ACURA......si in Europa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ACURA......si in Europa

    Am vazut ca, prin domautomobile.ro se aduc in tara orice fel de automobile disponibile exclusiv pe piata americana si chiar daca Acura lipseste oficial (la comanda insa sant sigur ca se aduce), nu inseamna ca, lipseste si din Europa.




    Sa nu uitam ca, Infiniti a intrat oficial pe piata ucraineana&ruseasca zilele astea si in urmatorii 3ani va fi oficial in toata Europa, asemeni Lexus.
    Numai Honda se pare ca, e cam sceptica in privinta asta! ops:
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

  • #2
    Pe mine m-ar interesa de exemplu un Acura TL...are superpret in SUA cam 33,000$.....vad ca pe mobile.de un secondhand costa 33,000 EUR....prea mult...


    As vrea sa aduc o astfel de masina direct din SUA...cred ca ies mult mai ieftin...taxele vamale le scap printr-un leasing....


    Stie cineva cum se poate aduce o Acura TL noua in Romania?
    Honda Accord 2.0i Sport

    Comment


    • #3
      Da! Dealerii Honda de la Timisoara si Craiova aduc sigur orice model de import, asa ca, ia intreaba si la ASKO cum e cu asa ceva.
      Nu uita nici de domautomobile.ro care imprta Infiniti and co.!!
      Sau si mai simplu, posteaza intrebarea ta la topicul "De vorba cu dealerii Honda din Ro"!!
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #4
        Brava, acu am ceva mai mult timp sa discutam si tema asta.
        Din start n-ai voie sa compari preturile (vest-) europene cu cele de peste islaz fiindca intotdeauna vor exista diferente eclatante, iar asta nu numai in ceea ce priveste masinile sh, ci si cele noi.
        Bag mana in foc ca, in acei 33k sant inclusi omologare, inscriere si tot ce-nseamna birocratie si fi bucuros ca, toate astea sant deja rezolvate ca, daca ar fi sa le faci in Bucuresti la cat de talentat e romanul in ale birocratiei......
        Presupun si chiar o sa ma interesez ca, singurul lucru pe care l-ai mai avea de facut la masina, e sa-i platesti vama cand intri in tara, adica ceea ce ai face cu oricare masina adusa din vest.
        Dealerul Fugel e unul dintre cei mai mari dealeri din Germania, cu 5 mega-locatii in mai toata partile tarii, asta fiindca nu exista expresia de "cel mai mare" dupa cum mi-a explicat un reprezentant Honda, fiindca depinde dupa ce ii clasifici: masini vandute sau areal. Asta numai asa ca informatie fiindca si mobile.de and co. sant plini de fakeuri.

        Bineinteles mai e si alt aspect:
        avand in vedere ca, te-ai aratat foarte interesat de Legend, pe care cel mai simplu l-ai lua din tara indiferent de data aparitiei la care vei lasa Accordul avans, plus ca, ai la alegere ce sistem de plata preferi, achizitionarea din vestul Europei a unui model Acura, ar inseamna (cred eu) niste sacrificii financiare, fiindca ar trebui sa dispui de toata suma odata - fie ca vii cu ei gheata fie ca-i ai pe cont si platesti cu un card de credit - la care ar mai urma vama si nu stiu sigur dar n-as crede, vreo alta omologare sau ceva de genul asta.
        E adevarat, e ceva unic sa posezi o masina unicat - fiindca masina asta chiar ar fi unicat in Romania precum si in estul european - dar trebuie sa te gandesti si la "riscurile" de rigoare precum asteptatul pieselor de schimb (cel putin pentru revizii ca sa nu mai vorbim de ceva zgariat, accidentat sau simplu furat) sau multi umeri ridicati si fetze lungi cand vine vorba de ce stiu eu ce detaliu.
        Bineinteles, peste toate astea poti sa treci linistit, dar cu eforturi majore, portmoneu gros si nervi de otel.
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #5
          Eu as lua Legendul imediat ce ar aparea, daca as stii sigur ca ei accepta Accordul ca avans......stii ceva in sensul acesta, daca accepta astfel de lucruri cei de la Carpati Motor? sau vreun alt dealer?

          Ma gandeam la Acura TL doar pentru ca este ceva mai ieftina decat Legendul....dar daca as putea da inapoi Accordul si sa primesc Legend ar fi super.
          Honda Accord 2.0i Sport

          Comment


          • #6
            Originally posted by brava
            accepta avans......stii ceva in sensul acesta.
            Nu stiu nimic in sensul asta, dar hai punem intrebarea asta la topicul cu pricina!
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #7
              Da, am vazut raspunsul lor

              Ar fi bine si in 2007 sa introduca acest sistem...Accordul meu are doar 1 an si este cam devreme sa-l schimb, dar pana in 2007 ar avea cam 2 ani si putin, si ar fi momentul sa ma gandesc la una noua.
              Honda Accord 2.0i Sport

              Comment


              • #8
                Oricum sistemul abia l-au introdus unii si altii si aia foarte putini, deci problema asta o are cam marea majoritate, astfel ca, numai timpul, ceaiul si tutunul ne ajuta.....
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by brava
                  Pe mine m-ar interesa de exemplu un Acura TL...are superpret in SUA cam 33,000$.....vad ca pe mobile.de un secondhand costa 33,000 EUR....prea mult...


                  As vrea sa aduc o astfel de masina direct din SUA...cred ca ies mult mai ieftin...taxele vamale le scap printr-un leasing....


                  Stie cineva cum se poate aduce o Acura TL noua in Romania?
                  Te pot sfatui sa te interesezi si la un bun prieten de-al meu, director la Dinmar Leasing, care si-a adus o data cu mine un Mustang GT nou nouts la super prets, si continua sa aduca spre vanzare Infinity-uri (in special seria FX) la preturi mult sub DomAutomobile. El are cativa oameni de legatura in SUA si se ocupa de chestia asta, deci cred ca te poate ajuta cu mare placere.

                  Cat despre dealerii din Timisoara, ii cunosc personal pe cei de la Lamco, prin ei mi-am luat masina si sunt ferm convins ca ar putea sa aduca si Acura, insa cu ceva stradanie si lucrand prin Carpati Motors...
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #10
                    Acura:

                    http://www.ukgarage.ro/ta_marca.php?id=43

                    Sau:

                    http://www.luxurycars.ro/ - se pot aduce la comanda :P
                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • #11
                      http://acurazine.com
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by hondatu
                        Oricum sistemul abia l-au introdus unii si altii si aia foarte putini, deci problema asta o are cam marea majoritate, astfel ca, numai timpul, ceaiul si tutunul ne ajuta.....

                        da.dar cred ca in 3 ani va functiona.si voi avea "LEGEND" :wink:
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005
                        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                        Comment


                        • #13
                          am vazut o emisiune pe unul din canalele stil discovery

                          prezentau o legend si o acura

                          cand o sa las civicul sotiei mele o sa iau ori un suv ori una din astea 2 de mai sus

                          acura e belea super masina, super lux
                          Suro Tono
                          ex Civic 5d, i-Shift, executive

                          Comment


                          • #14
                            fa-ne, te rog, o favoare. Ia-ti Touareg sau Q7. Please [-o< [-o<
                            '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

                            Comment


                            • #15
                              tiguan.....ca sa fake de fake.... :lol: :lol: :lol:
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment

                              Working...
                              X