CO5MIN: ´18 Honda Civic Sedan 1.5T, M/T, Elegance, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CO5MIN: ´18 Honda Civic Sedan 1.5T, M/T, Elegance, Polished Metal Metallic

    Gata, am platit avansul pentru echiparea Elegance. Eram hotarat pana mai ieri pentru Executive dar pretul bun obtinut la echiparea de baza si faptul ca nu pot monta portbagaj din cauza trapei, m-au facut sa iau decizia finala.

    Masina va ajunge in aproximativ o luna iar imediat dupa voi aplica folie pe geamuri spate si luneta.

    Revin cu impresii imdeiat ce voi avea cateva drumuri cu ea.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 18-07-18, 19:31.

  • #2
    Sa fie intr-un ceas bun!

    Comment


    • #3
      Multumesc, sa fie !

      Comment


      • #4
        O sa-ti placa maxim jucaria!
        Si eu tot de pe Golf diesel vin, dar Honda m-a dat pe spate.

        Sa ai parte de ea, cat mai multi km fara incidente!

        Comment


        • #5
          Multumesc Deer.

          Uitasem sa va spun ca din Iulie motorizarile vin cu GPF. Nu stiu cum sa intepretez prezenta lui; ma va afecta in vreun fel asa cum am mai auzit povesti pe motoarele diesel ?
          Co5min
          Senior Member
          Last edited by Co5min; 19-07-18, 07:26.

          Comment


          • #6
            GPF-ul pe benzina e ceva nou. Peste 4-5 ani vom sti cum va tine.

            Comment


            • #7
              Sa fie intr-un ceas bun.

              Nu doar la Honda, cica toti producatorii sunt obligati sa monteze si pe benzina asa ceva. Acum nu cred ca o sa fie problemele de la diesel.

              Comment


              • #8
                Multumesc Alex ! Confirm ca si Kia Sportage 1.6TGDI 177hp, vine din luna Septembrie cu GPF. Deci pare sa fie obligatoriu la toti producatorii.
                Co5min
                Senior Member
                Last edited by Co5min; 30-08-18, 09:46.

                Comment


                • #9
                  Sa o conduci cu placere!

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc frumos.

                    Comment


                    • #11
                      Din pacate masina nu a ajuns asa cum era estimat de catre dealer. In mod ciudat, ea figureaza inca in productie exact cum figura si in urma cu o luna jumatate cand am platit avansul. Am primit un nou termen: a doua jumatate a lunii Septembrie.
                      Co5min
                      Senior Member
                      Last edited by Co5min; 30-08-18, 12:30.

                      Comment


                      • #12
                        La mine lucrurile merg la fel de rau cu livrarea pentru echiparea Executiv, daca nu sunam la Radacini Bv. nu stiu daca ma informa cineva ca livrarea se va face la sfirsit de noiembrie in loc de la juma de octombrie.
                        Am platit avansul in aprilie si o astept de parca e Ferrari...6 luni !

                        Comment


                        • #13
                          Or fi gingasii de la Erdogan sau incurcaturi de la ai nostrii ?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Co5min View Post
                            Multumesc Deer.

                            Uitasem sa va spun ca din Iulie motorizarile vin cu GPF. Nu stiu cum sa intepretez prezenta lui; ma va afecta in vreun fel asa cum am mai auzit povesti pe motoarele diesel ?
                            Depinde cum va fi softul noului motor si cum si unde vei merge cu ea. Ce pot sa spun e ca la mersul meu (incerc sa stau destul de jos on boost la ture mici insa bici nu fac “abuzuri” zilnice, adica nu-i dau talpi toata ziua buna) evacuarea este dubios de curata, nu prea am vazut funingine pe ea). Cu cat mai multa funingine, cu atat mai multe regenerari.

                            Originally posted by windir View Post
                            Or fi gingasii de la Erdogan sau incurcaturi de la ai nostrii ?
                            Posibil sa fie ceva de la fabrica, a mea a venit intr-o luna si 1 saptamana de la plata avansului, cu 3 saptamani mai rapid decat termenul oferit.

                            Comment


                            • #15
                              A ajuns masina exact la 2 luni dupa plata avans. Faptul ca a intarziat cu 2 saptamani peste termenul estimat, s-a dovedid a fi de bun augur deoarece am prins programul rabla. Urmeaza sa scad 900e din pretul negociat initial. Saptamana viitoare cred ca voi pleaca cu ea acasa.

                              Comment

                              Working...
                              X