HONDA LEGEND

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    N-am auzit nimic de V8, in rest Mugen prepara masina asta inca de cand a aparut.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #32
      am citit pe undeva (dar postul era cam vechi) ca honda nu are de gind sa faca si sa produca v8 pina nu are tehnologia de al face sa consume f putin comparat cu alte v8 si sa polueze foarte putin. astea fiind pe prim plan la ei in crearea motoarelor. responsabili pt mediul inconjurator.
      honda x 5
      "W" stands for Wrong
      Amerika ist Wunderbar

      Comment


      • #33
        Honda Europe are o problema majora si anume nu se poate decide ce echipare si optionale sa ofere acestui model, lansarea sa oficiala fiind DEFINITIV AMANATA pentru toamna anului viitor.
        Deci cine povestete ca, "noul" Legend va fi disponibil oficial pe piata odata cu inceputul anului viitor, are o problema - nu e informat destul!
        E o lovitura sub centura si total neasteptata data clientelei europene (fie ea asa mica si rara cum e ea) si ma intreb la ce naiba o mai aduc dupa 2ani de la lansarea pe piata acasa si in State?
        La intrebarea asta nu mi s-a raspuns decat cu "intrebati-l pe sefu"! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          Eu am intrebat la SIAB despre Honda Legend, si mi-au spus ca vine in Ianuarie in Romania.....
          Honda Accord 2.0i Sport

          Comment


          • #35
            Eu mananc o matura in fatza ta daca Legend va fi in ianuarie pe Magheru!
            Lasa ce zice unu si altul, mai ales atata timp cat n-au fost in stare sa aduca un Civic.
            Dar repet:
            La Frankfurt masina a fost pe rol de prototip, adica toata lumea 3m distanta, cand ar trebui deci prezentata si lansata pe piata? Daca e ianuarie cum zic ei, ar trebuie prezentata ca model de serie in urmatorul timp, dar apoi ar trebui sa ne intrebam: chiar nu se putea la IAA sau SIAB?
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #36
              pai atunci ma gandesc sa aduc din state un Acura RL....care or fi preturile pe acolo??
              Honda Accord 2.0i Sport

              Comment


              • #37
                Pana la aparitia sa in Romania, nu ne ramane decat sa salivam admirand pozele de pe net, doar userii din afara Romaniei putand s-o admire si in realitate. Ii invitam sa ne mai spuna cate ceva despre ea, daca au condus-o, au auzit ceva despre ea sau au vazut-o macar.

                Comment


                • #38
                  Pai deocamdata vazuta live pe strada cred ca, numai cei din SUA au vazut-o asa ca-l rugam pe Marius-Iulian sau altii - daca au testat-o - sa ne spuna impresiile lor.
                  Ale mele se lasa asteptate , dar voi face tot posibilul sa o testez, aici ajungand in iulie-august.
                  Impresiile de la saloanele auto unde am putut s-o admir doar ca bibelou, cred ca, mi le-am expus deja.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #39
                    Poze care ar putea proveni de la oricare dintre noi, experienta insa ne ramane pe mai departe straina!

                    http://www.vtec.net/articles/view-ar...icle_id=449444
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #40
                      Un demo cu si despre SH-AWD, dat click pe textul rosu:

                      http://www.acura.com/TLP/TLP_m007.html
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by brava
                        pai atunci ma gandesc sa aduc din state un Acura RL....care or fi preturile pe acolo??
                        Din cat am vazut pe site cam 40.000 Euro pentru RL.

                        Mie mi se pare mai frumos designul la Acura decat la Acordul european. Mi se pare mie, sau are aerul general al masinilor americane?
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • #42
                          Si mie imi place mai mult Legendul decat Accordul EU/J, dar sa nu uitam ca e vorba de doua clase diferite de masini.
                          Cinstit ar fi sa vedem Accordul la dimensiunile Legendului si invers, mai apoi sa vedem care cum ar arata.
                          Iar intre cele doua si ca marime si ca putere mai e Accordul american (in Japonia modelul Inspire), care intr-adevar e desenata 100% de americani pentru americani.
                          Actualul Accord e conceput in Japonia, deci daca sunt influente americane, atunci destul de putine.
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #43
                            Intr-adevar, am comparat doua masini din clase diferite... si ca putere si ca pret, si dotari... Oricum, RL-ul este bestial , dar cred ca daca il aduci din State, aici te omoara cu transportul si taxele si TVA. Si nici masina nu e chiar foarte ieftina...

                            Eu spuneam tot despre Acura ca are un aer american, ca si Insight-ul de altminteri. Daca spui ca a fost dezvoltata in USA, atunci se vede din plin. Nu stiu de ce, mie mi se pare ca puteau sa bage si la Acord ceva din liniile de la Acura. Sper sa nu se supere pe mine posesorii de Acorduri, imi plac foarte mult, dar nu mi se pare ca sunt foarte frumoase, sau mai corect spus le lipseste o anumita "eleganta".
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #44
                              Parerea ta are si o explicatie:

                              Accordul (deci ca masina de clasa medie) a avut mereu o nota de masina eleganta si cu tenta sportiva, Legendul (deci model de clasa mare) si-a inceput cariera ca si un model sobru (de altfel tipic acestei clase), si elegant. Abia la aceasta noua generatiei a cunoscut si o infuzie de dinamism aka sportivitate.
                              Si cand te gandesti ca a mai existat si Legend Coupe....... ops:
                              Azi i-ar sta bine contra lui 630Ci Coupe bavarez, pe care l-ar papa, dar cu 645ule nu s-ar pune! Si nici contra CLK-urilor cu exceptia primelor doua versiuni de top, n-ar face deloc o figura rea.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • #45
                                Potrivit Quattroruote o sa avem Legend si in Romania incepand cu a doua jumatate a acestui an.
                                2.0i 2005

                                Comment

                                Working...
                                X