DEER: '18 Honda Civic Sedan 1.5 T Elegance M/T, Lunar Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Te rog sa revii cu impresii daca vei pune acele Philips night vision. Mulțumesc.

    Comment


    • #47
      Nu exista "Night Vision".
      Sunt Philips White vision, le folosesc eu pe Accord si sunt extrem de bune la capitolele: culoare, cum imprastie lumina, vizibilitate si aspect. Problema este ca nu tin mai mult de 7-8 luni daca folosesti mereu faza scurta si nu sunt foarte ieftine. Am incercat cam toate variantele si am ramas la Philips White Vision pe faza scurta si Osram Night Breaker Unlimited pe faza lunga.

      Comment


      • #48
        Avānd DRL pe noul Civic, bănuiesc că perioada de funcționare se va prelungi simțitor. Daca prind 1 an cu ele, sunt mulțumit.

        Comment


        • #49
          @ ivladbogdan:
          Care din cele 2 le folosesti?
          Sau e aceeasi treaba?
          https://m.emag.ro/bec-far-philips-h1.../pd/DBYRCKBBM/

          https://www.autolux.ro/bec-auto-h11-...-12362whvb1-1/


          Multumesc

          Comment


          • #50
            Becul cu tehnologie halogen are o lumina galbena. Diversele modele halogen ce se lauda cu lumina mai alba au pe sticla un filtru albastru, insa acel filtru reduce din luminozitate. Deci, daca vreti becuri mai slabe, dar mai albe, cumparati asa ceva...

            Daca vreti insa o solutie legala ce ofera o lumina mai puternica, atunci mergeti pe Nightbreaker Unlimited.

            Comment


            • #51
              Nu neaparat. Cool Blue Intense au o zona albastra dar si luminozitate in lumeni egala cu Nightbreaker, din ce-mi amintesc. Si e usor de explicat asta, fiindca au subtiat filamentul pentru a da mai multa stralucire cu compromisul de a tine mult mai putin. Pe mine ma tin ceva mai bine de 1 an CBI-urile si merg cam 90% din timp cu faza aprinsa.
              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

              Comment


              • #52
                Am dat peste filmuletul asta pe un alt forum - osram cool blue intense
                https://www.youtube-nocookie.com/emb...ldhf5JS4?rel=0

                Daca se ard la 6 luni, o sa ajung sa le incerc pe toate

                Comment


                • #53
                  Cele mai eficiente becuri (vizibilitate și lumină albă) care le-am folosit pānă acum sunt Philips XtremeVision gen2. Și am īncercat aproape toate opțiunile de pe piață de la Osram și Philips (cu o singură excepție - Silverstar-ul de la Osram).
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • #54
                    Nu le-am găsit și pe soclu H11, faza scurta.

                    Comment


                    • #55
                      Ti-am facut aseara niste poze, sper eu, edificatoare. Cam asa arata Philips White Vision montate pe CL7.
                      Ca sa iti faci o idee referitor la culoare, pe pozitie sunt leduri Philips Ultinon.

                      Comment


                      • #56
                        Eeee, alta viata!
                        Arata bine si vizibilitatea e buna.

                        Comment


                        • #57
                          Arata foarte bine. Bravo!
                          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                          Comment


                          • #58
                            Azi dupa vreo 10 minute mers prin ploaie am auzit un trosnet/bubuitura (gen piatra sarita in parbriz) dar zgomot relativ puternic. Aproape instant a inceput sa miroase a plastic ars.
                            M-am uitat, dar n-am vazut nimic suspect.
                            Ce ar putea sa fie? La ce sa ma uit?

                            Comment


                            • #59
                              Te-ai uitat si pe la motor pe la cureaua de la alternator? e intreaga?

                              Poti incerca sa intri si in meniul de diagnoza (apesi audio+brightness+menu) pe infotainment si sa vezi daca sunt ceva erori.

                              Comment


                              • #60
                                Salutare
                                Cam asta zice diagnoza


                                Mai trebuia sa intru in alta parte?

                                Am verufucat din nou tot motorul, cablaje, etc. Nu se vede nimic stricat.

                                Mai am o intrebare
                                Daca vreau sa cumpar jante pentru iarna pe 16 atunci trebuie sa fie 16x6,5 ET40 si 5x114,3 ?

                                Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X