MIRCIONESB: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5 T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu cred ca ajuta. La mine au zis ca au reglat si gresat trapa si tot se aude. Cred ca mai util ar fi fost un cheder ceva mai mare si mai tare.

    Comment


    • #47
      Am pus ieri folie pe navigatie. Am comandat-o de https://www.smartprotection.ro/. Am vorbit cu iei la telefon, le-am trimis o schita cu dimensiuni, au mai facut iei niste corectii iar rezultatul este super ok. Cu un pic de grija se monteaza perfect, se potriveste foarte bine. O sa pun mai tarziu si o poza pentru cine este interesat.

      Comment


      • #48
        Azi, dupa mers prin ploaie vreo 30 min, cand am ajuns in fata portii, acasa am avut neplacuta surpiza sa aud un mic pocnet si sa ma trezesc cu o frumusete de crapatura de vreo 20 cm pe partea soferului plecand din rama parbrizului, fara sa fie lovit de nimic. Cred ca a fost montat necorespunzator daca a crapat deja (ce s-ar fi intamplat la iarna cand batea caldura pe el). Nici nu stiu ce sa fac, fiindca cei de la dealer sigur o sa se spele pe maini si o sa zica ca e treaba utilizatorului.

        Comment


        • #49
          Ar trebui sa mergi prima data la dealer, atata timp cat crapatura pleaca din rama parbrizului, fara sa fie urma de lovitura din exterior. S-ar vedea clar urma loviturii (floricica), atunci cand e lovit parbrizul de vreo piatra sau altceva din exterior, ceea ce ar exclude schimbarea parbrizului pe garantie.
          ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

          Comment


          • #50
            La Fiat Bravo a fost aceiași problemă. 1 din 10 crăpa. A fost soluționată fără problemă īn garanție. Cel mai ok este să mergi la dealer, cum a spus și Crispo
            '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
            ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
            ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

            Comment


            • #51
              Se vede o mica ciupitura dar in momentul in care s-a crapat, parbrizul nu a fost lovit de nimic. O sa vad cum o scot la capat dar pe garantie nu cred. Problema e ca am intrebat la vreo doua firma si mi-au spus ca deocamdata nu se poate aduce parbrizul pentru acest model auto. La dealer, sigur o sa fie cel putin dublu pretul. Ghinion cu carul.

              Comment


              • #52
                Originally posted by mircionesb View Post
                Se vede o mica ciupitura
                In cazul asta, posibil sa fi luat o pietricica mai demult si abia acum a crapat...Ghinion!
                ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

                Comment


                • #53
                  Apropo de preturile Reprezentanțelor: am cerut o ofertă pentru montarea camerei de marșarier (la Honda Nord) și mi-au comunicat un cost de "doar" 4400 lei (vreo 300 lei manopera). Mi se pare exagerat și nu mi-aș fi imaginat niciodată o sumă ca asta. E vorba de o amărātă de cameră... care probabil e SD (480p) .

                  Comment


                  • #54
                    Cum arata magnific camera?
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Mi-a mai trecut putin supararea din cauza parbizului fiindca am luat masina de la meserias cu manerele si cotiera imbracate in piele. E mare diferenta fata de panza de sac dinainte.
                      Click image for larger version

Name:	20180724_160515.jpg
Views:	1
Size:	104.7 KB
ID:	726510
                      Click image for larger version

Name:	20180724_160459.jpg
Views:	1
Size:	105.9 KB
ID:	726511
                      Click image for larger version

Name:	20180724_160509.jpg
Views:	1
Size:	104.6 KB
ID:	726512

                      Comment


                      • #56
                        Ingrijita lucratura (cit a durat ca timp)

                        Comment


                        • #57
                          Foarte frumos. In Sibiu ai făcut lucrarea ? Poți să ne spui și de preț ?

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by uovi View Post
                            Apropo de preturile Reprezentanțelor: am cerut o ofertă pentru montarea camerei de marșarier (la Honda Nord) și mi-au comunicat un cost de "doar" 4400 lei (vreo 300 lei manopera). Mi se pare exagerat și nu mi-aș fi imaginat niciodată o sumă ca asta. E vorba de o amărātă de cameră... care probabil e SD (480p) .
                            Pai pe Amazon e 149$ una OEM... https://www.amazon.com/gp/offer-list...&condition=new

                            Incredibil ce preturi sunt la noi.
                            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by uovi View Post
                              Apropo de preturile Reprezentanțelor: am cerut o ofertă pentru montarea camerei de marșarier (la Honda Nord) și mi-au comunicat un cost de "doar" 4400 lei (vreo 300 lei manopera). Mi se pare exagerat și nu mi-aș fi imaginat niciodată o sumă ca asta. E vorba de o amărātă de cameră... care probabil e SD (480p) .
                              Mai bine cumperi oglinda heliomata cu, camera incorporata + camera spate si o montezi la un electrician priceput
                              Preturile in general sunt exorbitante la reprezentante si daca esti norocos te alegi si cu "o lucrare pe cinste" de-ti vine sa-i omori!

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by cerevelu View Post
                                Pai pe Amazon e 149$ una OEM... https://www.amazon.com/gp/offer-list...&condition=new

                                Incredibil ce preturi sunt la noi.
                                Da, am gasit si eu camere care ar putea fi compatibile. Ideea e ca nu ti le instaleaza ei la Reprezentanta si nu as vrea sa risc garantia masinii pt asa ceva. Am cerut o oferta si pt senzori de parcare. Eu am echiparea basic (Comfort Navi) si chiar as avea nevoie de ceva asistenta la parcare.

                                Comment

                                Working...
                                X