Honda FR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am facut un drum anul trecut pana in Austria cu un FRV si mai am un prieten care o are de aproape un an.Cred ca acum se lanseaza oficial dieselul.

    Comment


    • #17
      In opinia mea, FRV-ul are un design foarte reusit, atat la exterior cat si la interior !

      Uite unul pimped-out

      Comment


      • #18
        Mihai, tu stii bine ce stii, e vorba de modelul faceliftat si nicidecum de vreo noua generatie!
        Pai atunci sa-i intrebam pe dealeri despre ce e vorba!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #19
          @dinoc:

          Ce i-au facut? i-au schimbat forma stopurilor? arata mai bine asa, exceptand rotile cam de prost gust, dupa parerea mea, si garda la sol...ca sa nu mai zic ca are 2 usi...nu prea mai e FR-V...dar arata bine

          Subscriu in ceea ce priveste design-ul...mi se pare foarte reusit, avand in vedere ca este o masina de familie...au "sportificat-o" destul de bine, in opinia mea.
          '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
          ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
          ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
          CONVERSE pe http://www.frogs.ro

          Comment


          • #20
            Originally posted by Ciobotaru Mihai
            Model nou la FR-V??...eu credeam ca este doar un face-lift...

            Una peste alta, mie FR-V-ul mi se pare o masina interesanta pentru o masina de gen...recunosc ca am cochetat cu ideea de a achizitiona un FR-V...familie, kestii d-astea...dar faptul ca era cam prea rigida ca variante., m-a facut sa ma gandesc ca totusi am doar un singur copil si nu se justifica cele 6 locuri...

            M-a enervat foarte tare imitatia ieftina de lemn de pe consola...vroiam s-o iau cu ceva dotari, iar in varianta care avea dotarile dorite de mine aparea acest simbol al "luxului"...
            Topicul e din 2005, Hmiller l-a reactivat :-) Nu va luati dupa titlu.
            Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
            Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

            Comment


            • #21
              aaaa...ok...sorry...sunt cam repezit uneori...
              '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
              ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
              ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
              CONVERSE pe http://www.frogs.ro

              Comment


              • #22
                imaginea aia are un miros foarte puternic de photoshop....
                2006 Accord CL7 2.0 MT

                Comment


                • #23
                  "hevident" ca-i "fotochop", dar ideea conteaza

                  Comment


                  • #24
                    Am vazut ieri un FRV cu praguri... primul FRV care mi-a placut intr-adevar!
                    Without racing, there is no Honda

                    Comment


                    • #25
                      Ma cam bate gandul sa achizitionez un FR-V. Sper sa reusesc sa fac si un drive-test cat de curand.
                      Nu e nici un proprietar de FR-V pe aici?
                      '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

                      Comment


                      • #26
                        vad eu mereu un fr-v albastru pe ceaikovski, dar n-am vazut niciodata proprietarul sa ii zic de forum
                        civic 2.2 5D FK3
                        CR-V 2.2 AT RE6

                        Comment


                        • #27
                          Honda Plans to Kill Six-Seater FR-V Minivan in the UK

                          http://carscoop.blogspot.com/2009/07...ater-fr-v.html

                          With average annual sales of 2,700 units in UK, it's no wonder that Honda has decided to take out the FR-V. The Japanese automaker said that the last examples of the six-seater compact minivan are due to roll off the production line at the firm's Suzuka plant in Japan this August. We attempted to communicate with Honda's European office to find out whether or not this decision concerns only the UK or if Honda plans to discontinue the FR-V in other markets also, but we have yet to receive an answer.


                          In the UK, Honda said that it sold a total of 13,531 FR-Vs since the family car first went on sale in 2004.The FR-V is also sold in Japan as the Edix.
                          "The FR-V has been very successful in its niche market, but the MPV sector is a very mature one and downsizing has become the dominant trend more recently," said Tom Gardner, Head of Marketing for Honda UK. "With cars like Jazz and Insight, we can serve this emerging market very well."
                          For those still interested, the compact MPV continues to be on sale from 16,700 GBP for the 1.8-liter i-VTEC model and from 18,000 GBP for the 2.2-liter i-CTDi.
















                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment


                          • #28
                            Pe mine m-a fascinat această mașină de cum am văzut-o acum mulți ani la SIAB.
                            De fapt, ei i se datorează în mare măsură creșterea interesului meu (exponențial) față de această marcă.

                            Renunțarea la producția acestui model aș înțelege-o dpdv economic, dar sentimental nu m-aș putea împăca cu gândul.
                            maruta
                            Senior Member
                            Last edited by maruta; 11-07-09, 18:23.
                            CR-V e:HEV
                            JAZZ GD1 CVT
                            Ex: CR-V RE6

                            Ex: RDX TB1
                            Ex: Civic FD1

                            Ex - JAZZ GD1
                            Ex - ACCORD Type-R
                            Ex - DEL SOL EH6

                            Comment


                            • #29
                              asta e, imi pare rau si mie...............
                              poate vor veni cu ceva nou.......

                              Honda planuieste sa ucida minivanul FR-V !


                              Cu vanzari anuale pe piata din Marea Britanie de 2.700 de unitati, nu e de mirare ca Honda a decis sa puna capat vietii minivanului FR-V. Japonezii au spus ca ultimele exemplare ale compactei de sase locuri vor rula pe linia de productie in fabrica de la Suzuka in luna august a acestui an.

                              Nu se stie inca daca FR-V va inceta a mai fi numai pe piata britanica sau sunt luate in calcul si alte piete.

                              In Marea Britanie, spre exemplu, de la lansarea primului FR-V in 2004 s-au vandut 13.531 de unitati. In Japonia, minivanul este cunoscut sub numele de Edix.

                              “FR-V a fost un model de succes pentru piata de nisa, insa sectorul MPV a devenit unul foarte matur si tendinta de a realiza modele cat mai mici a devenit una dominanta.”, a spus Tom Gardner, Director de Marketing Honda Marea Britanie. “Cu masini precum Jazz si Insight, putem face fata acestei noi tendinte dictate de consumatori."


                              http://www.auto.ro/news/Honda-planui...minivanul-FR-V
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • #30
                                Vad ca prostul obicei de a lasa masinile cu adevarat deosebite sa moara incet si chinuit s-a intalat bine-merci la Honda. FR-V a murit pt ca l-au lasat ei sa moara, la fel ca in cazul S2000, prin lipsa unei campanii adecvate de imagine. Am apucat sa conduc FR-V de vreo 2-3 ori si mi s-a parut o masina excelenta.

                                Comment

                                Working...
                                X