JACK: '15 BMW 435d xdrive, Sparkling Brown Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • JACK: '15 BMW 435d xdrive, Sparkling Brown Metallic

    Noua jucarie

    435d xdrive, pachet luxury. 313cp, 4,7 suta, cuplu 630Nm

    Inca imi pune un zambet tamp pe fata de cate ori o conduc mai...entuziast
    Attached Files

  • #2
    Să te bucuri de ea!
    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

    Comment


    • #3
      Sa o conduci in continuare cat mai … entuziast!


      4,7%? Really?

      Comment


      • #4
        Frumoasa jucaria, sa o stapanesti sanatos!
        2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
        2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
        2000 Honda S2000 Berlina Black
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

        Comment


        • #5
          Originally posted by scarr View Post
          Sa o conduci in continuare cat mai … entuziast!


          4,7%? Really?
          Cred ca voia sa spuna ca prinde suta in 4.7 secunde

          Comment


          • #6
            ...prinde suta in 4.7.... dar nici consumul nu este cu mult mai ridicat decat valoarea respectiva (bineinteles, in conditiile in care nu incerci sa prinzi intr-una suta in 4.7sec ).
            Insa mai degraba te-ai lauda cu reprizele, nu cu 0-100... ca asta nu este atat de important precum reprizele.

            Cum zicea cineva mai sus... Sa o conduci in continuare cat mai … entuziast!
            BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

            Comment


            • #7
              Sa ai noroc de ea!

              Un Grand Coupe era mai practic
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #8
                Multumesc de urari, va asigur ca va fi folosita corespunzator masina

                In principiu imi doream un 440i, dar combinatia de culori + dotari a contat mai mult in decizie. Cand cumperi second e mai greu sa gasesti ceva pe gustul tau, dar masina asta a bifat tot ce imi doream.
                Nu regret insa decizia deloc, motorul diesel este fenomenal si nu asa insetat cum credeam. Pana acum am o medie a consumului 8,5% mergand 70% in oras.

                Gran coupe ar fi fost mai practic intr-adevar, dar pentru mine si nevasta-mea 2 usi ajung

                Partea negativa: serviciile dealerului BMW de la care am luat masina sunt extrem de proaste, acum relaizez cat de bine s-au purtat cei de la Honda cu mine..

                Comment


                • #9
                  da' nu va primesc cei de pe forumul bmw sau altul sau care-i chestia, de va intoarceti aici?
                  sa te lauzi ca ti-ai luat un nou diesel in zilele acesta, nu stiu ce sa zic, daca-i de laudat acest aspect

                  Comment


                  • #10
                    De pare ca Honda nu face doar masini mai bune, dar si comunitati mai misto

                    Comment


                    • #11
                      Iar vine asta cu CL9 mașina premium, de calitate BMW seria 5, și cel mai important, motor bun pe benzina, nu ca toate gioarsele diesel din occident de care toată lumea vrea sa scape...
                      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                      Ex:
                      2014 Honda Civic Executive
                      2011 Honda Civic GT

                      Comment


                      • #12
                        Un mic update dupa 3 luni de ownership:
                        Masina in continuare ma face sa zambesc de cate ori o conduc. Pana la urma...asta e tot ce conteaza.
                        Consumul mediu e undeva sub 9l/suta, ceea ce e absolut ok avand in vedere ca merg destul de mult in oras. Iar cand ies din oras...si-o cam ia de cate ori e omeneste posibil

                        Trebuie sa fiu mai atend pentru ca avand asa mult cuplu, masina face reprizele foarte rapid si ma trezesc deseori ca merg (cu destul de mult) peste viteza legala.
                        Primesc destule provocari amicale in trafic si onorez destul de multe din ele. Nu am fost dezamagit de prea multe ori, ca sa ma exprim elegant

                        Am in plan pentru anul viitor o resoftare stage 1 + intercooler si se pare ca as ajunge lejer undeva la 380cp...hmmm...

                        Comment


                        • #13
                          Ma bucur ca esti fericit cu BMW-ul tau. Te face un HONDA fan fericit?

                          Comment


                          • #14
                            cam asa ceva. Un fan Honda care zambeste cand conduce un BMW

                            Comment

                            Working...
                            X