Sugestii pentru forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca si sugestie/opinie personala: parerea mea este aceeasi cu a lui bekxy. De multe ori moderarea se face mult prea din scurt si se taie discutii care pot genera pareri/opinii/rezolvari noi. In aceeasi nota, de multe ori s-a intamplat sa dispara discutii intregi din unele topicuri, in loc sa fie mutate unde le este locul sau intr-un topic nou. Ok, de multe ori era vorba de discutii in contradictoriu, dar cred ca, cu cateva exceptii notabile, erau discutii utile si care nu meritau sa se piarda.

    Inteleg si respect faptul ca se doreste un forum curat, dar esenta si sufletul unei comunitati de genul asta este creat de multe ori prin off-topic la off-topic la off-topic. Nu vad logica moderarii unor discutii off-topic intr-un topic din aria off-topic
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • off topic e ceva
      lipsit de civilizatie si atacuri la persoana e altceva
      flamele pe aici sunt alimentate de benzina si nu motorina
      unele threaduri se autoaprind aproape fara ca cineva sa inteleaga exact cum s-a intamplat si de ce atat de repede
      din ce am vazut eu pe forumul acesta in opt ani de cand sunt activ pe el eu cred ca e bine ca astfel de "combustii" sa fie tinute din scurt
      "Ethics. That's always so inconvenient."
      Cal Lightman

      Comment


      • Originally posted by Turkish View Post
        flamele pe aici sunt alimentate de benzina si nu motorina
        De unde rezultă că flame-ul nu poluează așa rău : ))
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • Se moderează "flame"-uri, offtopic-ul, atacurile la persoană și manifestările care depășesc de limita bunului simț. Eu cred că este în regulă formatul actual. @bekxy : tu făceai referire la aria de vânzări, bănuiesc pentru că doar acolo nu se poate da reply. Cred că am mai argumentat chestia asta: se pierde esența anunțului. Cine vrea să vândă ceva trebuie să pună pe topic toate informațiile astfel încât să poată vinde prodosul. Cine vrea să cumpere ( nu cine se plictisește pentru că n-are ce face ) contactează vânzătorul pentru detalii suplimentare sau negocieri. Dai exemplu okazii.ro și nu are legătură cu forumul. Pentru că este forum pentru pasionații mărcii, nu site de vânzări.De când este acestă regulă, offtopic nu mai există (și nici flame) deci nu se mai pierde timp cu moderarea.
          KMR
          Super Moderator
          Last edited by KMR; 29-09-15, 17:52.
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • Am dat exemplul cu okazii.ro ca experienţă personală, nu ca reper. Că nu e : ))
            De acolo mi-am dat seama acum mulţi ani că unii preferă "contactele" publice, alţii pe cele private. Oricum, nici acolo nu e perfect, poţi fie să ataşezi licitaţiei un forum public, fie să primeşti întrebări pe privat. Nu merge şi-şi. Dar decizia îţi aparţine.

            Pe de altă parte înţeleg perfect şi economia de moderare pe care o aduce metoda de aici, aşa că... n-ar trebui să moară nimeni. Iar cine stă să moară poate să posteze şi pe olx, okazii sau alte alea.
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • Ăia au timp de toate prostiile, din asta trăiesc. Adică iau bani din treaba asta. Aici e gratis Da, și eu sper că nu moare nimeni( la modul fizic) că nu primește reply la anunțul de vânzare de pe hondafan.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • Mi se pare mie sau de câteva zile forumul merge destul de greu?
                A crescut traficul de când cu salonul?
                Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                Comment


                • Forumul v-a primii un update la noua versiune Vbulletin 5.0 Connect. Licenta am achizitionata acum 2 zile si sper ca in weekend (daca nu uita) se ocupa Dio de update. Am luat si versiunea de mobil, iar daca pe forum este cineva care se ocupa de programare si ne poate face aplicatii pentru IOS si Android avem disponibile resuerse pentru API.

                  http://www.vbulletin.com/en/mobile/
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • Olee . Treaba cu aplicatia, nu suna rau, insa majoritatea folosim tapatalk, nu stiu daca are rost.
                    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                    https://www.instagram.com/iamrusu/

                    Comment


                    • Câteva probleme ale forumului se datorează aplicațiilor gen Tapatalk.
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • Inteleg. Personal activez pe cateva forumuri si nu au probleme cu compatibilitatea tapatalk, poate se schimba cu noua platforma.
                        The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                        https://www.instagram.com/iamrusu/

                        Comment


                        • Am facut anul trecut development pe Android si StoreApps (Windows 8, Windows Phone, etc) cate o aplicatie de bucata nu stiu daca o pot numi experienta

                          Comment


                          • Originally posted by iAmRuSu View Post
                            Inteleg. Personal activez pe cateva forumuri si nu au probleme cu compatibilitatea tapatalk, poate se schimba cu noua platforma.
                            Nu am zis ca nu este compatibil, ci forumul este mult mai vulnerabil cu aplicatii externe.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Nu neaparat o sugestie, cat mai degraba o atentionare catre Doc ca are inboxul full si nu pot sa trimit mesaje

                              Comment


                              • se poate adauga un unread posts? daca nu citesti si apesi iarasi pe new posts cele vechi nu mai apar.
                                R 42659 - Milano Red Ep3

                                Comment

                                Working...
                                X