SPIDER: '02 Honda CBR945RR FireBlade

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Belea motorul! 8) S-o calaresti sanatos.
    Nu numai ca nu-s obisnuiti soferii de la noi, dar majoritatea sunt si mitocani. De cate ori n-am vazut n-am vazut soferi care blocau intentionat calea vreunei motociclete de oftica ca se baga printre masini si trec de toata coloana. Eu, de obicei, caut sa ii feresc si le fac loc, nu sunt ofticos. Daca unii au motor, avantajul lor.

    PS: Ce rang ti-ai tras. 8) :lol:

    Comment


    • #17
      pina nu apare legea ca indiferent cum ai dat jos o motocicleta esti vinovat, nu se va schimba mintea omului.
      honda x 5
      "W" stands for Wrong
      Amerika ist Wunderbar

      Comment


      • #18
        La noi s-au obisnuit ca deja avem mai mult de 10 ani de cand suntem pe strada dar avem de luptat cu taximetristii, bosorogii, ITB-istii si persoanele oficiale. Pe astia nu-i intereseaza de nimic si nici nu au educatia strazii.
        Mai prost este (si asta vis-a-vis de legislatie) ca si gaborii au acum boala pe noi (cam de vreo 3 ani). si inca o chestie ...in continuare se merge pe ideea ca mortul e de vina.
        If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

        2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
        ex - 1986 Honda MT5
        ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
        ex - 2001 Honda Civic Type-R
        ex - 2007 Honda Jazz

        Comment


        • #19
          foarte frumos! spune multe despre societate.
          honda x 5
          "W" stands for Wrong
          Amerika ist Wunderbar

          Comment


          • #20
            Si asta nu e tot.
            Cand am avut accidentul din cauza ca aveam casco m-au scos pe mine vinovat ca nu am pastrat distanta si l-am lovit din spate pt ca nu conteaza ca era in lateral, daca flapsul e pana la roata si face parte din bara spate inseamna ca l-am lovit in spate asta da judecata...nu m-am mai certat pt ca aveam nevoie de constatare sa o pot face noua la loc, nu de un proces pe rol care nu s-ar fi finalizat nici in 3 ani.
            Basca faptul ca domnul Motoc de la politia rutiera a dat dispozitie sa se ia cate carnete de motociclisti se poate si au bagat baietii solenze cu radar si fara insemne si nici nu stii cine te-a filmat in mers...(anul trecut am stat 2 luni fara permis)
            If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

            2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
            ex - 1986 Honda MT5
            ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
            ex - 2001 Honda Civic Type-R
            ex - 2007 Honda Jazz

            Comment


            • #21
              foaaaarte bine asa.

              acum si in tari mai civilizate se intimpla accidente, dar mie groaza sa ma gindesc cum e in salbaticiune.
              honda x 5
              "W" stands for Wrong
              Amerika ist Wunderbar

              Comment


              • #22
                salutare, foarte tare "motoreta" ta.
                am fost in concediu si vreau sa spun ca abia acum am inteles ce inseamna asteasta pasiune pentru motociclete. si hai sa iti spun si dece
                m-am plimbat cu un motor care ma impresionat foarte tare. nu atat de mult motorul, un suzuki gsx r de 750cc si 150 de cai, pe cit maestria acelui tip care o conducea. un tip care mergea pe circuit la competitii si se pricepea foarte bine. era si la 3 minute de munti ajungea foarte usor pe serpentine unde isi mai dezvolta abilitatile. m-a "dat" cu 180 la ora in bermude de ma ustura pielea de la parul care imi flutura pe picioare si dupa o instruire innainte de plecare lua curbele pe serpentine cu o suta si ceva de vedeam asfaltul linga mine la cit de mult se apleca in curbe.
                clar este o senzatie unica care nu poate fi explicata in cuvinte si abia acum inteleg dece au unii asa mare iubire pentru motociclete.

                si hai sa-ti spun si ce era sa fac. dupa acea cursa l-am intrebat daca mi-o poate da si mie sa fac o tura. eu nu am carnet de A dar am mai condus dar doar motocliclete cu putini cai, nu asa de puternice ca aia sau ca a ta, curios dar a acceptat. am mers intr-o parcare de supermarchet care era goala, am plecat prima oara cu ea neaccelerindo foarte tare am dat o tura dupa care m-am oprit linga el sa imi spuna sigur cum se schimba treptele. dupa ce mi-a explicat am vrut sa plec si am accelerato prea tare (avea o acceleratie foarte sensibila) am dat drumul l-a ambreaj si a plecat brusc cu mine si am pus frina de fata de m-am ridicat cu motocicleta pe roata de fata foarte mult. am frinat busc pentru ca eram la citiva metri de un zid. norocul meu a fost ca nu m-am dat peste cap ca nu avea nici casca in cap, ma loveam si eu destul de bine si ii faceam si lui motocicleta varza.

                hai ca pun si o poza cu motocicleta. scrie 600 pe ea ca a cazut cu ea si nu a gasit carena decat cu 600 si ar mai fi trebuit sa astept ceva vreme pentru cealalta si a acceptat-o p'asta cu 600



                ps. avea si el toba ARROW dar era din carbon

                sper ca nu te-am plictisit cu povestea mea [/img]
                \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Spider
                  La noi s-au obisnuit ca deja avem mai mult de 10 ani de cand suntem pe strada dar avem de luptat cu taximetristii, bosorogii, ITB-istii si persoanele oficiale. Pe astia nu-i intereseaza de nimic si nici nu au educatia strazii.
                  Mai prost este (si asta vis-a-vis de legislatie) ca si gaborii au acum boala pe noi (cam de vreo 3 ani). si inca o chestie ...in continuare se merge pe ideea ca mortul e de vina.
                  Nu inteleg cum s-ar putea impaca si trai cu ideea ca au omorat sau schilodit un om, chiar daca sa zicem nu e din vina lor. Eu de cand conduc, am calcat doar o pisica, pe undeva pe drumul spre mare, si asta pentru ca m-a furat o clipa scena cu doi tipi care se bateau pe marginea drumului, iar pisica mi s-a repezit chiar sub roti... dar si de aia mi-a parut rau vreo 5 zile. Iar de raul celor enumerati mai sus de tine, suferim toti... Apropos de bosorogi, am mers odata de mult cu tatal prietenei mele, care avea carnet de conducere dinainte de al doilea razboi mondial, si cand ne-am dat jos, si eu si ea ne-am uitat unul la ltul si am zis: "nu mai mergem niciodata cu el".
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Delphi
                    Apropos de bosorogi, am mers odata de mult cu tatal prietenei mele, care avea carnet de conducere dinainte de al doilea razboi mondial, si cand ne-am dat jos, si eu si ea ne-am uitat unul la ltul si am zis: "nu mai mergem niciodata cu el".
                    HeHehe
                    si daca le oferi un cuvant critic iti vor spune ca tu nu stii si ca ei conduc dinainte sa te nasti.......
                    If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                    2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                    ex - 1986 Honda MT5
                    ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                    ex - 2001 Honda Civic Type-R
                    ex - 2007 Honda Jazz

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Spider
                      si daca le oferi un cuvant critic iti vor spune ca tu nu stii si ca ei conduc dinainte sa te nasti.......
                      Pai FIX asta e critica )
                      Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                      LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                      Accord 2006 2.0 ES M/T
                      Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                      Raising money for...the third H

                      Comment


                      • #26
                        :lol:

                        Problema cu generatia asta veche de la noi este faptul ca nu lasa trecutul sa fie trecut si prezentul...prezent.
                        D-aia in continuare apar tineri care considera, ca si tatii lor, ca ei se pricep cel mai bine la femei, fotbal, politica, calculatoare si condus auto.
                        Daca iei un nene pe la vreo 50 de ani si-l intrebi ce facea el pe strada iti va spune niste povesti de zici ca a fost cel putin la fel de tare ca Senna, dar va omite intodeauna sa spuna ca facea circariile intr-o vreme cand pe strada mai erau doar 2 masini si o sareta.
                        If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                        2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                        ex - 1986 Honda MT5
                        ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                        ex - 2001 Honda Civic Type-R
                        ex - 2007 Honda Jazz

                        Comment


                        • #27
                          Spidere, draguta scula ne-ai prezentat tu aici! Sa tii bine de ea ca te fac masinistii ferfenitza!
                          !Mortul e intotdeauna vinovat".... :lol: :lol: :lol: :lol:
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc si promit sa nu o tavalesc.
                            If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                            2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                            ex - 1986 Honda MT5
                            ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                            ex - 2001 Honda Civic Type-R
                            ex - 2007 Honda Jazz

                            Comment


                            • #29
                              Montat discuri frana fata "floare" de la Galfer Racing, cu tot cu conducte si placute racing. Urmeaza sa fac si pe spate acelasi lucru.
                              If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                              2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                              ex - 1986 Honda MT5
                              ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                              ex - 2001 Honda Civic Type-R
                              ex - 2007 Honda Jazz

                              Comment


                              • #30
                                Achizitionat filtru aer K&N si Power Commander III USB.
                                PS
                                Pt cine nu stie ce este un Power Commander...http://www.powercommander.com/powerc...formation.aspx
                                If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                                2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                                ex - 1986 Honda MT5
                                ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                                ex - 2001 Honda Civic Type-R
                                ex - 2007 Honda Jazz

                                Comment

                                Working...
                                X