CRISTINASTY: '18 Honda Civic Sedan 1.5T MT Elegance Navi, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sunt curios cind o voi avea sa fac o comparatie cu Mazda 3 Skyactiv cu care merg din 2014.De ,normal aspiratul vs turbo,a meritat turbina sau scapam de Mazda 3 si luam tot Mazda3 dar 2018 si alte dotari.
    Vom vedea daca lozul e cistigator !

    Comment


    • #32
      Originally posted by windir View Post
      Sunt curios cind o voi avea sa fac o comparatie cu Mazda 3 Skyactiv cu care merg din 2014.De ,normal aspiratul vs turbo,a meritat turbina sau scapam de Mazda 3 si luam tot Mazda3 dar 2018 si alte dotari.
      Vom vedea daca lozul e cistigator !
      Eu le-am condus pe amandoua.

      Trei chestii cred ca te vor impresiona: motorul, spatiul interior si silentiozitatea fata de Mazda 3.

      Comment


      • #33
        Pe prima si a treia chestie m-am bazat si eu la alegere.Punctele mai slabute sistemul audio si zgomotul de la pneurile din prima dotare se pot rezolva.Apropo,are idee cineva daca se pot monta alte marci de gume la livrare(sa le aleg eu) cu achitare diferenta la livrare?

        Comment


        • #34
          Nu, decat cele care vin.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #35
            Doar...

            Comment


            • #36
              Savana Unistrat
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #37
                dupa prima spalare
                Attached Files

                Comment


                • #38
                  Asa va fi si a mea...executive MT..

                  Comment


                  • #39
                    windir, daca esti decis pe echiparea executive, sistemul audio il poti trece la puncte pozitive. Doar pe echiparea Elegance, lasa de dorit.

                    O intrebare: mai este valabile reducere de 2000euro din pretul de lista ? Sunt tot mai hotarat sa comand un Executive MT si eu si vreau sa stiu daca am sanse sa il iau cu 24K euro.

                    In principiu si varianta Elegance are destule optiuni dar nu pot trece peste tapiteria cotiera si usi, sistem audio mai slab ca in Golful 5 actual si lipsa LED sau xenon.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Co5min View Post
                      windir, daca esti decis pe echiparea executive, sistemul audio il poti trece la puncte pozitive. Doar pe echiparea Elegance, lasa de dorit.

                      O intrebare: mai este valabile reducere de 2000euro din pretul de lista ? Sunt tot mai hotarat sa comand un Executive MT si eu si vreau sa stiu daca am sanse sa il iau cu 24K euro.

                      In principiu si varianta Elegance are destule optiuni dar nu pot trece peste tapiteria cotiera si usi, sistem audio mai slab ca in Golful 5 actual si lipsa LED sau xenon.
                      agree cu tapiteria!
                      eu am avut un golf 7 in ultimii 3 ani si sincer sa fiu nu mi se pare rea sonorizarea de pe elegance, nu pot sa zic ca e o diferenta foarte mare, sau nu ma dau eu in vant dupa ea
                      vrei led, schimbi becul cu unul led si ai rezolvat problema
                      mie-mi pare rau ca n-am oglinda heliomata si sistem avertizare unghi mort

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Deer View Post
                        vrei led, schimbi becul cu unul led si ai rezolvat problema

                        Comment


                        • #42
                          @windir Cel putin la honda nord in Bucuresti, oferta acum e de 24.990 modelul executive cu A/T, manual ar putea sa fie cam 24k Deci s-ar putea sa o agasesti si la alte reprezentante in tara.
                          Ai dreptate cu tapiteria, sincer pielea chiar daca are si dezavantaje, se intretine destul de usor si este mult mai rezistenta.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by CatalinP View Post
                            why not?
                            oricum o sa schimb becu
                            nu se pupa ledul alb de la pozitie cu galbejitura de pe faza scurta de nici o culoare!
                            mie nu-mi place

                            Comment


                            • #44
                              Intre faruri led si faruri cu halogen pe care montezi becuri led nu e nicio diferenta, nu?

                              Comment


                              • #45
                                @Sistem de sunet: confirm; pe elegance e crap. Se trateaza cu un set nou de difuzoare pe fata si un subwofer si problema se rezolva ~ 350 euro.
                                @Tapiterie: personal nu am nici o problema cu cea de pe scaune. doar cu fetele de usi si cu cotiera. Aici ar fi cam 150 euro.

                                Ceea ce aduce executive foarte util: incarcare wireless, avertizare unghi mort si led.

                                Comment

                                Working...
                                X