Problema deschidere geam partea dreapta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema deschidere geam partea dreapta

    Buna la toata lumea!!
    Am o problema la Civicul meu....nu mi se mai deschide geamul din dreapta fata atunci cand ii dau comanda de pe portiera soferului. Se deschide doar de la butonul de pe portiera dreapta.
    Daca stie cineva despre o astfel de probleme .. si cum a reusit sa o rezolve??

  • #2
    Pe usa soferului ar trebui sa ai un buton de lock care blocheaza geamul din dreapta. Verifica asta...
    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
    1000 Locuri de vizitat in Romania

    Comment


    • #3
      Originally posted by Rares View Post
      Pe usa soferului ar trebui sa ai un buton de lock care blocheaza geamul din dreapta. Verifica asta...
      Nu are treaba cu butonul respectiv, atata timp cat geamul i se deschide de la butonul de pe portiera dreapta.
      Cumva, problema e la butonul de comanda de pe portiera soferului...
      ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

      Comment


      • #4
        Am fost la electrician si am rezolvat problema....problema era ca geamul trebuia "invatat" exact astea au fost cuvintele electricianului......a pus dansul fata de usa a bagat mufa si dupa ce am pus contactul a deschis si inchis de mai multe ori geamul din butonul din partea dreapta si dupa mi-a zis sa incerc si de la butonul de la sofer si a mers....si uite asa am "invatat" ) si geamul sa functioneze ))

        Comment


        • #5
          Originally posted by Myky View Post
          Am fost la electrician si am rezolvat problema....problema era ca geamul trebuia "invatat" exact astea au fost cuvintele electricianului......a pus dansul fata de usa a bagat mufa si dupa ce am pus contactul a deschis si inchis de mai multe ori geamul din butonul din partea dreapta si dupa mi-a zis sa incerc si de la butonul de la sofer si a mers....si uite asa am "invatat" ) si geamul sa functioneze ))
          Salut Myky. Am si eu aceeasi problema. Poti sa mi spui mai in detaliu ce a facut, ca nu am inteles exact. Multumesc !

          Comment

          Working...
          X