Ultimele articole din presa straina referitoare la Honda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda's Cutting Down Accord Production Because We're All Crossover-Crazed Monsters

    https://jalopnik.com/hondas-cutting-...ium=socialflow

    Comment


    • Accord-ul nu se vinde in conditiile in care a aparut pe piata de foarte putin timp. Asta spune multe.

      Comment


      • Esti prea dramatic! Prin experienta asta trec si alti producatori, ca Honda n-a ajuns acolo PANA ACUM, asta nu-i scuteste sa treaca si ei prin asemenea experiente.
        In plus, daca toate SUV-uri o ard cu vanzari record, cum ai vrea sa faca ei fata dpdv logistic? Nu spune nimeni ca Accord-ul o duce pe roze dar sa picam in cealalta extrema, parca e putin cam mult.
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • Adevarul e ca daca s-ar comercializa in Europa,as lua-o pe cea de 2.0 cu cutie automata fara discutie daca ar fi o prioritate masina.As lua-o pe asta,in detrimentul multora,pe bune.

          Comment


          • Deci, da...

            https://www.carcomplaints.com/news/2...ned-fuel.shtml

            Comment


            • Interesant ar fi sa stim daca zgomotele resimtite si la modelele Civic din Ro au aceeasi cauza.

              Comment


              • Sa verifice proprietarii nivelul de ulei.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Eu n-am problemele astea deocamdata.Nu scoate nici un zgomot suspect la rece/cald si nivelul de ulei e ok.E adevarat,am doar 2800 km.

                  Comment


                  • Fenomenul respectiv se intampla in sezonul rece (cresterea nivelului uleiului), insa zgomotele apar dupa ceva timp, in functie de cat de mult se dilueaza uleiul si deci, de cata capacitate de ungere mai are. Dar daca problemele sunt intr-adevar corelate, nu stiu daca motoarele asta vor fi la fel de fiabile precum cele din vechea generatie N/A. Totusi are si Romania 3-4 luni de iarna pe an.

                    Comment


                    • Daca ar fi corelate aceste probleme,inseamna ca e o grava eroare de proiectare,lucru foarte neplacut,mai ales ca Honda e un nume in materie de constructie motoare.Daca o sa am probleme din punctul asta de vedere,o sa o vand si aleg o alta marca.Nu ma asteptam inca de la achizitie sa fie un motor comparabil dpdv fiabilitate cu vechiul 1.8 aspirat,insa ma asteptam sa fie mai fiabil decat un TSI sau un Ecoboost.Dar,vom vedea cu trecerea timpului daca asa stau lucrurile,insa incep sa am emotii,trebuie sa recunosc.

                      Comment


                      • Imi amintesc ca atunci cand am cumparat Civicul, m-am dus acasa la ai mei in vizita, aveam cam 3000 km facuti cu masina si tata a vrut sa verificam nivelul la ulei, la lichidul de frana si la antigel. Si i-am zis "tata, e o Honda si e noua. Nu mi-am luat asa ceva ca sa verific nivelul la ulei ca la Dacia 1300" ))) Dar acum am reminder la telefon, si cam o data la 3 luni verific nivelul la ulei, iar o data pe luna fac presiunea in roti. Nu-i chiar ca la Dacie, si nici nu mi se pare asa de mare corvoada. Sper sa nu se confirme problemele de la 1.5T. Le-a luat atata sa il scoata pe piata, ar fi pacat sa o fi dat in bara asa de rau.

                        Comment


                        • Eu am vreo 2 ani de cānd nu mai ridic joja. Nu bea un strop de ulei, R18 cu 0w20 OEM.

                          Comment


                          • Originally posted by dantt View Post
                            Daca ar fi corelate aceste probleme,inseamna ca e o grava eroare de proiectare,lucru foarte neplacut,mai ales ca Honda e un nume in materie de constructie motoare.Daca o sa am probleme din punctul asta de vedere,o sa o vand si aleg o alta marca.Nu ma asteptam inca de la achizitie sa fie un motor comparabil dpdv fiabilitate cu vechiul 1.8 aspirat,insa ma asteptam sa fie mai fiabil decat un TSI sau un Ecoboost.Dar,vom vedea cu trecerea timpului daca asa stau lucrurile,insa incep sa am emotii,trebuie sa recunosc.
                            Problema nu vine de la o proiectarea proasta, vine de la sistemul de injectie directa. Uite mai multe aici: http://nelsonsautomotive.com/wordpress/?p=801
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • Vineeeee!
                              https://www.carscoops.com/2018/07/ho...rbo-78-images/
                              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                              Comment


                              • Daca in SUA face 0-100km/h in 7.5s, la noi de ce "doar" 10s? (AWD CVT)

                                Comment

                                Working...
                                X