Site-ul HONDAFAN

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Site-ul HONDAFAN

    Site-ul HondaFan este inca in lucru, dar speram sa il lansam cat mai curand posibil.

    Va multumim pentru intelegere.
    "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

  • #2
    Site-ul a fost lansat astazi
    "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

    Comment


    • #3
      Dragi prieteni,
      Inainte de a fi luati la bulane, da-ti-mi voie sa va spun ca, la capitolul poze inca se mai lucra!
      Imi cer scuze si pt. intarziere!!!
      Va multumesc!
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #4
        felicitari
        honda x 5
        "W" stands for Wrong
        Amerika ist Wunderbar

        Comment


        • #5
          am reperat o greseala ortografica, cred eu.

          la modele 2005, la S2000 cred ca e un A in plus la: "S2000 - O noua indrepatare a lucrurilor!"
          honda x 5
          "W" stands for Wrong
          Amerika ist Wunderbar

          Comment


          • #6
            Dixy, multumim!
            Da, cred ca, mai sant ceva greseli, dar alea fac parte din joc. :wink:
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #7
              In sfarsit, frumos, felicitari. :wink:
              Sugestie: o sectiune cu "Totul despre VTEC", istorie, tehnologie, performante, cum functioneaza, etc. se cere, zic eu.

              Comment


              • #8
                la Prelude 92-96 si 97-01 nu exista asa ceva: "1.8L -16V-sohc- la 133CP"
                am observat in mai multe locuri ca se foloseste sant in loc de sunt :Pentru inceput sant importate 5000buc. editie limitata dar acestea sant complet vandute in mai putin de cateva luni
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • #9
                  Mda, eu fiind plecat de ceva vreme din tara, nu prea mi-am mai insusit toate modificarile gramaticale, iar sant/sunt, e una dintre ele.
                  Mi-e rusine de mine ca, subapreciez Prelude-ul in halul asta.

                  Bogdane, chiar ma gandesc la o sectiune de tehnica, dar cum eu sant gramada la asa ceva.........va trebui sa ma codesc pe langa cei ce au habar.Deci cine e in stare, dau un mail si discutam!Cu cea mai mare placere.
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by hondatu
                    Mi-e rusine de mine ca, subapreciez Prelude-ul in halul asta.
                    din contra, chiar era ok daca ar fi avut 133cp din 1.8
                    insa avea 133 din 2.0
                    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                    '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                    Comment


                    • #11
                      nu uita sa incluzi cel mai important slogan din anii 60 la motociclete: "you meet the nicest people on a honda".
                      honda x 5
                      "W" stands for Wrong
                      Amerika ist Wunderbar

                      Comment


                      • #12
                        Spoon: interesant e ca, daca m-ar intreba cineva de ele, i le-as pune pe tava pe toate, dar in scris...................... ops:
                        Dixy: pai asta e, e sloganul motocicletelor care la masini nu prea da bine.Adica eu zic ca, santem in (!!!) masina si nu pe masina.
                        Daca e vorba insa de sloganuri&alte expresii, chiar ca-ti insir vreo 25-30, iar astea numai de la voi, plus ce au mai avut in Europa de-a lungul timpului!
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #13
                          M-am uitat la sectiunea motorsport si nu am vazut absolut nimicuta din istoria moto (si ei tot honda sunt)
                          Trebuie reamintit ca (in acord cu topicul "maimute germane") atat motoarele BMW cat si ZUNDAPP au copiat cadrul de la Honda (respectiv cadrul tip dubla barcuta in care motorul sta suspendat) atribuindu-si-l lor.
                          Totodata trebuie neaparat ca cei care se bat cu caramida in pectorali la BENELLI ca au creat prima motocicleta cu 6 cil in linie de fapt au copiat un alt model Honda aparut cu multa vreme in urma.
                          Mai multe informatii la:
                          http://www.vf750fd.com/Joep_Kortekaa...e_history.html
                          If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                          2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                          ex - 1986 Honda MT5
                          ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                          ex - 2001 Honda Civic Type-R
                          ex - 2007 Honda Jazz

                          Comment


                          • #14
                            lipsindune cu desavirsire un expert in aria de moto tocmai team votat pe tine sa fi voluntar si sa dezvolti aria respectiva.

                            am avut si eu ceva tendinte dar necunoscind prea multe si ne avind pasionati de moto aici sa neglijat acest aspect.

                            cum a fost intre moto guzzi si honda? stiu un model cu motor in V ca la moto guzzi. nu a fost un acord intre ei? prin anii 80...

                            nu raspunde aici, te rog, ci la aria de motociclete.
                            honda x 5
                            "W" stands for Wrong
                            Amerika ist Wunderbar

                            Comment


                            • #15
                              Ok voi face un soi de rezumat pe care sa-l prezint administratorilor pt a fi publicat.
                              If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                              2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                              ex - 1986 Honda MT5
                              ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                              ex - 2001 Honda Civic Type-R
                              ex - 2007 Honda Jazz

                              Comment

                              Working...
                              X