CRISTINASTY: '18 Honda Civic Sedan 1.5T MT Elegance Navi, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by windir View Post
    Am platit avansul in mai,se introduce in fabricatie septembrie si livrare octombrie.La voi tot asa de mult a durat?
    Eu am platit avansul in martie si am primit masina la finalul lui mai, pentru ca era deja in productie. Initial ne-am dorit neagra, dar cu avansul platit in martie ajungea in tara la finalul lui august. Probabil ca depinde de configuratia pe care ti-o doresti.

    Comment


    • #17
      Asco au ceva masini in stoc, si sedan si hatchback.
      Daca nu ma insel inclusiv varinta diesel.

      Comment


      • #18
        Originally posted by cristinasty View Post
        Salut!
        De ieri sunt fericitul proprietar al unei Honda.
        Masina mi-a ramas in minte inca de la prima intalnire, la SAB Bucuresti, a urmat apoi un test drive la Autoklass Ploiesti, ulterior dupa despartirea de vechiul autoturism, un Ford Focus hatchback a inceput cautarea unei noi masini.
        Dupa ce la un moment dat am avut intentia de a achizitiona un audi A5 SH din Germania, cred ca am facut cea mai buna alegere si cu ajutorul celor de la Radacini Motors Brasov, de ieri ma bucru de noua mea Honda Civic.
        Priumul drum a fot de la Brasov la Valenii de Munte pe DN 1 A, prin Cheia, pe o vreme ploioasa, am condus foarte lejer, consumul fiid de 8,5 % dupa 100 km.
        Singurul lucru care pot spune ca imi lipseste deocamdata sunt farurile cu led de pe modelul Executive, in rest masina este o incantare.
        Este prima oara cand postez pe un forum auto si am avut ceva emotii...
        Sa o folosesti cu placere!

        Comment


        • #19
          Va multumesc pentru urari! Luni am programat masina la montat folie, apoi o sa urmeze un drum la mare. Ma gandeam sa inchei si o polita CASCO, ce parere aveti despre Casco, merita?

          Comment


          • #20
            @casco: la cati tampiti sunt pe campiile patriei (si la cat de subtire e tabla pe honda) ...eu zic ca merita.

            @folii: ce te-ai hotarat sa iti montezi? (si cat te costa)

            Comment


            • #21
              Originally posted by cristinasty View Post
              Va multumesc pentru urari! Luni am programat masina la montat folie, apoi o sa urmeze un drum la mare. Ma gandeam sa inchei si o polita CASCO, ce parere aveti despre Casco, merita?
              Salut! Sa o stapanesti cu placere si fara incidente.

              Da, se merita sa iei casco. Sa iti spun ce am patit eu. Am ridicat masina (un civic X hatchback ) intr-o zi de vineri iar a doua zi fiind parcat un motociclist incercand sa isi intoarca harley davidson-ul a intrat in spatele masinii. Daune prag si haion spate. Apoi peste o saptamana, pe iuliu maniu m-a sters unul, voia sa iasa dintr-o statie de ratb. Daune usa spate dreapta, aripa spate dreapta, janta, bara spate si prag lateral. Avand casco la generalii, cei de la asko au fost foarte profesionisti si in 2 saptamani am avut masina reparata.
              Deci, parerea mea este sa iti faci casco. Nu sti niciodata ce se poate intampla.

              Comment


              • #22
                Sa o conduci cu placere!

                Masina noua - casco. E aproape intotdeauna recomandat.
                Insa, daca nu o plimbi prin orase aglomerate, daca nu faci multi km, riscul de a se intampla ceva se diminueaza semnificativ, dar tot nu ai siguranta pentru orice situatie.
                E decizia ta, le pui pe toate in balanta si hotarasti

                Comment


                • #23
                  Orașul este mic, dar totuși foarte aglomerat și oricum sunt tot felul de bicicliști, căruțași care oricand îți pot face o bucurie, o sa mă interesez azi și de casco.
                  În legătură cu folia am discutat doar la tel. costa între 250-300 lei spate și încă 100 față, Llumar, dar luni o sa vad exact.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by cristinasty View Post
                    Orașul este mic, dar totuși foarte aglomerat și oricum sunt tot felul de bicicliști, căruțași care oricand îți pot face o bucurie, o sa mă interesez azi și de casco.
                    În legătură cu folia am discutat doar la tel. costa între 250-300 lei spate și încă 100 față, Llumar, dar luni o sa vad exact.
                    Nu are legatura cu cat de mic sau mare este orasul .Avem un coleg ce a avut probleme intr-un oras mai mic parca Campulung....
                    Casco obligatoriu aproape in Romania pe masina noua . Daca vrei sa scazi costurile incerci in fransiza.

                    Comment


                    • #25
                      Sa o stapanesti sanatos si drumuri multe si bune. Si eu tanjesc la un executive, poate la anu. Intrebare: nu ti-a venit cu folie pe geamuri masina? ca am vazut pe brosura ca era ca,,dotare''. Casco si eu sunt de accord cu colegii, obligatoriu, e pacat de banii tai investiti. (cel putin la varianta cu faruri led, am auzit niste preturi la faruri de m-am inchinat).

                      Comment


                      • #26
                        Parca au o tenta inchisa geamurile, dar in nici un caz folie sau geamuri negre din fabrica, referitor la casco si in urma parerilor colegilor de pe forum, am discutat si astept ofertele.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by cristinasty View Post
                          o sa mă interesez azi și de casco.
                          S-ar putea sa ai o surpriza placuta de la Asirom. Am inteles ca au ceva oferta pentru marca Honda.

                          Comment


                          • #28
                            Pentru cei care merg liniștit, Group AMA oferă casco cu instalarea unui dispozitiv de monitorizare în mașină, și funcție de stilul de condus, prima de asigurare se poate reduce substanțial.

                            Comment


                            • #29
                              Sunt curios cind o voi avea sa fac o comparatie cu Mazda 3 Skyactiv cu care merg din 2014.De ,normal aspiratul vs turbo,a meritat turbina sau scapam de Mazda 3 si luam tot Mazda3 dar 2018 si alte dotari.
                              Vom vedea daca lozul e cistigator !

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by CatalinP View Post
                                Pentru cei care merg liniștit, Group AMA oferă casco cu instalarea unui dispozitiv de monitorizare în mașină, și funcție de stilul de condus, prima de asigurare se poate reduce substanțial.
                                Am vrut sa vad si eu detalii la chestia asta, dar vai de steaua lor, nu le merge situl. Mde...
                                Attached Files
                                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                                Comment

                                Working...
                                X