Produse intretinere detailing auto + Exemplificari lucrari detailing interior - exterior

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    superba! Felicitari pentru rezultat si toate aprecierile pentru munca pe care o faci.

    Comment


    • #32
      multumesc

      Comment


      • #33
        Felicitari posesorului pentru masina si pasiunea pentru ea si tie pentru dedicatia cu care iti faci treaba! I-ar fi stat foarte bine la INH 2018, dar poate data viitoare.
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          Multumesc

          Comment


          • #35
            A incercat cineva setul de intretinere pentru piele de la Ikea, ABSORB?
            Eu l-am incercat pe scaunele cu tapiserie din piele de la Ikea, si pot spune ca detergentul curata foarte bine. Nu stiu, in schimb, daca sa am curajul sa il folosesc pe pielea din masina. Pe net am gasit cum ca produsele de intretinere a pielii de la Volvo sunt practic aceleasi cu cele de la Ikea (doh!!!).

            "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

            '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

            Comment


            • #36
              black forever ...



              Comment


              • #37
                Salut pt o masina noua ce recomanzi?
                vreau o protectie prin ceruire, ce pret????

                Comment


                • #38
                  Salutare,

                  Fac apel la cunostintele voastre de intretinere exterioara
                  De ceva vreme, vopseaua masinii a capatat o pelicula neagra incapatanata care nu se lasa indepartata doar din 'touchless wash', chiar si dupa o incercare cu o solutie de indepartat depunerile de praf de fier si alte particule de acest gen, stiti voi acele solutii care le spray-ezi pe masina, lasi sa actioneze timp in care solutia se face mov la culoare etc. N-am luat cel ma iieftin produs, ba chiar e unul din cele mai laudate.
                  Ei bine, n-a avut nici un efect.
                  Recomandati alt gen de solutii, sau singura metoda de a indeparta acea pelicula neagra este prin frecare cu o carpa moale ( speciala pentru spalari ) si multa spuma ?

                  Multumesc

                  Comment


                  • #39
                    Salutare , niste recomandari produse pentru ingrijire interioara (accord cu2 piele ) , degresare/curatare praf plastice si alte elemente , degresare si tratare piele ? Am facut un detaling la achizitie si tratament la piele , dar nu mi s-a parut sa fie chiar asa de bun , pe locul pasagerului pielea mai scartaie ( fostul proprietar a zis ca nu a fost folosit acel scaun , mergea singur in masina si poate de aia pielea s-a mai rigidizat ) , cred ca e mai rentabil sa iti faci singur acasa cu niste produse bune . Voi ce folositit ?
                    Last edited by Suspect; 05-01-20, 09:46.
                    Honda Accord CU2 - M/T

                    Comment


                    • #40
                      Eu merg pe Chemical Guys (SUA) la toata gama. Sunt super ok si prețuri accesibile (www.chemicalguysromania.ro). Doar pentru solutia hidrofoba am rămas pe ABRO Anti Rain (foarte ieftin si bun).
                      Ciuciumax25
                      Member
                      Last edited by Ciuciumax25; 05-01-20, 17:54.

                      Comment

                      Working...
                      X