Stiri din tabara BAR Honda

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiri din tabara BAR Honda

    BAR a lansat "Young Driver Programme" in incercarea de a cauta noi talente pentru F1.

    Primii care vor testa chiar noul 007 sunt Alan Van der Merwe, Adam Carroll si James Rossiter, dar lista e deosebit de impresionanta si ii mai cuprinde pe Nico Rosberg, Alexandre Premat, Nelson Piquet Jr, Heiki Kovalainen, Danilo Dirani si Jose-Maria Lopez.
    Without racing, there is no Honda

  • #2
    Stire oarecum interesanta daca tinem cont ca si la ziua de maine e bine sa te gandesti si mai ales daca ma uit la ce nume ni se insira acolo, numai ca, eu ma intreb dca ni se vor face publice si date mai amanuntite pt. a vedea in ce relatie sant aceste teste cu cele ale pilotilor oficiale, respectiv cu cele ale pilotilor de teste.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      Victorii in F1!

      Unii ne acuza ca nu am castigat anul acesta nici o cursa, de parca ierarhia Formulei 1 se face pe victorii si nu pe punctele acumulate.

      Totusi ... sa nu uitam ca asa a fost si in anii '80: odata ce Honda a castigat o cursa ... doar retragerea japonezilor din campionat a oprit Williams, Lotus si McLaren in a castiga curse impreuna cu Honda.

      Cate vom castiga anul viitor?
      Without racing, there is no Honda

      Comment


      • #4
        Astazi BAR a testat cu patru piloti pe pista de la Jerez. Situatia este in felul urmator:

        4. E. Bernoldi cu 01:20:370 dupa 48 ture
        6. T. Sato cu 01:21:724 dupa 70 ture
        12. A van der Merwe cu 01:23:730 dupa 30 ture
        16. A. Caroll cu 01:28:865 dupa 25 ture

        Cel mai bun timp al zilei a fost obtinut de F. Massa cu 01:17:513 dupa 59 ture. Oare a rulat ca in calificari brazilianul? :lol:
        Without racing, there is no Honda

        Comment


        • #5
          BAR Honda 006B

          Ca si anul trecut BAR incepe testele cu o versiune imbunatatita a BAR-ului 006, cel mai bun BAR din istorie, denumita 006B si care va sta la baza 007-ul de anul viitor.

          Sa speram ca la anul BAR va fi un adevarat Agent 007 pentru toata lumea!

          Poze:








          Mi-ar placea sa ramana asa negru ...
          Without racing, there is no Honda

          Comment


          • #6

            Comment


            • #7
              Mda, multi ne mai acuza pe noi, aia care am venit de pe 5 pe 2, dar sa-i lasam pe ei sa ramana cu acuzatiile si noi cu 119p.

              Eu am votat 3 victorii si bineinteles ca, mi-as dori sa fie si dublu daca se poate.
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #8
                Imi place masina in negru mai ales ca-mi aminteste de masina de teste de acu 6ani cand era Verstappen pilot de teste si Honda planuia sa intre 100% pe cont propriu.Dar a fost sa nu fie.
                Albul insa.......cred ca, va ramane si nu numai din cauza lui BAT ci si a Honda.
                007-le nu pot decat sa sper ca, va face acelasi salt care l-a facut si 006-le!
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #9
                  Inca nu se stie cine ce testeaza dar astia la BAR parca-s pe nicaieri.Iar asta de cand au inceput testele.Nu pot decat sa sper.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    La cat efort depun cei de la Honda, e aproape imposibil sa nu le faca probleme la Ferrari. Regulamentul se schimba destul de mult, deci un pronostic mi se pare aproape imposibil, sa vedem cine se adapteaza mai bine la noul regulament.
                    http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                    Comment


                    • #11
                      am votat 4, e suficient pentru a castiga campionatul... 8)
                      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                      Comment


                      • #12
                        nu va faceti probleme, honda sta mai jos cu timpii ca si ferrari, in felul acesta induce in eroare concurentza, anul trecut au batut record-uri la teste, dar nici ei nu s-au asteptat sa fie asa de rapizi.

                        Oricum pana in Februarie mai este, abia atunci se vor face testele mai adevarate, deocamdata fiecare testeaza diferite chestii cum ar fi fiabilitatea, caucioace, etc. si astea pe un sasiu concept si cu f. multe piese concept, care poate nici nu vor ramane definitiv pe masina.
                        http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                        Comment


                        • #13
                          Timpii din teste nu sunt concludenti, aceasta pentru ca fiecare echipa este axata sa testeze ceva anume, iar timpii obtinuti sunt poate ultimul lucru la care se uita. Cel putin acum in primele zile.
                          Without racing, there is no Honda

                          Comment


                          • #14
                            Crezi ca Ferrari sta pe loc?

                            Deja F2005 se anunta mult mai competitiv decat F2004.

                            In plus, hai sa fim seriosi: titlul la anul este doar un vis frumos dar imposibil de realizat. Ar fi bine sa castigam curse si sa ne clasam la final tot pe locul secund, mai ales ca acum BMW.Williams si McLaren vin tare din spate.
                            Without racing, there is no Honda

                            Comment


                            • #15
                              ferrari nu vor mai castiga la anul, parerea mea, nimic nu e vesnic :roll:
                              nu zic ca ar castiga Honda, dar mai sunt si altii McLaren/willy/renii

                              Honda la anu' or vor fi pe locul 1 ori vor fi mai slabi decat anul asta.

                              Faptul ca n-au castigat anul acesta curse a fost pur si simplu ghinion, ca atunci cand ferrari au avut probleme sau au fost putin mai slabi au fost si Honda cu probleme si au profitat cei de la reno/mclaren si williams.

                              ferrari fac multa treaba cu shummy, ca daca ar fi inca unul ca si burrichelo ar fi avut probleme si anul acesta la castigarea titlului
                              http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                              Comment

                              Working...
                              X