Honda CRX 1.6i 16 valve

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda CRX 1.6i 16 valve

    Salut,faza e ca abea mi-am cumparat o honda crx de 130 de cai(in fine 125 la roata)si merge bine de tot.Ma cam deranjaza motorul se cam aude a diesel adica se aud pur si simplu tachetii cum lucreaza,frana dreapta fata ramane blocata adica pun frana si dupa ce plec de pe loc se freaca placutele in continuare da nu asa sa zici ca se opreste masina,se aude un harcait enervant,si cam atat in rest e ok,face suta in 7.4 secunde (masina a fost pusa pe dyno).Spuneti-mi si mie ce sa fac cu motoru si frana,ca ma enerveaza la greu

  • #2
    Salut. La tacheti intii incearca sa-i reglezi si vezi dupa aia daca mai ai zgomot. La frina daca nu cimva este uzata o placuta si a ajuns la metal ar putea sa fie gripate bolturile pe care culiseaza etrirul de frina sau sa fie ovalizat discul de frina sa sa trebuiasca sa-l dai la rectificat. In cazul asta trebuie sa le rectifici pe amindoua. Iti recomand sa te duci la "RIBS piese auto srl" (pe linga oraselul copiilor) aia fac treaba buna. Unde ai facut testul dyno ca sint si eu amator. Din ce an este crx-ul. Pina in 87 sau dupa 88

    Comment


    • #3
      Salut o sa incerc ce mi-ai zis tu.CRXu e din 91 si dyno l-am facut la vitan in targ cand am cuparat masina.daca vrei dyno dute la master tuner sau la dim sport.cam astea ar fi altele nu mai stiu in bucuresti[/img]

      Comment


      • #4
        Am fost sa ma interesez in tirg in vitan cit costa. Doar 1200.000 pentru 2 teste. Din cite stiu eu preturile, este mult mai ieftin decit in alte parti. De ce mi-ai recomandat sa ma duc la ceilalti? Astia din vitan nu au aparatura buna? Ce avantaje as avea la master sau dim?

        Comment


        • #5
          Sal,nici un avantaj e chiar mai scump dar cei de la dim sau de la master se ocupa numa cu tuningu si apatura e mai buna atata tot .

          Comment


          • #6
            Am intilnit azi pe unul cu un civic berlina din 88 adus din norvegia, si vrea sa-l faca piese. Are motor de 1.6 cu o axa cu came. Daca te intereseaza ceva piese spune.

            Comment


            • #7
              Nu deocamdata,mai in septembrie cand vine banu .Masina ta ce mai zice?

              Comment


              • #8
                Masina mea incepe sa se insanatoseasca.

                Comment

                Working...
                X