.Sincer,imi plac mai mult decat in S2000(poate mi se potrivesc mie mai bine). 8)
                Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                Comment


                • #23
                  Intr-adevar scaunele de pe Integra Type-R si NSX-R sunt mult mai adanci decat cele de pe Civic-urile Type-R (EK9 & EP3). Deci e clar ca daca te infingi intr-un scaun de ala, slabe sanse sa mai vrei sa cobori.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #24
                    azi noapte am ramas uimit de cat de tare poa' sa mearga masina asta
                    cum zicea si max '' asta nui masina de 190 de cai ''

                    desii integra are in minus 1 viteza si 40 de cai ...la 400m erau f aproape ( max cu putin in fata )
                    Vtec Junkie B16a2.

                    Comment


                    • #25
                      Integra e cu botu un pic dupa roata mea din spate la 400m
                      impresionant
                      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                      Comment


                      • #26
                        Vtec96 sa-ti "traiasca" masina! Asteptam filme de la concursurile din Banat
                        Accord 2.0i LS 2006/MT Arctic Blue

                        Comment


                        • #27
                          Totusi Max are cel putin vreo 30CP si o treapta de viteze in plus..........
                          Sau probabil si Integra a suferit ceva operatii usoare sub "piele"..........
                          Vrem poze cu duelurile Honda vs. Honda!!!
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #28
                            Deci nu m-am gandit ca o sa fie asa stransa cursa cu CT-Rul lui Spoon,dupa ce m-a facut praf cu rx8ul :lol: .In micile noastre dueluri de familie a castigat Integra,insa nu cu mult,DAR in Integra a fost inca o persoana de cam 60 de kg.Hm,s-ar parea ca la masinuta asta conteaza fiecare kg in plus.Pazea Spoon,ca ma pun eu la volan data viitoare si intre noi e diferenta de 30 de kg :lol: .
                            Multumesc Atreides.
                            Iar poze si filme nu stiu daca s-au facut,poate datile viitoare.
                            Hondatule,din cate stim noi e serie masina asta,in afara de toba finala.
                            Dar cateva ajustari vor urma,in limitele legale de la noi :? .
                            Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                            Comment


                            • #29
                              ITR este mult peste CTR, teoretic e clara treaba si a fost demonstrata si practic. Mare pacata ca nu au adus-o si in EU. Nici nu vreau sa stiu ce poate face un DC5 de 220cp. :twisted:
                              Corect, la un cuplu asa de mic, conteaza si un kg in plus. Eu ma uit la a mea ce diferenta mare e cand mai merg cu cel putin 1 persoana.

                              Comment


                              • #30
                                Bogdane, pe mine unu ma cam bagi in ceata! Deci masina de fata a fost adusa in EU, in numar limitat, dar a fost adusa, ce are asta de a face cu actuala generatie?
                                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                                Comment

                                Working...
                                X