MIRCIONESB: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5 T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Click image for larger version

Name:	20180522_181957.jpg
Views:	1
Size:	97.3 KB
ID:	726350Click image for larger version

Name:	20180522_182018.jpg
Views:	1
Size:	90.6 KB
ID:	726351Click image for larger version

Name:	20180522_182030.jpg
Views:	1
Size:	93.6 KB
ID:	726352

    https://rimimg.ro/autoshop/tavite-po...-civic-10.html

    Comment


    • #17
      Ce fain se asaza
      De unde ai cumparat si la ce pret?
      Mersi

      Comment


      • #18
        E un link sub poze. Am si eu una la fel pe Civicul meu (gen 8)
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by ticker View Post
          E un link sub poze. Am si eu una la fel pe Civicul meu (gen 8)
          Sorry, nu am vazut link-ul

          Mersi

          Comment


          • #20
            Originally posted by mircionesb View Post
            Ce dimensiuni au jantele pe 17", ma refer la J si la ET? Stiu ca e cam devreme dar incerc sa-mi caut ceva pentru iarna. Solutia cu anvelope mixte nu ma prea incanta.
            Dimensiunile sunt: gume: 235/45/R17, 93V; jante: 17x8J, ET 50
            Daca nu ai mai avut Honda, vezi ca la Honda nu sunt prezone, ci suruburi si conteaza ce fel de jante iei; eu greu mi-am gasit sa se potriveasca.

            Comment


            • #21
              Am mai luat jante de aliaj din Germania si au venit cu suruburi cu tot. Am vazut ceva MSW si CMS ca lumea pentru iarna (sunt negre si sunt date cu un lac special ca sa reziste la solutiile care se dau pentru dezapezire). Cand primesc oferta o sa pun niste poze. La un moment dat ma gandeam sa iau numai cauciucuri de iarna dar cred ca e mai bine sa iau si jante. Cred ca o sa iau tot pe 17" nu pe 16"

              Comment


              • #22
                Mi-am facut programare la Autoklass pentru chestia cu trapa sa vad daca se poate face ceva fiindca scoate anumite zgomote cand mergi pe drum denivelat sau cand treci peste cale ferata de exemplu. Am mai observat ca bara din spate nu se prea aliniaza la fix cu aripile din spate, am crezut ca numai la masina mea e asa dar am vazut alt Civic la dealer si era chiar mai aiurea asamblat decat asta a mea. Cam ciudata chestia pentru o firma cum e Honda sa dea drumul din fabrica cu asemenea scapari de control al calitatii. Bara din spate a Stepway-ului 2 care il am arata mai ca lumea asamblata decat asta de la Honda. Am mai observat ca bordul in partea din mijloc e foarte moale si nu pare rigidizat de nimic, cand treci peste sectiuni cu benzi transversale vibreaza de parca e o membrana de boxa.

                Comment


                • #23
                  Felicitari pentru achizitie si obiectivitate!
                  2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                  2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                  2000 Honda S2000 Berlina Black
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                  Comment


                  • #24
                    Frumoasa masina, s-o porti cu placere!
                    O sa verific si la mine daca bordul e asa cum spui. Poti sa-mi spui unde exact ai vazut ca e bordul moale? Intreb, pentru ca la mine nu am observat chestia asta.

                    Comment


                    • #25
                      In zona de mijloc unde este capacul ala care banuiesc ca mascheaza un difuzor.

                      Comment


                      • #26
                        A, eu nu am capacul ăla.

                        Comment


                        • #27
                          Mie nu mi s-a parut ca flexeaza desi am aceeasi varianta.
                          dantt
                          Senior Member
                          Last edited by dantt; 26-05-18, 08:05.

                          Comment


                          • #28
                            Am facut azi un drum pina la Cluj , in total 360 km din care vreo 160 pe autostrada, trafic normal spre aglomerat, cu cateva depasiri mai in forta , pe autostrada am mers regulamentar undeva in jur de 134 km /h iar consumul a fost de 6 l/100 km. Eu unul sunt multumit de masina, pe masura ce o conduc imi place tot mai mult (in ultimii 12 ani am condus numai diesel), sta bine pe drum, are putere suficienta si ai tot confortul necesar. Sa imi rezolv treaba cu zgomotul la trapa si nu am ce sa-i reprosez. Am incercat sa folosesc azi Garmin-ul dar e aiurea rau, tot Igo-ul de pe telefon ramane baza.

                            Comment


                            • #29
                              Apropo de cotiera: https://www.youtube.com/watch?v=_HMYG50XxRg
                              Inca nu am gasit cum se demonteaza manerul de pe panoul usii ca sa vad daca se poate imbraca in piele prin Sibiu pe undeva.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by mircionesb View Post
                                Apropo de cotiera: https://www.youtube.com/watch?v=_HMYG50XxRg
                                Inca nu am gasit cum se demonteaza manerul de pe panoul usii ca sa vad daca se poate imbraca in piele prin Sibiu pe undeva.
                                Incerca aici: https://www.tapel-sibiu.ro
                                Sper ca te pot ajuta. Bafta!

                                Comment

                                Working...
                                X