OVP : '18 Honda Civic Type-R GT 2.0 Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OVP : '18 Honda Civic Type-R GT 2.0 Brilliant Sporty Blue Metallic

    Salutare tuturor!

    Dupa mai bine de 2 ani si jumatate de la prima Honda (Civic 1.8 2015) si peste 50k km fara nicio problema am decis ca este timpul sa trec la urmatorul nivel. Din momentul cand a fost lansata pe piata, am urmarit zeci de videoclipuri si review-uri, , nu era zi fara sa caut o informatie despre masina.

    Si uite asa, in urma cu o luna, impins si de la spate de fratele meu , am mers la showroom sa aflu mai multe informatii. De acasa decisesem ca trebuie sa fie albastra altfel daca trebuia sa astept 3-4 luni amanam decizia . Acolo am aflat ca exista un model ce urma sa vina in Romania, platesc avansul pentru rezervare si astept.

    Vineri, 13 iulie, putin dupa ora 12, ajung in showroom, masina este acolo doar ca trebuie sa mai astept putin, timpul trece rezolv si problema asigurarilor, mai stau de vorba cu tata, cu frate-miu mai cu cineva de pe acolo si iat-o ca apare ea, albastra si stralucitoare . Il trimit pe tata sa semneze actele, eu ii fac o mica inspectie si gata, la drum.

    In finalul mesajului vreau sa-i multumesc lui Andrei pentru ca s-a ocupat de livrare si am putut sa am masina in weekend.

    Cu mai multe impresii voi reveni intr-un post viitor.

    PS Ii multumesc si domnului care in urma cu 3 ani m-a luat in ras in momentul cand am facut test drive cu un model Civic Sport 2015 si pentru modul cum am fost "respectat".







    Ovp
    Junior Member
    Last edited by Ovp; 15-07-18, 13:39.

  • #2
    Superba!
    Sa o conduci cu placere!

    Comment


    • #3
      Sa ai noroc de ea!

      Pozele nu merg pentru ca nu sunt poze... ia poza de pe imgur (tre sa aiba si jpg in coada), nu linkul scurt
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by ticker View Post
        Sa ai noroc de ea!

        Pozele nu merg pentru ca nu sunt poze... ia poza de pe imgur (tre sa aiba si jpg in coada), nu linkul scurt
        Multumesc! Am rezolvat!

        Comment


        • #5
          Sa o conduci cu placere multi km. fara probleme! Este

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos! Oricum se stie ca masinile albastre sunt cele mai rapide
            sigpic

            Comment


            • #7
              Deci daca tata a semnat actele ii a lui?

              Comment


              • #8
                Originally posted by M4R1U5 View Post
                Sa o stapanesti sanatos! Oricum se stie ca masinile albastre sunt cele mai rapide
                Multumesc! Nu te contrazic . Am citit cateva pagini din postarea ta, ai o masina superba, intotdeauna ma uimesc unele modelele de Civic si Accord (TR sau nu), mai vechi, cat de bine pot arata cand sunt ingrijite corespunzator fata de alte masini din perioada similara.

                Originally posted by BV26CAT View Post
                Deci daca tata a semnat actele ii a lui? :
                Am ales varianta asta din motive "tehnico-tactice". Am iesit mult mai bine asa cu asigurarile (el are 51 eu 24), avand in vedere ca de 6 ani de cand am permisul nu am avut probleme nici cu legea nici cu daunele pe asigurare. Sa platesc pentru un serviciu mai mult doar ca sa fie numele meu in acte, nu este profitabil, desi acest cuvant nu este cel mai potrivit cand vorbim despre masini. In rest buzunarul meu suporta tot.
                Ovp
                Junior Member
                Last edited by Ovp; 15-07-18, 17:07.

                Comment


                • #9
                  Superba masina! Sa te bucuri de ea cat mai multi km, fara probleme!

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari! Categoria grea si albastra e super! Multi km. fara probleme!

                    Comment


                    • #11
                      Sa o stapanesti sanatos!
                      E culoarea mea preferata !
                      ....

                      Comment


                      • #12
                        sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute! Superba de-a dreptul! Tot ce-mi vine in minte cand vad masina ta e transfagarasan
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • #13
                          Sa o conduci cu placere si fara evenimnete neplacute!
                          "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                          The Power of Dreams

                          Comment


                          • #14
                            Extraordinar de frumoasa. Bravo, sa o conduci cu mare drag si placere si mare grija cu vopseaua aia, ca e superba.

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc pentru mesaje tuturor!

                              Originally posted by ady_uaic View Post
                              sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute! Superba de-a dreptul! Tot ce-mi vine in minte cand vad masina ta e transfagarasan
                              Multumesc! Transfagarasan si Transalpina sunt pe lista de vreo luna, am excursia in plan, imediat ce trec borna de 1000km si fac revizia.

                              Originally posted by alexme24 View Post
                              Extraordinar de frumoasa. Bravo, sa o conduci cu mare drag si placere si mare grija cu vopseaua aia, ca e superba.
                              Multumesc!


                              In urmatoarele 2 saptamani am programat sa montez o folie protectoare pe capota si bara, din experienta acestea sunt cele mai afectate, pentru restul caroseriei voi opta pentru tratamentul cu Nanolex Si3D plus un strat cu ceara normala in prima faza.

                              Am citit destul de mult despre problema cu vitezele, ma speriasem de cat de multe persoane se plang sau s-au plans de problema chiar si dupa cateva zeci de km, la mine schimba perfect, intra in fiecare treapta fara efort, nu se simte nicio agatare. Cei drept nu am forjat masina la potentialul ei adevarat dar am incercat sa schimb treptele si mai incet si mai alert, nu a fost nicio schimbare.
                              Ovp
                              Junior Member
                              Last edited by Ovp; 16-07-18, 19:41.

                              Comment

                              Working...
                              X