Honda FR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    stiu, si mie imi place
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #32
      am o honda frv din 2008, 100.000 km

      Comment


      • #33
        Originally posted by MGHIONU View Post
        am o honda frv din 2008, 100.000 km
        Ce legătură are lansarea FR-V-ului cu faptul că ai şi tu unul?
        Citeşte regulamentele înainte de a mai posta pe forum.
        CR-V e:HEV
        JAZZ GD1 CVT
        Ex: CR-V RE6

        Ex: RDX TB1
        Ex: Civic FD1

        Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

        Comment


        • #34
          salut

          m-am gandit. legatura poate fi ca unul care vrea sa-si cumpere un frv nou vrea un punct de vedere de la cineva care conduce de 2 ani / 100.000 km un frv. as putea sa-l lamuresc ce inseamna garantie "din bara in bara", asistenta honda in Romania, etc. Eu cand mi-am luat masina nu am avut "sansa" sa primesc astfel de informatii, la momentul dec 2007 fiind vandute in Romania (oficial) vreo 10 bucati - dupa spusele dealarului.

          Oricum, scuze daca nu are nici o legatura.

          Comment


          • #35
            Mă bucur că eşti dispus să dai cât mai multe informaţii despre maşina ta şi să-ţi împărtăşeşti experienţele cu alţi posesori de FR-V şi nu numai.
            Mie îmi place enorm de mult acest model şi chiar mi-aş dori unul (diesel). Din păcate, a fost scos din producţie.

            Te-aş sfătui să-ţi deschizi un thread personal unde să-ţi prezinţi maşina şi să discuţi acolo tot ce vrei despre ea. Uite aici, la "My Honda - Raritati": http://hondafan.ro/forum/forumdisplay.php?f=85 .
            Dacă nu te descurci, te pot ajuta cu plăcere.
            Baftă!

            Originally posted by MGHIONU View Post
            salut

            m-am gandit. legatura poate fi ca unul care vrea sa-si cumpere un frv nou vrea un punct de vedere de la cineva care conduce de 2 ani / 100.000 km un frv. as putea sa-l lamuresc ce inseamna garantie "din bara in bara", asistenta honda in Romania, etc. Eu cand mi-am luat masina nu am avut "sansa" sa primesc astfel de informatii, la momentul dec 2007 fiind vandute in Romania (oficial) vreo 10 bucati - dupa spusele dealarului.

            Oricum, scuze daca nu are nici o legatura.
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #36
              FR-V

              o masina practica cu nu numar mic de unitati vandute.

              Comment


              • #37
                In tara noastra da, in restul Europei, situatia a stat mai bine, mai ales dupa ce s-a lansat si in versiune diesel. Numarul sigur pe care pot sa-l avansez e de aproximativ 110.000 unitati vandute pana in 2008.
                O cifra ok pentru o masina de import si lipsita de o motorizare diesel in primii ei trei ani de viata.
                As fi curios cum sta situatia cu Fiat Multipla.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #38
                  Salut!

                  Eu sunt unul dintre primii 10 care au cumparat de la dealer un FRV (in 2006). Masina a fost intr-adevar foarte ok ca si concept , dar din pacate au stopat productia lor. Poate peste cativa ani, o sa vedem exact ca la HRV o noua revitalizare a conceptului.

                  O zi buna,

                  Originally posted by MGHIONU View Post
                  salut

                  m-am gandit. legatura poate fi ca unul care vrea sa-si cumpere un frv nou vrea un punct de vedere de la cineva care conduce de 2 ani / 100.000 km un frv. as putea sa-l lamuresc ce inseamna garantie "din bara in bara", asistenta honda in Romania, etc. Eu cand mi-am luat masina nu am avut "sansa" sa primesc astfel de informatii, la momentul dec 2007 fiind vandute in Romania (oficial) vreo 10 bucati - dupa spusele dealarului.

                  Oricum, scuze daca nu are nici o legatura.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by hondatu View Post
                    In tara noastra da, in restul Europei, situatia a stat mai bine, mai ales dupa ce s-a lansat si in versiune diesel. Numarul sigur pe care pot sa-l avansez e de aproximativ 110.000 unitati vandute pana in 2008.
                    O cifra ok pentru o masina de import si lipsita de o motorizare diesel in primii ei trei ani de viata.
                    As fi curios cum sta situatia cu Fiat Multipla.
                    Cred ca sub 10k de unitati vandute. Chiar incluzand si varianta cu facelift.
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • #40
                      Vezi de treaba man! Masina s-a construit 11 ani (dublu cat FR-V!!) si cel tarziu in tara mama trebuie sa se fi vindut de la bine in sus, avand in vedere ca n-a avut un concurent din productie nationala. Stim cum totii cum sunt italienii.
                      Urat in sus, urat in jos, practicul conteaza cand esti nevoit sa-ti iei un mini-van.
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #41
                        http://left-lane.com/european-car-sa...fiat-multipla/

                        excel zice 754.436 bucati vandute

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by hondatu View Post
                          Vezi de treaba man! Masina s-a construit 11 ani (dublu cat FR-V!!) si cel tarziu in tara mama trebuie sa se fi vindut de la bine in sus, avand in vedere ca n-a avut un concurent din productie nationala. Stim cum totii cum sunt italienii.
                          Urat in sus, urat in jos, practicul conteaza cand esti nevoit sa-ti iei un mini-van.
                          Da, scuzele de rigoare. Nu am verificat informația.
                          Oricum faceliftul era mai ok.

                          Sent from my SM-N910F using Tapatalk
                          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by richie View Post
                            Iar conform aceluiasi site, Honda FRV au fost vandute in Europa in perioada 2004-2010 60.953 bucati, de peste 10X mai putin decat Fiat Multipla.

                            Comment

                            Working...
                            X