TEODOR_D1980: '08 Honda CR-V 2.0 ?/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TEODOR_D1980: '08 Honda CR-V 2.0 ?/T Executive, Nighthawk Black Pearl

    Salutare tuturor colegilor
    Povestea mea cu honda crv a īnceput īn vara lui 2015 cand am inceput sa conduc ca mașina de servici o honda crv cu 80000 km la bord la acea vreme.
    La īnceput nu eram prea īncāntat de motor mai ales cu AC/ONdar după o lună de condus circa 7000km s-a schimbat treaba.Am cunoscut-o mai bine si am vazut ce poate.
    Acum pot spune ca este o placere sa o conduc. Chiar dacă are 248000km acum senzația este la fel ca la inceput
    Merg cate 7-800 de km in unele zile si cand ajung la destinație nu ma doare nici un fir de par
    Consumul este de 8.2 mergānd la drum īntins.. ce ma streseaza este ca trebuie sa alimenteze de 2ori chiar si 3 pe
    24h .Cand am inceput sa o conduc fusese facuta revizia generala plus disc si plăcute la
    Honda nord.Dupa aceea a văzut doar ulei 5w30 castrol din 10 in 10k plăcuțele si discurile de-abia la 230000km le.am schimbat. Tot la 23k am schimbat si biletele .
    Compresorul de aer a dat rateu la 90000 primul si in iunie la 225000 al 2.lea...( cumparat hella recomandat de lucian de la nord 1330ron plus 180 montaj la ei)
    .Am mai schimbat pe la 20k puferele de la amortizoare fata si atat.Tija senzorului xenon o gresez la fiecare schimb de ulei Si...atāt
    Alte costuri nu am avut ..
    Anul trecut am mers in concediu in tara pe diferite trasee si sotia petrecand mai mult timp in mașina a prins drag de honda..văzānd cāt de comoda spatioasa sigura si eleganta este ne.am hotarat sa ne cumpărăm si pe persoana fizica una...pentru acasa.(avānd un renault scenic 3 dci....incomparabil)
    Am īnceput căutările si am ajuns la o honda crv 2.2 at 2014 71000km provenienta ro ...
    Aici īnchid discutia despre 2014...deschid o poveste si acolo
    Attached Files
    teodor_d1980@yahoo.com
    Junior Member
    Last edited by teodor_d1980@yahoo.com; 24-07-18, 23:42.

  • #2
    Misto masina, felicitari! Mie-mi place mult
    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
    2000 Honda S2000 Berlina Black
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

    Comment


    • #3
      Sa ai noroc de ea!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Salutare din nou ,săptămāna aceasta am ajuns la 300 000km ,ce am mai schimbat in acest timp au fost discurile fata ,releu ac,pompa pedala ambreiaj,1bec..si cam atat +uleiuri și filtre din 10 in 10k
        au cedat ambii senzori reglare xenon la o lună diferenta
        service-ul facut la asko si prin alte zone cand cei de la asko făceau programarea prea tārziu
        Cu discurile am avut ceva de tras .Am pus trw si dupa 10k s.au ovalizat au urmat tristar(parca) si dupa 20k s.au ovalizat si acestea...si la recomandarea Dlui Alex si Dlui Alin am pus ATE acum...voi vedea īn timp
        Drumuri bune tuturor!

        Comment

        Working...
        X