De la BAR la BMW.Williams si retur

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De la BAR la BMW.Williams si retur

    Asta vara am ramas cu totii muti cand am auzit ca Jenson Button ar putea pilota pentru BMW.Williams in 2005. Situatia a fost neclara pentru mai mult timp, desi imediat s-a aflat ca de fapt managerul lui Button isi dorea clientul in echipa lui Old Papa Frank, Button dorind mai mult sau mai putin sa ramana pe loc, mai ales ca Honda tocmai semnase prelungirea acordului de motorizare cu BAR pana in 2007 inclusiv.

    Intre timp FIA a decis ca Button ramane pe loc sau sta un an pe tusa, iar Button a actionat imediat: si-a concediat managerul, noul sau manager urmand a fi dupa toate posibilitatile Nav Sindhu, fostul PR de la Jag.

    Acum Button declara ca:

    'I was misguided. I listened to what people had to say - I did that, and I thought it was the correct thing to do. Obviously it wasn't.'

    (Am fost prost sfatuit. Am ascultat ceea ce au avut unii de spus, am facut-o (adica a semnat cu BMW.Williams) si am crezut ca e corect ceea ce am facut. Evident ca nu a fost)

    Asadar ... Bine ai venit inapoi Jenson!
    Without racing, there is no Honda

  • #2
    Mult am mai tremurat eu pt. asta ca, daca ne lasa, lasati santem!
    Ma bucur insa ca, si-a dat si el seama ce-i mai bine pt. el, chiar daca undeva in inima (sau mintea?) lui mai e inca convins de ceea ce inseamna Williams.Se pare ca,acu are ganduri mari,adica planuri pe termen mediu.
    Asta nu inseamna ca, Honda nu trebuie sa dea inainte pt. a-l convinge ca, ei sant cel mai potrivit team!!!
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      williams s-au mai aruncat si la A. Davidson, si au primit o palma si din partea aia, sper sa se calmeze cei de la Williams cu fazele astea, ca in felul acesta nu vor castiga. Ei au vrut sa-l ia pe Button de la Honda ca sa impuste 2 iepuri deodata, sa-i lase pe Honda fara pilot si sa se aleaga ei cu unul destul de bun.
      http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

      Comment


      • #4
        Sau poate a vrut sa "fure" si motorul Honda?
        Without racing, there is no Honda

        Comment


        • #5
          Re: De la BAR la BMW.Williams si retur

          Originally posted by Civic Type-R
          Asta vara am ramas cu totii muti cand am auzit ca Jenson Button ar putea pilota pentru BMW.Williams in 2005. Situatia a fost neclara pentru mai mult timp, desi imediat s-a aflat ca de fapt managerul lui Button isi dorea clientul in echipa lui Old Papa Frank, Button dorind mai mult sau mai putin sa ramana pe loc, mai ales ca Honda tocmai semnase prelungirea acordului de motorizare cu BAR pana in 2007 inclusiv.

          Intre timp FIA a decis ca Button ramane pe loc sau sta un an pe tusa, iar Button a actionat imediat: si-a concediat managerul, noul sau manager urmand a fi dupa toate posibilitatile Nav Sindhu, fostul PR de la Jag.

          Acum Button declara ca:

          'I was misguided. I listened to what people had to say - I did that, and I thought it was the correct thing to do. Obviously it wasn't.'

          (Am fost prost sfatuit. Am ascultat ceea ce au avut unii de spus, am facut-o (adica a semnat cu BMW.Williams) si am crezut ca e corect ceea ce am facut. Evident ca nu a fost)

          Asadar ... Bine ai venit inapoi Jenson!
          La BMW acum doar Pizzonia sau Webber sunt pe lista. In rest nu se stie prea multe.
          BMWClub Romania

          Comment


          • #6
            oricum au dat dovada de un spirit ne-competitiv ca sa nu spun disperare, asaceva nu se face, cine sapa groapa altuia cade el in ea.
            abia astept sa inceapa sezonul urmator :roll:
            http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

            Comment


            • #7
              Re: De la BAR la BMW.Williams si retur

              Originally posted by big_ipaq

              La BMW acum doar Pizzonia sau Webber sunt pe lista. In rest nu se stie prea multe.

              Heidfeld bigule,Heidfeld are sanse foarte mari!A testat si l-a cam facut pe Pizzonia, alte cateva runde te teste vor avea loc saptamana viitoare si dupa se va decide.
              Ceva imi spune ca,Heidfeld va pusca gaina de pe cer.
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • #8
                Re: De la BAR la BMW.Williams si retur

                Originally posted by hondatu
                Originally posted by big_ipaq

                La BMW acum doar Pizzonia sau Webber sunt pe lista. In rest nu se stie prea multe.

                Heidfeld bigule,Heidfeld are sanse foarte mari!A testat si l-a cam facut pe Pizzonia, alte cateva runde te teste vor avea loc saptamana viitoare si dupa se va decide.
                Ceva imi spune ca,Heidfeld va pusca gaina de pe cer.
                Daca e asa mea culpa. Am spus pe undeva ca adorm la F1, fie ca elicea alb-albastra conduce, fie ca H-ul o face. Nu ca s-ar intampla des. A disparul farmecul parca, sau eu sunt de vina...
                BMWClub Romania

                Comment


                • #9
                  Va rog sa va intoarceti cu totii la topic ...
                  Without racing, there is no Honda

                  Comment

                  Working...
                  X